Aile içi şiddete sessiz kalmak

Aman Allahım 16 yaşında çocuk annesi bir kadını kardeşi dövüyor hastaneden çıkarıp bir daha dövüyor. Bu nasıl bir vahşettir Yarabbim..

Psikopatmı bu adam ne istiyor kadıncağızdan ya.. Kadın çalışıyorda diyorsun işigücüde var, niye şikayetçi olmuyor...

Allah yardımcısı olsun..Sende üstüne düşeni yap kendin için sonra vicdan azabı çekmemek için!!!!!!!!

canım anlattığınız olayda açık ve net bır şekılde şikayete bağlı bir suç var...
arkadaşınız muhtemelen şikayetınden vaz geçmiş olacakkı kardeşını salmışlar...
yada uzlaşmışlardır...
ama öncelıkle arkadaşınızın şikayetını devam ettırmesı gerekır.
ve gerekırse savcılık kanalı ile hayatı tehlıkem var hakaretler ve tehdıtler alıyorum eger kardeşım salınacak olsa bıle koruma tedbırı istiyorum desın...
ve kardeşı boylelıkle ona bellı metreye kadar yaklaşamaz bıle...
yaklaştığı anda polis devreye gırer..

İnanamıyorum...
Böyle yasalar oldukça nereye varıcak bu iş?
Ne demek öz kardeşi diye bir şey yapamamak...
Sinir olmamak elde değil...
ruhen hasta olan insalara ceza yok ve bunlar bunu bildikleri için adam öldürmeye bile hiç tereddüt etmiyorlar...Nasıl olsa ceza yok...
İnsanlık dışı olan bu davranışların bi cezası olmalı...
Yazık.... Gerçekten çok yazık.... O kadının psikolojisini düşünemiyorum bile... Kimin hakkı var ki bi insana bu kadar eziyet etmeye!
Hayır...Hayır ... Gerçekten böyle şeyler cezasız kalmamalı....

Cok üzüldüm inanki okudugmada pisman oldum!!:çok üzgünüm:

Sikayetci olmasa hicbirsey olmaz, ellini kollunu sallaya sallaya gezer ortalikta!!

Neden olmuyor?? Kardesi diye!! Böyle kardes olmaz olsun elleri kirilsin insallah:nazar:

Sizler sadece onunla konsup sikayetci olmasini tekrar tekrar anlatabilirsiniz baska yapicak birseyiniz yok, siz gidip sikayet etseniz bile kadin hayir ben degilim diyecek ne olacak, hicbirsey, siz kötü olacaksiniz!!:kahve:

Korkuyor olabilir, kardesini düsünüyor olabilir ammennah lakin

Hakksizliga Boyun egen, hakki ile beraber serefini ve onurunuda kaybeder (Hz. Ali)

Allah yardimcisi olsun :Saruboceq::çok üzgünüm:

iş arkadaşında bitiyor...
onun şikayetçi olması gerekıyor...
sizin aramanız bir şey degıştırmeyecek...
özellıkle 1 derece yakınlarına işlenen dayak gibi vucuta karşı işlenen cürümlerde şikayete bağlıdır...
kamuyu ilgilendiren bir durum olmadığı savcılık bir şey yapamaz.tabıkı sadece hafıf yaralama olması durumlarında...
ama dediğim gibi mutlaka hayati tehlıkem var dıye savcılıktan koruma tedbiri istenilsin..

allah böle kanunların belasını versin diesim geldi..
öz kardeşi öldürsün tecavüz etsin infaz etsin o zaman bişe yapmasınlar..
kanunda kitleniyo konu.. karışamayız dediler mi b kız bunlara mahkum bu kardeş ölene kadar demek..
türkiyenin de zihniyeti bu kadar..

çok kötü bir durum.burda asıl suçlulardan biri devletin yasaları...
yani hukukun müsaması..
ailede zaten durumu sindirmiş,arkadaşınız için çok üzüldüm.
şiddet sadece bedene değil aynı zamanda ruhada onarılması zor yaralar açar.

aslında toplumsal mekanizmasında hukuk yasalarını düzenlemek açısından devreye girmesi lazım.
adi suçlarda da ciddi cezaların konulması lazım.mesela tecavüz suçunun niteliği ne olursa olsun cezası mühebbet olursa inanın toplumda bu suç oranı düşer.aile içi şiddette en az 3 yıldan başlayarak ceza sistemi işlerse...aslında herşey sosyla devlet anlayışından geçiyor.devlet ne kadar güçlüyse bireylerde o kadar çok korunabiliyor...çoçuk-kadın sığınma evlerinin kapasiteleri fazla olsa ve devlet onları orda koruyup bakabilse ve iş imkanları yaratsa toplumda bu kadar çok hasta ruhlu kişide olmaz.

