Aile ilişkileri

umut yolcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2024
4
0
27
Merhaba arkadaşlar,2yillik evliyim şuan 4aylik bı oğlum var Allah'a şükür. Benim eşimin anne ve babası yok. Ama geri kalan herşeyi var çokça. Ama hiçbir işe yaramiyorlar bir kere bile arayıp nasılsın demezler. Doğumdan önce sık sık ariyolardi hatta bütün doktor kontrollerimde ararlardı bebegin durumu için. Ama malesef doğum yaptıktan sonra ne yanımda kimseyi bulabildim kendi ailem dışında ne de arayıp soruyolar. Önceden haftada 3 4 kez kesin ararlardi görümcem,kaynım,yeğenler falan şimdi hiç oralı değiller.ben nasıl bı tavir sergilemeliyim eşimle aram da bozulsun istemiyorum.

Ben ortada bir sorun göremiyorum. Aramak istemiyorlarsa aramasınlar, belki hoşlarına gitmeyen bir konuşmanız oldu da soğudular, belki insanlar meşgul ,belki yeni bebeğiniz olduğu için sizi rahatsız etmek istemiyorlardır, belki sizin onlarla konuşmak istemediğinizi düşündüler yani bunun yüzlerce sebebi olabilir. Çok rahatsızsanız arayıp sorun bir sorun mu var diye. Eşinizle aranızı bozacak da bir durum yok.

Mantıklı söylediniz durgun suyu kabartmamak lazım.

Lohusa hormonlarınıza veriyorum ,
Belki anlayış gösteriyorlardır bebekten dolayı .

Çok merak ediyorsanız , siz arayıp sebebi öğrenebilirsiniz

Benim eşimin ablaları da öyle. Şu an hamileyim ve ilk başlarda çok zorlu bir hamilelik geçirmiştim. Ararlar ara ara ancak çok sık değil ve her seferinde de belki müsait değilsindir belki kendini iyi hissetmiyorsundur rahatsız etmek istemiyoruz seni derler. Ama bir ihtiyacın olursa her zaman ara da derler. Belki böyle düşünüyorlardır. Bebek doğdu derdi başından aşkındır diye düşünüyor olabilirler yine de ihtiyacın olursa her zaman ara demeleri daha hoş olurdu.

Eğer bir sorun yaşamadıysanız bu şekildedir bence.

İşte bende tam olarak bunu bekliyordum. Diğerleri yanlış anladı beni sanırsam. Tabikide her dakika aramalarını beklemiyorum ama en azından 5dk arayıp biz burdayiz demeleri yeterdi benim için .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…