aile büyüklerimiz

nisasum

birtanem,minik kelebeğim
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
2.385
5
benım ananem dedem babaannem hepsi yasıyor allah şükür ama hastalıkları var halıyle buda beni üzüyor.sürekli onlarla bırlıkte oldugumda kendıme vaktım kalmıyor ama onlarıszda olmuyor yanlarına gıtmeyıp dıger işlerle ılgılendıgımdede vıcdan azabı cekip kendımı sucluyorum.nasıl davranacagımı ne ypacagımı bilmiyorum.benim gibi olan varmı bunları yasayan varsa paylaşalım düşüncelerimizi:enbuyukkk:

merhaba canım inan aile büyüklerim hakkında cok iii şeyler sewgi dolu cümleler yazmak isterdim ama dedem hariç hepsi birbirinden beter bu yaşıma kadar ne babane sewgisi gördüm ne başka bişy o yüzden senin elinde warken degerini bil her zman özenmişimdir bembeyaz saçlıların yanında öğütler dinlemeyi yada eski hikayelerini bayramlarda hep beraber olmayı mutlu olmayı ama olmayınca olmuyor
bi tek dedemi babamın babasını cok sewerdim ama onuda cok erken kaybettik
dediğim gibi her fırsatta yanlarında sewgiyle ol çünkü yarın hersey için çok geç olabilir canım
allah saglıklauzun ömürler wersin inşallah..........

Ben iki dedeimide çok sevdim ama bbanne dersen belki 27 yılda 10 kez gördüm hemde bnmle aynı şehirde olduğu halde hiç sevmiyorum onu ...benim kıızm baba tarafımın ilk torunu olmasına rağmen görmeye bile gelmedi nasıl bir babannelikse bu anlamadım ...babamda anlamadı ya ama son günlerinde yinede hellaleşmek istiyorsak işte canım babam kıyamam o kadar işler yapsada anasına kızamıyor işte ama ben silip atamıyorum aklımdan iyiyide kötüye mıh gibi kazıyorum aklıma...
Anneanneciğim bitanecik kelebeğim benim ...allah başımızdan eksik etmesin seviyorum seni toontişim...bide esprim vardır annenannemle ilgili:
Eskici eskici diye geçer eskici,bende ona anneanne seni verelim eskidin artık kıs diye de takılırım bitaneme ben ya....
Ah yanımda olsa öpsem tontoşimi ya......

benim bir canim babannem vardi .vardi diyorum cunku kendisi 1994 yilinda kanserden dolayi rahmetli oldu.nur icinde yatsin.

cok severdim onu o oldugunde cok aglamistim.

anneannem ve dedemleri hic sevemedim. cunku bizleri hep ayirirlardi yani diger torunlariyla aramizda ayrimcilik yaparlardi.annem kacarak evlendigi icin bizleri hic sevmediler.

benim icin tek babannem vardi o da rahmetli oldu nur icinde yatsin. amin.

merhaba canım inan aile büyüklerim hakkında cok iii şeyler sewgi dolu cümleler yazmak isterdim ama dedem hariç hepsi birbirinden beter bu yaşıma kadar ne babane sewgisi gördüm ne başka bişy o yüzden senin elinde warken degerini bil her zman özenmişimdir bembeyaz saçlıların yanında öğütler dinlemeyi yada eski hikayelerini bayramlarda hep beraber olmayı mutlu olmayı ama olmayınca olmuyor
bi tek dedemi babamın babasını cok sewerdim ama onuda cok erken kaybettik
dediğim gibi her fırsatta yanlarında sewgiyle ol çünkü yarın hersey için çok geç olabilir canım
canım üzüldüm dogrusu.benım eşimin anane ve dedesi yasıyor onlarıda severım.umarım onlar ıyıdır.senın hayatında...a.s.

sihirsensin allah ananene uzun ömür versin inşaalah
allah rahmet eylesın feryatınsırrınıyım ben nur içind eyatsın babaanneciğin

haklısın cnm ben kendi anane we banemden görmediğim sewgiyi ilgiyi eşimin anane babane we desinde gördüm çok şükür bak onları 2 yıldır tanımama ragmen ddaha cok anım wardım ama kendi babanemden nefret ediyorum çeyizimi bile görmeye gelmedi boş ewin nesini göreyim gerek yok dedi şimdi ben bunu nasıl seweyim ki............
sen olsan sewbilirmisin...........

ama hiçbir zmanda neden benim babannem böyle demedim ve iyi ki yokmuş dedim ..ölürse sadece mezarına giderim....

ama hiçbir zmanda neden benim babannem böyle demedim ve iyi ki yokmuş dedim ..ölürse sadece mezarına giderim....

bıryerden üüzlürsen başka yerden mutlaka gülermiş insan allahe sıne kızına saglıklı uzun ömürler versin cnm

X