Doğuma Hazırlık ah şu hamileleri korkutanlar!!!!!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ogretmen_083

umutlar bitmesin dostum
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
126
2
41
kızlar bıktım bıktım bıktım hergün telefon geliyor " aman korkma,şöyle olur böyle olur" sezeryan olma!! normal yap!!! ben 14 saat bağırdım!!! ayyyy erkek miiiii çok zor doğar!!!!
kızlar ne yapcaz bu doktordan iyi bilen akıl hocalarını!!!!
kötükedihüso

takmayacaksin...
sen sakin ol...kendi kendini psikolojik olarak yapmak isteedigin doguma hazirla..
herkes ayni dogumu yasamiyor
baskalarinin tecrubelerini dinlemek faydali ama felaket tellallarini dinlesende ciddiye bile alma..
bu senin dogumun bunun nasil gececegi senin elindeymis gibi rahatlat kendini..
hayirli dogumlar..

aynen öyle.

40 gün önce çok yakın arkadaşım doğum yaptı. o kadar kolay doğurduki.. tarif edemem size.
normal doğum yaptı. epiduralli oldu doğumu.

biz fotoğraf makinesini hazırlayamadan bebek çıkmıştı.. kendisi hissetmedi bile.

suyu evde geldi. ilk sancısı hastahanede başladı. biraz bekledi ebe, açılma olsun diye falan... sonra uzman geldi epidural yapıldı. sonrasında her şey toplam 15 dakikada falan oldu.

valla şimdiden herkesi dinlemeye başlarsanız allah yardımcınız olsun diyorum. önce doğumdan korkuturlar, normal veya sezeryan farketmez. sonra sütün ile ilgili skandallar başlar, yok az geliyor yok bebek doymuyor, sonra bebeğe sararlar, bak bilmemkimin bebeği şu kadar senin ki bu kadar diye. dinlemicen arkadaşım. artık bundan sonra sadece doktorun ve sen varsın. annelik içgüdüsü gerçekten çok farklı ve çok özel. kim ne derse desin ne kadar tecrübeli olursa olsun bunun önüne geçilmez diye düşünüyorum.
hayırlı doğumlar...

canım bencede kimseye kulak asma yoksa doğum gününün gelmesini bile istemezsin her doğum farklıdır seninkinin nasıl olcağını kimse bilemez

duymamazlıktan geliceksin canım yok sayacaksın hepsini.eğer dedikleri gibi olsaydı dünyada kimse çocuk doğurmazdı.bana en son birisi kendi doğumunu anlattı o güne kadar duyduklarım beni etkiliyordu o günden sonra rahatladım.doğuma gittim dedi doğum sancısı sadece bildiğin adet sancısı gibi öyle çokda acı verici değil dedi çocuk doğurmakta kaka yapmak gibi birşey dedi yani öyle çokda acı verici bişey değil kadınların askerlik anısı yokki ya doğumla yada ilk geceyle korkutuyorlar dedi.bu arada bunu anlatan kişininde oğlu oldu.birde bence normal yada sezeryan diyenleri hiç dinleme kendinide birine şartlama bebek bu o nasıl isterse öyle doğuyor.düşünsene normal istiyorsun bebek sıkıldı diyip sezeryanla alıveriyorlar.sezeryan diyorsun bebek erkenden doğuveriyor.yani kısacası konuşanları duymamazlıktan gel

canım takmayın kafanıza banada öyle çok şey anlattılarki,ben doğum yaptım hala birşey olacak diye bekledim.galiba bazılarının canı çok kıymtli herşeyi fazla abartıyor.unutmayın ki biraz ağrı ve sıkıntının ardından elinize dünyanın en tatlı mucizesini veriyorlar,her sıkıntıya değer bence

