Ağrılı regl. Dayanamıyorum...

-Bibli

gardım sağlam,güllerden tuğla⚜️
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
4.868
15.432
Kızlarcım merhaba. İlk regl oluşumdan beri dayanılmaz ağrı çeken biriyim. Tüm Dr lar aynı şeyi söyledi anatomik,tıbbi bir sebep yok,genetik olabilir.

Ponstan fort kullanıyorum Dr kontrolünde. Ama artık ilaç içmek istemiyorum. Günde 2 atmam gerek ki benim ilk 3 günüm gerçekten korkunç geçiyor.

Sosyal hayatım sıfıra iniyor,ayaklarımı ısıtamıyorum, bağırsak hareketliliği, ishal,karın bel ve kasık kramplarım çok şiddetli oluyor. Ağlayarak halıyı yorganı kemiriyorum. Civanperçemi dediler içtim yok,papatya,Melisa dediler içtim yok.

İlaç harici başka ne önerirsiniz dr lar sebep bulamıyor genetik diyor.(kist,myom vs sorunum yok)Sinirlerim çok bozuk

Bir kuzenim de aynı durumda, senelerdir her reglin ilk 2 günü mutlaka hastanede serum yiyor veya evde ağlıyor. Sebep ve çözüm bulunamadı. Böyle kabullendi

Bir kuzenim de aynı durumda, senelerdir her reglin ilk 2 günü mutlaka hastanede serum yiyor veya evde ağlıyor. Sebep ve çözüm bulunamadı. Böyle kabullendi
Elimden geleni yaptım,yapıyorum ama gerçekten bat tarihi yaklaştıkça geriliyorum

Benim kuzenimde böyleydi bazen serum yerdi nerdeyse ayda 2 kere adet olurdu ve cok kanamali evlendi hemen hamile kaldı, benimse adetlerim düzenliydi bazen agri olurdu. Sonralari gecikti hep. Kuzenimle ayni anda evlendim ama bende bebek olmadi

Anladım,hakkınızda hayırlısı olsun ama sorum gebelik bağlantısı değildi.Ağrı için öneri istemiştim

Benimde genellikle ağrılı geçer. Hele 3 4 yıl öncesi yerlerde yatardım, bahsettiğiniz sikayetlerin hepsi olurdu. Ben sadece ağrı kesici kullanırdım ama hem kanamanin hem de sonraki adetlerimde ağrı kesicinin etkisinin azaldığını farkettim. Sonra sıcak şekerli su içmeye başladım, bir süre iyi gelirken sonra etki etmemeye başladı. Bir şeyi sürekli yapinca etkisini kaybediyor bunu farkettim.
Ayaklarim üşürse ağrım artıyor. Geçen ay hem kalin patik giydim hem de yumurtlama zamani belimi kasıklarımı şal ile sardım, sicak tutması için. Bu ay cok hafif ağrılarım oldu ilaçsız geçti.
Birde birkaç yıl önce 1-2 ay şekersiz ve glutensiz beslenmiştim o aylarda da ağrısız geçirmiştim.
Benim kendimde farkettiğim ayaklarımı, belimi sıcak tutarsam ve şekerli gıdaları azalttığımda adetlerimde agrılarım hafif oluyor.

Deneyeceğim çok teşekkür ederim

Aynı durum bende de vardı. Benim reglimden 1 hafta önce başlardı ağrı, kabızlık, mide bulantısı, sinir bozukluğu. Regl dönemi ishal ve acile gidip iğne yaptıracağım kadar sancı. Spor yapmaya başladıktan sonra bu sancı azaldı tavsiye ederim

Bir dönem etkisini görmüştüm,hata ettim bırakarak. Spora da yoğunlaşmam lazım anlaşılan

Hacamat ve süt ilgimi çekti biraz bilgi verebilir misiniz?Süte şaşırdım açıkçası. Hacamat'ı da duydum ama denediniz mi siz?
Sütteki laktoz ve kazein sebebiyle maalesef ki reaksiyon yaşanıyor o da regli daha sancılı yaşamanıza sebep oluyor

Hacamat konusunda da ben hacamati boyun fitigima denedim ablam adetine
Diğer ablam sırt bel ağrısına

