Ağız içi lezyon

Altagracia_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
1.513
3.897
Eşimin diş ağrısı vardı bugün doktora gitti çektirmek için meğerse ağız içi lezyon varmış tüm ağzı kaplamış kötü huylu olabilir demiş.
Yarın bir uzman görecek randevular dolu olduğu halde hemen yer açmışlar ve tomografi çekilecek

Kalbim ağzımda yarına kadar zaman nasıl geçer bilmiyorum
Nolur bir bilen ağız kanseri hakkında bir şey söyleyecek olanlar bi yazın. Kötü huylu değilse tedavisi nasıl oluyor bizi ne bekliyor?

Çok geçmiş olsun, hemen kötüyü düşünmeyin.
İnşallah iyi haberler gelir, hiç bir bilgim yok malesef..
Ama ağız içi çok acır, şu anda aft var bende, su içsem yanıyor..
Eşinizin hiç mi acısı, sızısı olmamış..

erkek arkadaşımda vardı kötü huylu çıktı ama çok şükür atlattı çok erken fark edildi onun etkisi var.inşallah iyidir eşinizinki.

Diş hekimiyim. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ağızdaki lezyonların çok küçük bir kısmı kötü huyludur, baştan moral bozmayın. Hekiminiz en kötüyü düşünüp uzmana yönlendirmeliymiş, doğrusunu da yapmış. Kötü huylu olanların da bir kısmı ufak bir operasyonla temizlenir. Kalan ihtimaller için daha karmaşık tedaviler gerekir ama hiç aklımıza getirmeyelim. Ağız dokuları genel olarak kolay iyileşen bir bölgedir. Aşırı büyük, kemiğe yayılmış bir lezyon değilse, 15 gün kadar yumuşak şeylerle beslenip biraz ağrı kesici alacak, çok büyük bir sıkıntısı olmaz, endişelenmeyin.
Son bir kaç ayda çok aşırı kilo verdi mi?
Dudakta veya ağzın başka bir yerinde karıncalanma vs. var mı?
Bir şikayet yazmamışsınız ağrısı yok sanırım?
Başka aklınıza gelen bir bulgu varsa değerlendirmeye çalışayım.

erkek arkadaşımda vardı kötü huylu çıktı ama çok şükür atlattı çok erken fark edildi onun etkisi var.inşallah iyidir eşinizinki.
Erken teşhis nasıl konuldu yani ne gibi belirti verdi de muayene oldu ve tedavi süreci nasıldı, neler yapıldı?
Lütfen biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim

Diş hekimiyim. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ağızdaki lezyonların çok küçük bir kısmı kötü huyludur, baştan moral bozmayın. Hekiminiz en kötüyü düşünüp uzmana yönlendirmeliymiş, doğrusunu da yapmış. Kötü huylu olanların da bir kısmı ufak bir operasyonla temizlenir. Kalan ihtimaller için daha karmaşık tedaviler gerekir ama hiç aklımıza getirmeyelim. Ağız dokuları genel olarak kolay iyileşen bir bölgedir. Aşırı büyük, kemiğe yayılmış bir lezyon değilse, 15 gün kadar yumuşak şeylerle beslenip biraz ağrı kesici alacak, çok büyük bir sıkıntısı olmaz, endişelenmeyin.
Öncelikle çok teşekkür ederim içime biraz su serptiniz. Hayır kilo vermedi. Dişi çürüktü o ağrı yaptı daha sonra tüm ağıza yayıldı şu an sağ taraf baya şiş ve lezyon oradaymış sol da bir şey yok demiş doktor. Yarın tomografi çekilecek sanırım, size tekrar danışmak isterim :dua:

Öncelikle çok teşekkür ederim içime biraz su serptiniz. Hayır kilo vermedi. Dişi çürüktü o ağrı yaptı daha sonra tüm ağıza yayıldı şu an sağ taraf baya şiş ve lezyon oradaymış sol da bir şey yok demiş doktor. Yarın tomografi çekilecek sanırım, size tekrar danışmak isterim :dua:
Köyü huylu lezyonlar istisnalar hariç ağrı yapmaz, buradan kesin konuşmayayım ama atladığınız bir şey yoksa şuan için kötü huylu çıkma olasılığımı düşük görüyorum ben. İyi düşünün bence :dondurma:

Köyü huylu lezyonlar istisnalar hariç ağrı yapmaz, buradan kesin konuşmayayım ama atladığınız bir şey yoksa şuan için kötü huylu çıkma olasılığımı düşük görüyorum ben. İyi düşünün bence :dondurma:
Bugün kontrole gittik. Aklıma gelen şey olma olasılığı için yok dedi doktor. tomografi çekildi ve çekerken eşime “az bir alana yayılmış belki oradan iltihabı akıtabilir” demiş çeken kişi. Pzt sonuçları alıp tekrar doktorla konuşacağız
İlgilendiğiniz için yazmak istedim. Teşekkür ederim tekrardan

Bugün kontrole gittik. Aklıma gelen şey olma olasılığı için yok dedi doktor. tomografi çekildi ve çekerken eşime “az bir alana yayılmış belki oradan iltihabı akıtabilir” demiş çeken kişi. Pzt sonuçları alıp tekrar doktorla konuşacağız
İlgilendiğiniz için yazmak istedim. Teşekkür ederim tekrardan
O ağrıyan dişe bağlı bi kist var demek ki, korkulacak bir şey değilmiş, kanal tedavisi yapılır ya da orası açılıp iltihap temizlenir, büyük bir ameliyat değil, tekrardan geçmiş olsun :KK39:

Merhaba benim yaklaşik bir seneden beri hatta geçti bir seneyi damağımda bir şişlik var ve dil kökünde kabarcıklar var ağzımın içi bembeyaz ve yanagimin içine dokunduğum zaman dilimle doku farkı hissediyorum. 4 ay oldu yeni doğum da yaptım. Damağımda kırmızı bir lekede var. KBB ye gittim bana sorun olmadığını söyledi. Üst dişlerinden iki tanesi oirik kök içeride ve bir tane kanal tedavilik Didim var üstelik çürük bir dolgum da var bu saydiklarim sadece üst dişlerimde olan sorun. Ara ara yüzümde uyuşukluk hissediyorum gerginlik gibi. Nöroloji çıktım bı sorun yok dedi şuanda çok panik oldum kanser mi diye.

X