Son düzenleme:
ben hiç düşünmüyorum doğumu ve kimseyi de dinlemiyorum. gayet mutluyum ohh bebeğim olcak diye yüzümde bir sırıtma hiçbir şeye takmdan geziyorum ortalıkta. kendini mutlu hissedersen bebek de mutlu olur. benim ilk bebeğim... hayırlısı neyse öyle doğum yapacağım henüz erken karar vermek için ben 16+6 oldum bugün. ama bu dönemler hayatımdaki en ender dönemler tadını çıkarıyorum doğum da öyle olcak bebeğimi görünce unutacağım onu öyle seviyor ve öyle hsaretle bekliyorum onu koklamayı öyle çok istiyorum ki. hiçbir şey umrumda değil. yeter ki sağlıklı olsun ben de sağlığıma çabuk kavuşayım başkaca bi derdim yok.
ben evlenirken hani adettendir ya yanıma büyük bir kadın akrabam geldi ilk geceyi anlatacak söze şöyle girdi: Çok canın yanacak! ben hemen kestim sözünü ben dnlemek istemiyorum! dedim ve anlattırmadım. ve hiç de canım yanmadı gene anlattırmıyorum kimseye. neyse öyle yaşayacağım. :)
rahat ol. kulaklarını tıka. dinlemek istemiyorum de, geç. Allah kolaylık verir elbette.

arkadaşım her kadının hamilelik süreci aynı olmadıgı gibi doğum sürecide asla aynı olmaz
ki ben çok duydum ilkini zor doğurdum ikincsini anlamadım diyenleri buyüzden duyma onları yada yüzlerine söyle ben yaşayarak öğrenmek istiyorum anlatmayın de

ayyy onlarda ne manyaklarmış surf bunun için telefonmu açılır allah sabır versin canım sana
birde bi avazda kurtarsın inşalah hepimizi

ay canim ya ben bilirim böylelerini.herkesin dogumunun bir oldugunu sanip hamisleri korkuturlar.olacaklarin onune gecemezsin ki ne demek sezeryan olma normal yap.hakkinda hayirlisi olsun sen baskalarinin dedigini bosver.Allah saglikla bebegini kucaklamak nasip etsin ..

Hamile değilsindir,yapmayacakmısınız derler,bunun için ararlar,hiç selamlaşmadıklarından haber gelir ki,seni soruyor,yok mu hala bişey diye?
Hamile olursun "ilk haftalarda ilk aylarda ay ben böyle kustum,böyle çektim,daha duuur,daha neler göreceksin",hamileliğin yaza gelir laf,kışa gelir laf,süreçte yediğin mesele,yemediğin mesele,şunu ye sütün olur bunu yeme gazın olur,
ılerleyen hamilelikte uyursun "uyu,uyu bunlar son uyumların,gezersin,gez gez bunlar son gezmlerin..."
Sezeryanla doğurucam dersin "aaa doğurma,kilon kalır,bebeğini sevmezsin,kolay iyileşemezsin,bizim birinin bişeyi sezeryanla dğurdu şöyle oldu,doğurmadı böyle oldu,eskiden sezeryan mı vardı,millet çatır çatır doğururdu.....".Sanki sezeryanla doğuran doğum yapmamış,asıl sıkıntıyı nırmal doğuranlar çeker sadece gibi bir anlayış,,
Doğumdan sornası için de burda bir arkadaşın yazdığı ve benim düşünmeye bile tahammül edemediğim türden safsatalar..
Duymayacaksın diyorsunuz arkadaşlar da etrafta bu kadar konuşan varken kulak tkamak o kadar zor ki,ya tersleyeceksin,ya sabredip sinri küpü olacaksın.
Güzel konu arkadaşım,kendi adıma teşekkür ederim.Sağlıklı bir hamilelik ve kolay bir doğum dilerim canım.

inanmayacaksınız ama hiç korkmuyorum. nedeniyse zaten genelde korkak briyimdirhamileliğim ta en başından beri ağrısız geçmedi. şaka değil. belki kendimi çok dinlediğimdendir. bebeği düşünmekten ay sağlıklımı aman kilosu nasıl allah yine kasıldımmdelikafadulden lardan doğumu düşünüp korkmaya fırsat bulamadım 37 deyim hala aynı. şahsen ağrısız geçireceğimi sanmıyırum huyum kurusun bilirim kendimi. ama ne kadar acıyacak. 9 aydır habira acıyo oram buram:jeyyar:az daha acısın. göze aldım. herhalde ne zaman doğumhaneye gireceğim işte o zaman korkabilirim oda aman bebek iyimi diye pek bir vesveseliyim yaamirmirmirmir birde o anı acısını bağırma sa bağırmak ağlamak sa ağlamak yaşamak çok istiyorum. bazılarının çok kolay geçiyor bazılarının zor. kişinin birazda nasıl baktığyla ilgil diyenler var dedim ya benimkinin ööle acısız olacağına mıymıylığımdan pek inanmmıyorum ama normal olmasını çoook istiyorum hayırlısı neyse hepimiz için o olsun dyip cümleyi bağlıyorum opuyorumnanaktan

