Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Bnde takip ediyorum o doktoru .Çok pahali ama ya 350 mi 360 mi neydi folik asit fiyati
Belki alırım belli olmaz

Bir arkadaşım hamile suan.Sadece bir kez korunmadik diyo.Hemen hamile kalmisim diyo 😂3. Ye hamile.Nasil hamile kaliyolar bilmiyorum ya.Biz kac kere deniyoz olmuyo
😔😔

Merhaba arkadaşlar. Ben devlet hastanesine gidiyorum. Şuan aşılama için ikinci kontrole gidiyorum. İlk gittiğim kontrolde 5 tane yumurta olmuş ama büyüklüğünü bilmiyorum. İnternette 3 yumurtadan fazla olunca çoğul gebelikten dolayı aşılama durdurulur şeklide yazıyor. Bilgisi olan var mı acaba. Bu arada bir tüpüm kapalıymış. Ve şuan gonal f iğnesi kullanıyorum. 50 ML doz olarak.

Günaydın canımm kızlar 🥰 Hastahneye geldim aşılama için bekliyoruz , bana dua edin olur mu ? 🤲🏻🥰 11 de olacak aşılamam..
Okumamı önerdiğiniz dua var mı tesbih çekeyim diyorum 🤲🏻

• Beğen
Reactions: As6
Günaydın canımm kızlar 🥰 Hastahneye geldim aşılama için bekliyoruz , bana dua edin olur mu ? 🤲🏻🥰 11 de olacak aşılamam..
Okumamı önerdiğiniz dua var mı tesbih çekeyim diyorum 🤲🏻
Tatlım hayirli olsun asilaman.ciktiktan sonra meryem süresini oku yada okut. Hemen dus felan alma bolca uzan bolcaaa dinlen. Ağır iş yapma. Çıktıktan sonra yeniden konuşuruz Rabbım güzel haberler almayı vermeyi nasip eylesin 🤲🤗🤗

Merhaba arkadaşlar. Ben devlet hastanesine gidiyorum. Şuan aşılama için ikinci kontrole gidiyorum. İlk gittiğim kontrolde 5 tane yumurta olmuş ama büyüklüğünü bilmiyorum. İnternette 3 yumurtadan fazla olunca çoğul gebelikten dolayı aşılama durdurulur şeklide yazıyor. Bilgisi olan var mı acaba. Bu arada bir tüpüm kapalıymış. Ve şuan gonal f iğnesi kullanıyorum. 50 ML doz olarak.
Merhaba. Evet 3ten sonrasi için iptal edilir. Mutlaka doktorun söylediği gün catlatma iğnesi ol. Gün aşırı ilişki önerir 5 yumurta riskli fakat hepsi asilama gününe kadar uygun büyüklüğe gelmeyebilir. Mesela benim 2 tane var gibiydi fakat sadece biri büyüdü diğeri büyümedi. Belki büyümez hepsi asilamaua 3 yumurta ile girebilirsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Tatlım hayirli olsun asilaman.ciktiktan sonra meryem süresini oku yada okut. Hemen dus felan alma bolca uzan bolcaaa dinlen. Ağır iş yapma. Çıktıktan sonra yeniden konuşuruz Rabbım güzel haberler almayı vermeyi nasip eylesin 🤲🤗🤗
Amin canım teşekkür ederim 🤩 Çıktım eve gidiyorum , duş almam zaten bu defa çok sıkışık girmedim wcye de gitmemeye çalışacağım elimden geleni yapacağım bakalım hayırlısı olsun 🤲🏻
Progestan kapsül vermişlerdi geçen aşılamamda ağızdan aldım şimdi bana alttan fitil yap dediler etkisi hızlı olur diye , ama kapsül erirmi bilemedim 🤷🏻‍♀️ siz kullandınız mı kızlar

Merhaba. Evet 3ten sonrasi için iptal edilir. Mutlaka doktorun söylediği gün catlatma iğnesi ol. Gün aşırı ilişki önerir 5 yumurta riskli fakat hepsi asilama gününe kadar uygun büyüklüğe gelmeyebilir. Mesela benim 2 tane var gibiydi fakat sadece biri büyüdü diğeri büyümedi. Belki büyümez hepsi asilamaua 3 yumurta ile girebilirsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Cevabın için teşekkür ederim. sabah ki kontrolümde 1 yumurta olduğunu öğrendim. 10,5 ml büyüklüğünde. heralde diğerleri gelişmemiş olabilir dediğin gibi. Allah razı olsun.

Merak ettiğim bir konu daha var. İnternette aşılama günü 15 dk istirahatten sonra rutin hayata geri dönülebilir yazıyor ama bazıları işten 1 hafta izin alıyorlarmış. bu kişiden kişiye değişiyor mu. yoksa doktor bunu söylüyor mu. şimdi devlet hastanesine gittiğim için oradaki doktorlar da detaylı bilgi vermiyorlar.

Cevabın için teşekkür ederim. sabah ki kontrolümde 1 yumurta olduğunu öğrendim. 10,5 ml büyüklüğünde. heralde diğerleri gelişmemiş olabilir dediğin gibi. Allah razı olsun.

Merak ettiğim bir konu daha var. İnternette aşılama günü 15 dk istirahatten sonra rutin hayata geri dönülebilir yazıyor ama bazıları işten 1 hafta izin alıyorlarmış. bu kişiden kişiye değişiyor mu. yoksa doktor bunu söylüyor mu. şimdi devlet hastanesine gittiğim için oradaki doktorlar da detaylı bilgi vermiyorlar.
Evet 15 30 dk arası uzanicaksin. Sure dolunca kalkarsın. Az bi lekelenme sanci olabilir endişe etme. O gün duş alma mümkün oldukça uzan yatmaya calis. Ağır iş ev işi gibi şeyler yapma. Asilamanin ertesi günü ise başlayanlar var fakat calisiyorsan 3 4 gün kadar izin alabilirsen ve sonrasında da çok yormadan hareket edersen bence daha iyi olur. Benim bir hafta oldu hep yatiyorum. 1 yumurta olması gayet iyi haftaya doğru 18 19 üstü büyüklüğe gelince catlatma ignesi olursun mutlaka doktorun dediği saatte yap. Her doktor isten izin al yada ise devam et vs diye bilgi vermez.sen yine sorarsın

Yumurta konusunda belki sonradan gelisebilirler. Ben çok mutsuzdum tek yumurtam vardı benimde. Sonra dedim ya hiç olmasaydı. Umutsuzluğa kapılmadan devam

Ben de bugün 1 yumurtayla aşılama oldum , kaliteli olsun yeter denildi , kısmet 🤲🏻
Aşılamaya kadar gelişen başka yumurtalarda olabilir olmasa da sıkıntı olmaz stres yapmayın . Allah hepimize pozitif sonuç almayı nasip etsin 🤲🏻🥰

X