Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Kalitelidir inşallah yumurtalarda çatlamıştır sıkıntı yapma canısıı , pozitif düşün 🤩
Ben ilk aşılamamı geçen sene ekimde yaptırdım negatifle sonuçlandı , ondan beri hep bir engel çıktı..doktor ayrılmış , uzun zamandır yoktu başka bir doktor vermişler tüp bebek aşılama bölümüne . Heyecanlıyım inşallah bu doktor hayırlı uğurlu gelir bize 🤗
Haklısın çok yoruluyor insan maddi manevi , benim hastahane ev arası 2 saate yakın git git gel çok yoruyor, inşallahh emeklerimizin karşılığını alalım bu defa 🤲🏻💖
İnşallah canım inşallah uğurlu gelir sanada pozitif sonuç alırız 🤲🏻☺️ Senin ne zaman aşılaman. Ya cok baska psikoloji bi bakıyorum iyiyim bi bakıyorum aklıma gelmiş üzülüyorum.. beyse hayırlısı olsun inşallah sağlıklı olsunda

Duş falan yasak diye okumuştum 2 gün vs kimisi ilişkide yasaklıyo kimiside gün aşırı ilişkide diyo bakalım benimki nasıl olcak cuma kontrolüm var iğne 75 vuruyorum 450 yan5 gün gider diye düşündüm ama iki doz kaldı doktoruma yazdım hepsini kullan cuma gel dedi bakalım nolmuş yumoşlar. Sonrası nasıl olacak merak ediyorum bana yumurta takibinde de progestan fitil veriyordu 10 gün bazıları jel kullanmış acaba hangisi daha etkili
Ben öğlen oldum aşılama doktor bu günüde değerlendir demişti bana. Bende dedim duş almam şazım hocam dedim akşam alabilirsin dedi. Ama ben ne olur olmaz sabah aldım canım. Bende aşılama oldugum akşamından progestana basladım canım birde estrofem aynı gün başlattı. Progestan daha iyi diye düşünüyorum fitil olarak kullanıyrm ben

Adetimi bekliyorum haftaya pazartesi başlarız sürece ☺️
Covid testleri kaç defa istendi sizden ? Uzun zamandır gitmiyoruz bilmiyorum geçen aşılamamda 2 defa test vermiştik biz 🤔 E L B A E L B A

Ben öğlen oldum aşılama doktor bu günüde değerlendir demişti bana. Bende dedim duş almam şazım hocam dedim akşam alabilirsin dedi. Ama ben ne olur olmaz sabah aldım canım. Bende aşılama oldugum akşamından progestana basladım canım birde estrofem aynı gün başlattı. Progestan daha iyi diye düşünüyorum fitil olarak kullanıyrm ben
Teşekkür ederim canım yordum seni kusura bakma inşallah güzel sonuçlar alırsın meleğin gelir sana bu sefer kuzum

Evet cnaım 2. Aşılamamı oldum idrara sıkısıktım ama böyle çok değil aşılama yapıldıktan snra bacak bacak üstüne atıp 15 dk kadar yattım snra kalktıp yürüyerek eve gittim idrarımı yapmadım ama evde yaptım ☺️ Bu sefer 3 yumurtam oldu benim ilki kadar kasıklarım belim ağrımadı ilkinde çok yumurtam vardı. hatta hiç ağrım yok çok tuhaf acaba olmadı mı diyorum ama cok etken bunu demek için 🥲 ya birde ovitrelle 36. Saat snra illa ağrı mı olması lazım çatladığını anlamak için benim bu sefer ağrım olmadı çok az sancı girdi çıktı okadar 🥹
Bu mesajını yeni gördüm kuzu ben doktoruma sormuştum bazı aylar yumurta takibinde ağrım oluyordu bazı aylar yok. Ama doktorum bunun normal olduğunu söyledi akıntı konusunada takılmamamı söyledi illa farketceğin bi akıntın olmayabilir diye zaten doktorum her seferinde gösterip anlatıyo şu şu kadar yumurta iğneden sonra bak çatlamış o yüzden böyle görülüyo diye. Yani akıntı yafa ağrım olmadığı zamanlardada yumurtlama olmuştu merak etme benim doktorum her iğne sonrası mutlaka ilişki günleri bitiminde çatladığnada bakıyordu çünkü için rahat olsun

