Aile içi şiddete sessiz kalmak

arkadaşınız için çok üzüldüm.fakat bu işin içinde başka işler var gibi görünüyor.hadi dayak olayını kabul etti şikayetçi olmadı ama kendi öz kızını göstermiyorlarmış hangi anne bunu kabullenip sineye çeker ki?

Malesef durumlar böyle,insan kendini çok çaresiz hissediyor,kızıyoruz ama bir şey yapamıyoruz.Kaç gündür uyuyamıyorum,içim parçalanıyor ama yapacak bir şey yok.Gelen polise,askere şikayetçi değilim,hallettik diyor.

eates sen hatta bizler bile elimizden geleni yaptık canım...
allah senden razı olsun...
'' KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ'' durumu sezinliyorum...
mutlaka birşey var cnm..
ben bile dün etkilenip kabuslar gördüm yahu!
allah hepimizin yardımcı olsun ..
herkese akıl fikir versin... ve vicdan..
sevgilerimle eates :KK66:

Teşekkür ederim arkadaşım,artık ben de pes etmiştim,kızmaya başlamıştım açıkçası.Allah sizlerden de razı olsun,stresimi azaltmama yardımcı oldunuz,beceremesemde onu kurtarmam konusunda yardımcı oldunuz,yol gösterdiniz.Hepinize teşekkürler.

sewgili ROUGE gerçekten çok etkilenmiş olacak ki bana özelden msj atmış bu konuya bakmam için.öncelikle kendisine teşekkür ediyorum.bazen iş yoğunluğu sebebi ile yazılan konuların çoğunu göremiyorum.bir başkasının derdine bu kadar duyarlı olabilen arkadaşlarla aynı platformu paylaşmak ne kadar güzel..
tabi ben bakana kadar konu neredeyse sonuçlanmış ama,
bu durumda her ne kadar yasalar birçok noktada yetersiz kalsa da hatta kilitlense de yine de yapılabilecek birçok şey war..tabi ki bütün bunlar için şiddete maruz kalan kişinin beyanı çok önemli.hayati tehkilesi olduğuna dair savcılığa şikayette bulunabilir.ayrıca diğer hususlar için de birçok dava hakkı doğabilir ama söylediğim gibi önce bunları beyan etme iradesi taşıması lazım.fikir değiştirirse,ya da dilerim olmaz ama bu olumsuz tawırlar dewam ederse elimden geldiğince yardımcı olabilirim.geçmiş olsun diliyorum kendisine..

Teşekkürler details,ilgin için.Olaylar şu an bu aşamada.Umarım devam etmez bu durum.

ya anlamadığım bişi var neden bu kadına kızı gösterılmıyo bu kadar şiddet neden uygulanıyo nedenı nekı kendı öz kardeşı bu kadar gadarlık yapıyo bu bayana ınsan nası yapabılır böle bişiyi hemde şehıt eşi bu bayan allah cezalarını versın bunu ona yapanların ve göz yuman aile bıreylerının cok sınırlendım yaaa

kızı neden görmuyokı annesını kocaman kız allah yardımcısı olsun en kısa surede bu zulum son bulur ınşallah

zaman zaman böyle şeyler yaşanmadımı çoğumuzun hayatında kimi kardeşten kimi kocadan töre dediler konuştun dediler kadınları ezmek için hep bi gerekçe buldular.Yeter bizler biz özgür akıllı eğitimli yada eğiyimsiz bizler varız kararlarımızı kendimiz verebilir uygulaya biliriz.Bizler anne bizler bacı bizler İNSANIZ bizler rabbin izniyle can veren onları yetiştireniz.Dayanın savaşın tüm haklarınızı sonuna kadar kullanın.Bu yazılanları okuyunca kannım dondu onları biz eğittik biz eşini kardeşini sevmeyi öğretirken saymayı öğretmedikmi kimseyi namus bekçisi ilan etmedik Yazık erkek anaları adına çok UTANIYORUM.........

Arkadaşlar,bugün o arkadaşımızla görüşen bir arkadaşı bize ulaştı.Fiziksel şiddet uygulanmıyormuş artık ama evde hapis hayatı yaşatıyorlar.Bizimle görüşmesine izin verilmiyor.Sadece bir arkadaşına izin veriyorlarmış,o kişi bize bilgi veriyor.Bazı ihtiyaçları olmuş,onları temin ettik.Arkadaşımız her şeyi kabullenmiş,şikayetçi değil.Ailesiyle sorunlarını çözmek adına onlar ne derse onu yapıyor.Kızını da görebilse keşke,umarım kızını gösterirler.Artık dua etmekten başka bir şey yapamıyoruz.Çünkü gelen yardımları reddediyor.

Allah Allah ya nasıl bir durum bu anlayamadım ben bir türlü...
sanırım arkadaşınızda suçlu olduğunu düşünüyor ki boyun eğiyor bu duruma...
yada ne bileyim korktuğu birşeyler mi var acaba kadıncağızın...
anlayamadım ki vallahi...
bu çağda böyle birşey olacak gibi değil...
mahvoldum yine okurken...

bu kadrınada pes doğrusu resmen dehşet
kardeşinin psikolojisi bozuk olabialir ama aile nasıl bu kadar olaya göz yumup izin verebiliyor.
öz kardeşi olduğu için kanunen nasıl müdahale edemiyolar ben buraya takıldım. arkadaşınız şikayetçi mi olmadı acaba kardeş değil anne baba bile olsa ceza cazadır,kanun kanundur yani
ailesinin arkadaşınızla daha önceden falan yaşanmış bir problemi mi var bilemiyorum ama ne suçu ne hatası olursa olsun kimse kiğmseye bu akadrını da yapamaz,evlatları ablası sonuçta nasıl kıyabiliyolar ya ay çok sinirim bozuldu.
arkadaşınıza yardımcı olun pes etmeyin yani sonucu kötü olucak.

sewgili ROUGE gerçekten çok etkilenmiş olacak ki bana özelden msj atmış bu konuya bakmam için.öncelikle kendisine teşekkür ediyorum.bazen iş yoğunluğu sebebi ile yazılan konuların çoğunu göremiyorum.bir başkasının derdine bu kadar duyarlı olabilen arkadaşlarla aynı platformu paylaşmak ne kadar güzel..
tabi ben bakana kadar konu neredeyse sonuçlanmış ama,
bu durumda her ne kadar yasalar birçok noktada yetersiz kalsa da hatta kilitlense de yine de yapılabilecek birçok şey war..tabi ki bütün bunlar için şiddete maruz kalan kişinin beyanı çok önemli.hayati tehkilesi olduğuna dair savcılığa şikayette bulunabilir.ayrıca diğer hususlar için de birçok dava hakkı doğabilir ama söylediğim gibi önce bunları beyan etme iradesi taşıması lazım.fikir değiştirirse,ya da dilerim olmaz ama bu olumsuz tawırlar dewam ederse elimden geldiğince yardımcı olabilirim.geçmiş olsun diliyorum kendisine..
canım arkadaşım,gösterdiğin duyarlılığın ve ilgin için çok teşekkür ederim :) sevgilerimle.. ne yazık ki sadece üzüldüğümüzle kalıyor ve çaresizlik yaşıyoruz..

Arkadaşlar,bu konu artık kapandı gibi bir şey.Arkadaşım şikayetçi olmuş,kardeşi ve kız kardeşinin eşi ceza almış.Arkadaşım kızına ve evine kavuştu.Şu an psikolojik tedavi görüyor.Her şey daha iyi olacak inşallah.

X