Ağva Otelleri

pinar0

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2012
425
29
Merhaba arkadaşlar,

Ağva'da güzel bir otelde konaklamak için uzun araştırmalar yaptım ve sonuçlarını burada paylaşmak istiyorum, boşa gitmesin :) Faydalanmak isteyenler için...

Araştırmalarım sonucunda Wineport Lodge otelde karar kıldık. Doğru bir seçim yapmışız. Bu kadar güzel geçeceğini ummuyordum. Otelin eksi ve artılarından bahsedeyim öncelikle.

Fener Klasik odada kaldık. Şirindi fakat çok küçüktü. Birdahakine Nehirluks'de kalmayı planlıyoruz (100lira fiyat farkı var). Odada çarşaflar,banyo vs temizdi. Fakat bazı yerlerdeki örümcek ağları ve tozlar can sıkıcıydı.
Havuz sevenler için çok temiz olmadığını söyleyeyim. Rengi yeşil gibiydi ama giren insanlar vardı.
Bahçesi diğer otellere göre çok da küçük sayılmaz. Nehre sıfır konumda olması (diğer bazı otellerin behçesi nehir seviyesinden yüksekte) ve karşısında otel olmaması artılarından. Bahçede hamaklarda uzanıp ruhunuzu dinlendirmenin keyfi paha biçilemez. Nehre girebilir, balık tutabilir, nehrin kenarındaki salıncaklarda dinlenebilirsiniz.
Akşam yemekleri havuz başında (Çok romantik bir ortam ve canlı müzik eşliğinde) sabah kahvaltıları nehir kenarında yapılıyor. Kahvaltı serpme fakat çeşit çok ve memnun kaldık. Akşam yemeklerinde ana yemeği seçebiliyorsunuz.
Aktiviteleri çok çeşitli. Kilimli koyuna,yürüyüşe götürüyorlar. (Fiyata dahil) Cuma ve Cumartesi havuz başında yemek, canlı müzik sonrasında iskelede ateş ve fasıl, muhteşemdi...
Çok huzurlu bir tatil geçirdik, özellikle Oğuzhan beye her şer için teşekkür ederiz..

Ağva'dan ayrılmadan önce araştırdığım diğer otelleri de görmek için merak ettiklerimizi dolaştık. İlk izlenimlerimizi paylaşmak istiyorum:

*Park Mandalin : Bahçesi çok küçüktü.
*Greenline : Bahçesi geniş, güzeldi. Nehir iskelesinde güneşlenmek için yataklar vardı.
*Club Grandbecaiser : Bahçesi en geniş ve en ferah oteldi. Merdivenli güneşlenme bölümlerinde şezlonglar hoşuma gitti. Karşısında başka bir otel vardı. Çok gürültülü müzik vardı (huzur arayanlar için olumsuzluk olabilir.
*Piccolo Mondo : Beni en çok hayal kırıklığına uğratan otel oldu. Olumlu yorumlar okuyup çok beğenildiğini görmüştüm. Fakat gittiğimde bırakın bahçeyi adım atacak alanı bile yoktu. 5 dakika içinde boğulduk.
*Yeşilçay Tatil Köyü : Odaları güzeldi, genişti. Karşısında başka oteller vardı.

Umarım gitmek isteyenler için faydalı olur.

Sevgiler.. :)

Son düzenleme:
piccolo mondoda biz de kaldık.İnternet sitesi çok gzel hazırlanmış.ama ederinden fazla para alıyorlar.ama yemekleri enfestiiii:125:

Evet maalesef internetteki resimler aldatıyor insanı. Ben en çok oda dışında geçirilen kaliteli zaman açısından değerlendirmek istedim. Piccolomondo'da dışarısı diyebileceğim alan neredeyse yoktu :)

bende ağvaya hafta sonu ailemle gitmeyi planlıyorum internetten biraz baktım bazı otellerde çocuk misafir kabul edilmez yazıyor.
çocuk içinde uygun bir otelmiydi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…