Bu mesajını yeni gördüm kuzu ben doktoruma sormuştum bazı aylar yumurta takibinde ağrım oluyordu bazı aylar yok. Ama doktorum bunun normal olduğunu söyledi akıntı konusunada takılmamamı söyledi illa farketceğin bi akıntın olmayabilir diye zaten doktorum her seferinde gösterip anlatıyo şu şu kadar yumurta iğneden sonra bak çatlamış o yüzden böyle görülüyo diye. Yani akıntı yafa ağrım olmadığı zamanlardada yumurtlama olmuştu merak etme benim doktorum her iğne sonrası mutlaka ilişki günleri bitiminde çatladığnada bakıyordu çünkü için rahat olsun
yaa öylemi ozaman stres yapmama gerek yok inşallah farkettirmeden de olsa catlamıstır ve tutmuştur :KK200: Ayrca doktorunun ilgisinede bayıldım ne güzel anlatmış göstermiş bazı doktorlar bakmıyor.. Benim doktorum cok tatlı bir kadın ama bişeyleri es geçtiğini düşünüyorum beni tatmin etmiyor yani bu durumda çok kötü anne adayları için. İçimi rahatlattın teşekkür ederim kuzum:KK200:

Çok
Bence korkma. İnan bana bu muydu büyüttükleri şey dedim. Ama benim tüplerim açıktı bir problem yoktu ilaç o yüzden dayanılmaz bi ağrı vermedi acı eşiğiyle alakalı olduğu için pek birşey diyemem ama emin ol dayanamayacağın bir süre de dayanamayacağın bi acı olmaz. Hr şu olabilir tüplerde tıkanıklık kapalılk varsa ilaçla açma sırasında ekstra bi baskı oluşabilir ama her türlü de katlanmamız gerek diye düşünüp gözünde büyütme
teşekkür ederim gerçekten pazartesi randevu verdi doktor anestezili olarak çekilecek

yaa öylemi ozaman stres yapmama gerek yok inşallah farkettirmeden de olsa catlamıstır ve tutmuştur :KK200: Ayrca doktorunun ilgisinede bayıldım ne güzel anlatmış göstermiş bazı doktorlar bakmıyor.. Benim doktorum cok tatlı bir kadın ama bişeyleri es geçtiğini düşünüyorum beni tatmin etmiyor yani bu durumda çok kötü anne adayları için. İçimi rahatlattın teşekkür ederim kuzum:KK200:
Aklkna takılan herşeyi sorabilirsin kuzu 2 yıldır bu süreçteyim ama doktorum ilk reglimden beri benimle pco olduğu için aile doktorumuz ve riskli gebelik uzmanı aile doktorumuz çok riskli bi miyom ameliyatı bile oldum daha yeni gerçekten çok titiz ve gerçekten en ufak ayrıntıya kadar anlatır

Aklkna takılan herşeyi sorabilirsin kuzu 2 yıldır bu süreçteyim ama doktorum ilk reglimden beri benimle pco olduğu için aile doktorumuz ve riskli gebelik uzmanı aile doktorumuz çok riskli bi miyom ameliyatı bile oldum daha yeni gerçekten çok titiz ve gerçekten en ufak ayrıntıya kadar anlatır
çok saol Geçmiş olsun canım inşallah hepimiz kavuşuruz da bu acılı günleri gülerek hatırlarız.. Bu arada nerde yaşıyorsun acaba :)