çok üzüldüm canım ya... biz bile görmediğimiz halde okurken yüreğimiz paramparça oldu kardeşi can parçası bu kadarını nasıl yapar.üstelik şehit eşi yavrusundan ayrı of ya of... hepmi üst üste gelir arkadaşının sınavı bayağı ağırmış.korkusundan bi tepkide veremiyo yazık.şimdi size korkusundan karışmayın diyo ama bişey yaparsanız buna kayıtsız kalmaz bence... ne bilim mesela askeriyeden gelseler böyle bi durum var dese şikayetçi olur çünkü olmasa sonrası daha kötü o zaman aradığı cesareti bulur diye düşünüyorum.bu konuda askeriyeyle görüşün. şehit eşinin bu durumuna kayıtsız kalmazlar kim kalabilirki.

berbat bısey anlamadıgım neye dayanarak dovmuskı ya sebebı neolursa olsun bı ınsana vurulurmu bıde kardesı offfffff allahım ne gunlere kaldık valla erkeklıkte bozuldu ınsan kızkardesıne sahıp cıkacagına boylemı yaparr ne ınsafsızlar ya ben ona baska selerde solerdımde ıstee ayıpppp yanıı

neler oluyor ya bunu da mı duyacaktık ve 1. derece aile sessiz kalıyor ha yazık ya diyecek bişey bulamıyorum
bu olanlar karsısında ağlamaktan başka senağlama

ayrı bir ev tutup kızıylayla yaşamayı neden düşünmüyor ?
öyle bi durumu yok mu?
arkadaşının anneni babası neden karışmıyor kardeşine oğullarına kızmıyolar ?
bence anne baba da suçlu kızlarının arkasında dursalar böyle olmaz

offf allahım ya... okurken bile kanım dondu... allah kahretsin böyle insanları,yazık günah değilmi ya insan ablasına nasıl yapar böyle birşeyi ve bu nasıl bir ailedir ki göz yumar bu vahşete aklım almıyor ya.. hiçmi vicdan yok bu insanlarda?

arkadaşım lütfen birşeyler yapın kurtarın arkadaşınızı o manyak öldürür o kadını ya yazık günah değil mi?gencecik bir kızı da varmış kanının ne olur yardım edin.... bu işin sonu ölüm olur allah korusun.. o manyak öldürür ablasın ya sonrada ruh hastası olduğu idda edilir hapse bile atmazlar salarlar yine ..olan arkadaşınıza ve kızına olur...

gelişmeeri bildirin bize lütfen...

Arkadaşlar ben çok şaşirdim hem beni kurtarin diyor hem yardim istemiyor şimdi çok zor durumda olan insanlari koruma altina aliyorlar yazik değilmi ama ya içim tuhaf oldu ne biçim vahşet bu

arkadaşlar ben de emniyet mensubuyum bu bence yasaların yetersizliğinden kaynaklanıyor polislerde dolayısıyla savcılığa sevk edemiyorlar bu akrabalık saçma bir sebep bence ne yani insanların ölmesi mi gerekiyor zalimleri cezalandırmak için

Arkadaşlar,bugün o arkadaşımızla görüşen bir arkadaşı bize ulaştı.Fiziksel şiddet uygulanmıyormuş artık ama evde hapis hayatı yaşatıyorlar.Bizimle görüşmesine izin verilmiyor.Sadece bir arkadaşına izin veriyorlarmış,o kişi bize bilgi veriyor.Bazı ihtiyaçları olmuş,onları temin ettik.Arkadaşımız her şeyi kabullenmiş,şikayetçi değil.Ailesiyle sorunlarını çözmek adına onlar ne derse onu yapıyor.Kızını da görebilse keşke,umarım kızını gösterirler.Artık dua etmekten başka bir şey yapamıyoruz.Çünkü gelen yardımları reddediyor.

yani ailesinin ona tahsis ettiği cezaevinde!
nasıl bir saçmalık ve nasıl bir zihniyet anlamış diilim...
yuhhh! diyebiliyorum..
ve her birine, arkadaşınıza da yazıklar olsun yani!
bu kadar aciz ,
bu kadar savunmasız..
bu kadar adaleti mi barındırabiliyor vicdanında..
bana kızımı göstermeycekler haa,benim canımı kanımı...YIKARIM ortalığı..
kimseyi tanımam,kimseye acımam!!!

bu arada arkadaşınızın da bilmediğiniz hataları olduğu kanısındayım artık!
yoksa bu kadar boyun eğen,kabullenen olamazdı..mutlaka birşeyler var kanımca...

X