Hepimiz gerçekten ultra ultra fayda gördük
Hep soylerim keşke onlar yaptırırken bende korkup cekinmeseydim daha önce baslasaydim bu hacamat işine diye

Çok geçmiş olsunbende öyle olurdum bekarken,tabi sizinki kadar değil de ağrılı olurdu baya,hayıt tohumunu adetinize 1 hafta kala için o ağrısını hafifletiyor, aslanpençesi de iyi geliyor, Saraçoğlunun önerdiği şekilde için ama, inşallah faydasını görürsünüz

Selam senin gibiydim. Her ay morfin düzeyinde igne yerdim malesef...

Bebek dogurunca gecer derlerdi evet dogruymus sebebi ne biliyomusun? Endometrozistmis. Kimse fark etmedi tanida koyulamiyo dogumda fark edildi durumum. Yüksek ihtimal sende de olabilir ve dogumda belki kurtulursun.

Birde ben rastel diye bi ilac kullaniyorum 30 dk icinde rahmim yok gibi oluyo o kadar agriyi kesiyor :) ama bana direk alerji yapti ilac sesim kısıldı hiriltili nefsze sebep oluyor. Malesef aci cekmektense bunlara razi oluyordum.....

İlac kullanirken lutfeb cevreni bilgilendir mutlaka sole su ilaci iciyirum diye Allah korusun

Selam Bibliosmiacım. Bende yillardir her ay kucakta hastaneye tasinirdim. Aglardim öluyorum bu sefer kesin öldümler bulantılar falan o kadar kotu gecerdi ki. Bekarken dogum kontrol ilaci falan vermslerdi hem adetini duzenler hem agrini alir falan ama yok agrilar devam . Evlenince gecer dediler yok.. İcmedigim sey kalmadi anlik cok az rahatlamalar disinda cozum olmadi hic bisey.Kist var bende . Ama sebep olarak bazilari olabilir diyor bazilari kistten degl diyor cok fazla dra gittm bu sebeple.

Gecen sene cocuk tedavisi gordugumde histeroskopi yapildi. Doktorum cok bisey yoktu ufak tefek polip gibi minicik seyler vardi onlari temizledik sadece dedi. ama inanirmisinn o gunden beri sancisiz geciyor şok oldum sonraki aylarda hic sancilanmadim diye. Smdi dogum sonrasi ilk regl oldum hafif bi sekilde atlattm ilk gun bile ayaktaydim gayet sızlamalar oldu sadece.. Doktora gittgnde bunu konusabilirsin . Histeroskopi dener belki hem tedavin icinde.

Belki biraz tuhaf gelecek ama çevremde aynen böyle ağrılar çeken kişilerin ilk cinsel ilişki sonrası bu ağrıları geçmiş.
Demem o ki eğer bakireyseniz en azından sonrası için bu ağrının yok olmasına bir umut daha var.
Birde Adet gününden 3-5 gün önce yapılan bazı egzersizler var, denemdiyseniz onları deneyin belki bir faydası olur.

Ben bir endometriozisli olarak adet olunca acillik olacak seviyeye gelmek ne demek bilirim. İki tane ağrı kesici içip üstüne hastaneye kaldırılıp serumlarla yatmak ne demek bilirim. Doğum kontrol hapları bir süre bir miktar etkili olabiliyor. Onun dışında spor yapmak çok iyi geliyor. Hafif de olsa mutlaka spor yapın yapmıyorsanız.

Rasteli kullandım Dr yazmıştı ve mucizevi bir ilaçtır benim için bende o yan etkileri olmadı. Sonrasında eczacılar o ilaç yok x ilaç da onun aynısı dedi muadil verdiler derken bıraktım gibi. Ama çok etkili gerçekten.

Bu dediğin çikolata kisti değil mi?Zor mu gebe kaldın merak ettim.

Vaaav çok iyiymiş,bu ara çok duyuyorum hacamatı adet ağrısı için düşünmemiştim ama çok teşekkür ederim.

Mutlaka söyleyeceğim çok Dr gittim hepsi aynısını söyledi ama özellikle histeroskopi diye sormamıştım sağ ol tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…