Ben ankarada oturuyorum kuzum. Yok sölerim tabi bnde pcos var onun haricinde bişey yok 😒🥹
Bendede 4te 4 pco var. Daha lisedeyken konmuştu tanı doğum kontrol hapları iyi geliyordu ama korunmayı bırakınca kilolar tüyler bilmem ne başladı. Kiloda problem bizde Malesef veremiyoruzda onun bunun stresi derken bizi çol etkiliyor. İşin püf noktası stres olmamak ama süreç uzadıkça elimizde değil. 1 yıl kendim denedim salak gibi o zamab kendi özel doktoruma gitmedim nasıl olsa bi yıl dene ser diye 6 ayda bi bueda devlete gittim en son gittiğimde miyom diyince korktum iyixe gittim böyle durumlarda bi yıl bekle demiyoruz dedi pco olduğunda miyom şimdilik sorun olcak yerse değil ameliyat riskli olur dedi başta ameliyat olmadım klomen verdi ovitrelle ile ilk aydan hamile kaldım herşey iyiydi miyomda büyümedi derken 11.hafta kontrolünde bebeğimin 8.haftada kaldığını öğrendim kürtaj oldum 2 ay sodna gittiğimde süpriz bi şekilde miyom kocaman olmuştu mecbur ameliyat dediler hemde sezeryan gibi açık ameliyat oldum yapışıklık olmasın diye 2 ay sprial vardı bekledik. İyi ki ameliyat olmuşum miyom göründüğü gibi zararsız değilmiş rahmin arkasına bile büyümüş şeklini değiştirmiş yapışıklıklar olmuş 20 dk sürcek diye girdiğim ameliyattan 2 saatte çıktım miyom atardamarın oradaymış herhangi bi kanama da rahim bile alınabilirdi asistanları doktoruma kapatalım araştırmaya sevl edelim bile demiş ama doktorum sağ olsun orda uğraşmazlar çok riskli demiş devam etmiş zaten başkasına da güvenemezdim. Canlı bi miyom olduğu için de belki bebeğe kan akışını bile etkilemiş olabilirdi iyi ki büyüyüp beni ameliyata götürdü bu süreç birdaja aynı şeyi yaşamak istemezdim. Miyom ameliyatları riskli olduğu için ve ultrasonda böyle kötü görünmediği için ameliyatsız denemek istemiştik erken doğum riski vardı sadece diye düşünerek. Kürtaj sonrası O sırada genetik test yaptırmak istedim genlerde pıhtılaşma eğilimi çıktı pco olduğu için ve böyle bişi yaşadığım için önerdi doktor iyi ki de önermiş normalde devlet yapmıyor hatta 1 düştükten birşey olmaz diyo bi kaç düşük sonrası ücretsiz yapıyor. Sonra tedaviye ek ecopirin başladık şubatta tekrar deneyelim dedik olmadı bu sefer ben hsg çekildim eşim test verdi eşimim değerleri ileri hız düşük çıktı doktorumuz üroloğa göndersem hemen varikosel ameliyat vs diyolar dedi bi ilaç önerdi 1 ayda bile toplanmıştı zaten çok düşük değildi oda ilaç başladı derken 2 3 ay sonrasındada olmayınca ben artık aşılama istedim. Çünkü artık yumurta takibine inancım kalmadı ve çok sıkıldım ekstra stres yapıyordu. Doktoruma kalsa doğal bile olur bi kere de hamile kaldığım için sprun yok rahim öğreniyor dedi ama artık stres devreye Giriyo ister istemez. Ovulasyon testleri takipler ilaçlar ve daha bir sürü şey hakkında bilgi edin uygula derken yoruldum böyle olunca işe de dönemedim hayatı kaçırıyor gibi de geliyor artık. Tabi hayırlısı olsun hakkımızda ama inşallah daha çok yıpranmadan sağlıkla hayırla rabbim vaktini getirmiş olur