Allah hayırlısıyla hepınıze doĞurmak nasıp etsın
korkutmayın kndınız allah bÜyÜk
bu da tatlı bı acı olsa gerek

Biz daha küçüğüz belki ama o tarz korkutanları kulak ardı ediyorum. Gerçekten çok can sıkıcı oluyorlar. Ben acı çekmekte olsa sonunda o acıya katlacak sabır olmasa yüreğimde ve bedenimde zaten olmazdı ki bebeğim. Ondan gelen her acı mutluluk benim için hatta bazen belki bilmediğimden ama hemen doğursam koklasam sevsem diyorum. Kucağımda olsun yavrum istiyorum.
Belki ağır bir benzetme olacak ama hayvanlara bakıyorum acıyor diyemiyorlar, ağrıyor diyemiyorlar onlarınki de can. Şükür diyorum ki doktor var başımızda ya olmayanlar. Şükür Allah herşeyi hayırlısıyla versin sağlıklı olsun da acısını da çekerim ne diyeyim kimseyi de ilgilendirmez bu

Ben çevrede konuşulanlardan çok etkilenen biriyim, dinlemek istemesemde bazen hiç kıramadığım kişiler bile felaket tellallığı yapıyor , o yüzden yapacak bişey yok bazende düşünüyorum ben dünyaya gelirken annemin canı yanmadı mı , e benim çocuğumda doğal olarak benim canımı biraz yakacak ... Aman sağlıklı olsunda , ne yapalım gelip geçici bir şey neticede...

daha bugün en samimi arkadaşım bebeğimin kilosunu sordu bende 3700 dedim 39+4 haftalığım hemen bana ooooooooo cok kilolu normal doğum yapamazsın diye lafı yapıştırdı bende ona cok kızdım ağzını acamadı özür diledi düşünün bunu kankam dediğim kişi yapıyosa diğer kişiler haydi haydi söyler allah hepimize kolay doğumla bebişlerimizi sağlıklı birşekilde kucağımıza almayı nasip etsin nazar

canım seni çok iyi anlıyorum bende normal doğum yaptım 3800 doğdu oğlum ve inanılmaz mızmız biriyken kendim bile inanamadım normal doğum yaptığıma ama her nedense hep kendimi normal doğuma hazırladım yürüyüşler yaptım vs. ve bana göre kolayda oldu 3 saat sancı çektim sonra dünyalar tatlı bir oğlum oldu kimseyi tınlama he de geç önemli olan senin kararlığın karar ver başarıcaksın hiç korkulcak gibi bişey değil acı değil zaten yaşanan ağrı çekiyosun ve sonunda o güzelliği yaşamaya değra.s.

ben ilk oğlumu 3770 gr normal doğum ile dünyaya getirdimhihoyyyt,benim en yakın arkadaşım de 4100gr normal doğum ile bebişe kavuşmuşa.s,benim ilkinde ikincide doğumda ben bebeğimden başka bir şey düşenemedim:ecrin_bebek:,bi göriğim yavrumu,aklım hep ondayıdı:asigim:,ve bir şey daha ikinci bebeğimi ben tam 10 dk da doğurdum:hooray: dr şoktaydı:roflol:,nasıl olur dedi:roflol:,dosyede böyle yazıyor:doğum zamanı --aniden--- :roflol::asigim:korkmayın kimseye de dinlemeyın bu an çok özelopuyorumnanaktan,bebeği gördüğünüz anda ağlayabilirsiniz mutluluktanopuyorumnanaktan(ben hüngür hüngür ağladım,o mücize bana ait olduğunu inanamadım)herkeze kolay doğumlar ve sağlıklı bebekler dilerim...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…