Bendede 4te 4 pco var. Daha lisedeyken konmuştu tanı doğum kontrol hapları iyi geliyordu ama korunmayı bırakınca kilolar tüyler bilmem ne başladı. Kiloda problem bizde Malesef veremiyoruzda onun bunun stresi derken bizi çol etkiliyor. İşin püf noktası stres olmamak ama süreç uzadıkça elimizde değil. 1 yıl kendim denedim salak gibi o zamab kendi özel doktoruma gitmedim nasıl olsa bi yıl dene ser diye 6 ayda bi bueda devlete gittim en son gittiğimde miyom diyince korktum iyixe gittim böyle durumlarda bi yıl bekle demiyoruz dedi pco olduğunda miyom şimdilik sorun olcak yerse değil ameliyat riskli olur dedi başta ameliyat olmadım klomen verdi ovitrelle ile ilk aydan hamile kaldım herşey iyiydi miyomda büyümedi derken 11.hafta kontrolünde bebeğimin 8.haftada kaldığını öğrendim kürtaj oldum 2 ay sodna gittiğimde süpriz bi şekilde miyom kocaman olmuştu mecbur ameliyat dediler hemde sezeryan gibi açık ameliyat oldum yapışıklık olmasın diye 2 ay sprial vardı bekledik. İyi ki ameliyat olmuşum miyom göründüğü gibi zararsız değilmiş rahmin arkasına bile büyümüş şeklini değiştirmiş yapışıklıklar olmuş 20 dk sürcek diye girdiğim ameliyattan 2 saatte çıktım miyom atardamarın oradaymış herhangi bi kanama da rahim bile alınabilirdi asistanları doktoruma kapatalım araştırmaya sevl edelim bile demiş ama doktorum sağ olsun orda uğraşmazlar çok riskli demiş devam etmiş zaten başkasına da güvenemezdim. Canlı bi miyom olduğu için de belki bebeğe kan akışını bile etkilemiş olabilirdi iyi ki büyüyüp beni ameliyata götürdü bu süreç birdaja aynı şeyi yaşamak istemezdim. Miyom ameliyatları riskli olduğu için ve ultrasonda böyle kötü görünmediği için ameliyatsız denemek istemiştik erken doğum riski vardı sadece diye düşünerek. Kürtaj sonrası O sırada genetik test yaptırmak istedim genlerde pıhtılaşma eğilimi çıktı pco olduğu için ve böyle bişi yaşadığım için önerdi doktor iyi ki de önermiş normalde devlet yapmıyor hatta 1 düştükten birşey olmaz diyo bi kaç düşük sonrası ücretsiz yapıyor. Sonra tedaviye ek ecopirin başladık şubatta tekrar deneyelim dedik olmadı bu sefer ben hsg çekildim eşim test verdi eşimim değerleri ileri hız düşük çıktı doktorumuz üroloğa göndersem hemen varikosel ameliyat vs diyolar dedi bi ilaç önerdi 1 ayda bile toplanmıştı zaten çok düşük değildi oda ilaç başladı derken 2 3 ay sonrasındada olmayınca ben artık aşılama istedim. Çünkü artık yumurta takibine inancım kalmadı ve çok sıkıldım ekstra stres yapıyordu. Doktoruma kalsa doğal bile olur bi kere de hamile kaldığım için sprun yok rahim öğreniyor dedi ama artık stres devreye Giriyo ister istemez. Ovulasyon testleri takipler ilaçlar ve daha bir sürü şey hakkında bilgi edin uygula derken yoruldum böyle olunca işe de dönemedim hayatı kaçırıyor gibi de geliyor artık. Tabi hayırlısı olsun hakkımızda ama inşallah daha çok yıpranmadan sağlıkla hayırla rabbim vaktini getirmiş olur
Canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm ama sevindim de çünkü en azından miyomdan falan kurtulmuşsun sağ salim sadece bu süreç seni çok yıprattı tabi hevesler kırıldı yoruldun canın yandı.. Ama bunla geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşallah. Seni anlayabiliyorum bu konuda inan çünkü bende liseye giderken konuldu 15 yasındaydım adet olmazdım, kıllanma falan of ergenliğim bunun için kötü geçmişti daha ben neyin ne olduğunu bilmeden baş etmeye çalışıyordum :KK43: İnsanlar ayrı bi acımasız zaten.. Kilo olarak kilolu değildim hiç bir zaman evlendim kocam sağolsun 4 kilo aldım şuan 58 59 civarıyım. Bak ben diyet yapıyorum if diyeti var ya sana da öneririm canım yağlarımın eridiğini görüyorum :KK70: Ben kendimi bildiğim için evlendiğimden beri korunmuyorum 1 yıllık evliyim belki yeniyim ama pcos olunca yenisi eskisi yok bu işin. Femera ovitrelle kullandım 3 4 ay kadar, serbest bıraktım kendimi, soğan suyuydu hayıttı LH testleriyle yok yok olmuyor ben yumurtlama göremiyorum yumurtam büyümüyor büyüse çatlıyor mu bilmiyorum.. 1 yıldır 0 hamilelik kendime olan inancım bitti hani bi hamile kalabiliyormuşum bende diyemedim.. Şimdi ikinci aşılama oldum ama umudum yok olmamış gibi hissediyorum bilmiyorum artık tüp bebeğe doğru gidiyor. Maddi manevi yoruldum yoruluyoruz da ama Allah büyük canım derdi olan dert versin sonu güzel olsun inşallah elimizden geleni yapalım tevekkül Rabbimden. Dualarımda sende varsın inşallah gönlüne göre olur her şey sen, ben ve isteyen herkes en yakın zamanda sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur inşallah :KK200:

Herkese merhaba. Bir çok kişi asilamayi yaptırmış bende 2. Asilamayi yaptircam bu ay tedaviye başladım gonalf 75 mg doz alıyorum günlük. İlk asilamam saçma sapan olmuş gerçekten tecrubesizlik ve ilgisiz hekime denk gelmişim. Tesadüfi şekilde suan ki doktorumla yolumuz kesişti. Kendisi daha önce tüp bebek merkezinde çalıştığı için bilgili bir hekim bu yüzden içim çok rahat yola başladım. Her doktor süreci anlatıyor bizlere ama minik bir puf noktası söyledi doktorum ve ne bu forumda ne gittiğim diğer hekimler hic biri bunu söylememişti. Asilamanin olacağı gün eşiniz yani erkek evden çıkmadan önce duş almalı ve duş suyu hafif usutucek ısıda olmalı imiş bizden bunu istedi. Soğuk su ile vücut adrenalin salgiliyor ve spermler harekete geçiyormuş. Bir çok kişi yaptırmış ama asilama düşünen yakında asilamasi olacak kişiler bu uygulamayı da deneyebilir. Belki faydası olur vesile olur. Naçizane tavsiyem ☺ şimdiden sürece girmiş-girecek olan herkese sağlık ve bebisler diliyorum Rabbım kucağımızı boş bırakmasın 🤗

X