adios33'ün diyet günlüğü

adios33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
102
1
merhaba kızlar..2 yıl önce cayıma seker atmaktan vazgeçtim ve böyle içemeyeceğimi anlayınca yeşil caya geçiş yaptım. (onu sekersiz içebiliyorum ) beyaz ekmek yemek yerine tam buğday veya cavdar ekmeği tüketiyorum (kahvaltılarda 2 dilim) bazen öğlen yemeğinde 1 dilim.ve 1 aydır günde 2 bucuk litre su içmek için pet şişeyle dolasıyorum.hayatımda kalıcı değişiklikler için kendime 21 gün deneme süresi veriyorum.yani pek sevmediğim ama sağlıklı olduguna inandıgım davranısları kazanmak için 21 gün ne kadar canım baska seyler cekse de azim gösteriyorum.yeşil cayın vücudumdaki etkisi cok sasırttı beni günde en fazla 2 fincan içsem de her sabah kahvaltıda mutlaka siyah cay niyetine içiyorum ve kilomda cok bir değişiklik yapmasa da bedenimi incelttiğini içinden patliyo gibi oldugum kotuma rahatca girdiğimde anlıyorum.
neyse lafı uzatmadan zayıf noktalarımı da söylemek istiyorum.su böreği hastasıyım.ıspanaklı,peynirli su böreğini her öğün her saat her miktarda tüketebilirim.ama 2 haftada 1 ya da 3 haftada 1 tüketmeye calısıyorum.o da 1 porsiyon ve ana öğün niyetine (genelde kahvaltı)tüketiyorum.pilavı çok seviyorum ve 3 kasıkla doymuyorum.makarna seviyorum ama kepekli makarnayı sevmiyorum.esas sorunum özellikle aksam öğünlerinde cok fazla acıkmam. ve genel olarak cok iştahlı olmam.

neyse ki tatlı,abur cubur ve cikolatadan uzak durabiliyorum.yılların birikimiyle iyi eğitmişim bir zamanlar nefsimi :))

su anki kilom yemekten sonra 62, sabah uyanınca 60,07.hedefim ideal kilom olan 48.
bu günden itibaren tükettiğim her besini miktarıyla birlikte yazıp kendimi bir de sizin gözünüzle görmek , önerilerinizi okumak istiyorum :))

boyum 1.55 kilom 60,7

10 haziran (1.gün)

SABAH

Uyanınca 1 bardak ılık su (içine birkaç damla limon sıkılmış)

KAHVALTI

3 kaşık yulaf ezmesi

1 kaşık buğday kepeği

2 ceviz

1 tatlı kasığı kuru üzüm

3 kaşık yağsız yoğurt (% 1 yağlı)

7 kiraz

(hepsini karıstırıp 3 yemek kasıgı suyla sulandırıyorum.bu kahvaltıya ölmüyorum ama tok tutuyor )

ARA:

1 fincan yeşil çay

ÖĞLEN:

7-8 Kasık sebze yemeği ya da baklagil yemeği yemem gerekiyordu ama aksam misafirim var diye koşturmaktan hiçbir sey yemedim.

AKŞAM:

1 Karnıyarık

1 kase mantı corbası (süper oldu tarifini verebilirim :))

biraz pilav

1 yemek kaşıgı humus

salata

1 yemek kasıgı antep ezme

1 kadeh sarap

1 tatlı kasıgı patlıcan ezme

gün içinde cok az su içtiğimi hatırladım yemekte 1 lt falan içtim ama davet olunca rejim,diyet yalan oluyor.yani ilk günden basladım :KK43:(

11 Haziran (2. gün)

SABAH

50 gr beyaz peynir ( maalesef tam yağlı çünkü misafir için meze olsun diye aldım.eşim peynir sevmediği için mecburen ben bitiricem peyniri.bu arada 2 aydır light peynir yiyodum bir hasret kalmısım sormayın yumusacık süper :)))

2 salatalık (çengelköy)

2 cherie domates

biraz dereotu-maydanoz ( ikisini de pek sevmezdim buna da kendimi alıstırmaya calısıyorum.yani sabahları yeşillik tüketmeye.alıstım sayılır hatta cok sevdim )

2 dilim beyaz ekmek (hem kepek ekmeğim bitti hem de dün geceden kalan ekmeği bitiricem ziyan olmasın diye.bu mantık kötü ama gercekten içim acıyo.ha niye 2 dilim çünkü beyaz ekmeğin 1 dilimiyle doymuyorum maalesef içi bos oldugu için pamuk seker gibi bitiyo hemen :) )

yeşil çay

1 porsiyon meyve (karpuz,kiraz,çilek)

(meyvesiz kahvaltı yapamıyorum gecen yıllar kahvaltı niyetine sadece 1 büyük seftali yerdim )

ÖĞLE:

cok yorgundum uyudum hiçbir sey yemedim .2 gündür öğün atlıyorum hmmm:KK43:(

ARA :

Biraz karpuz yedim

AKSAM:

5 Köfte
salata
yoğurt

12.06.2010 (3.gün)

SABAH:

10 kiraz
2 dilim ekmek 30 gr peynir
salatalık domates

Son düzenleme:
hadi bakalım cnm hayırlı olsun bnmde 1 ay olucak nerdeyse başlayalı..inan bu şekilde yazmak insanı daha da motive ediyo aynen dvam yani,takip edicem sniiiiiiiiiiii:KK66:

Su böreğine çok düşkün olduğunu söylemişsin bende her gün makarna, hamur işi yiyebilirim. Bunları öğünlerimden bazen çıkararak bazende azaltarak kilo verebildiğimi gördüm. Yaptığın en büyük yanlışı bulman kilo verme savaşına bir sıfır başlamanı sağlıyacaktır. Kolay gelsin tekrar. Başarılı olucağından eminim :))

tatlım biz beraber çok yol kat ettik burda arkadaşlarla..sana da hep destek oluruz bu yolda..umarım her şey istediğin gibi gider..başarılar diliyorum..

haklısın tinkerbell2, ben de aslı böreği gördüğümde resmen kosarak uzaklasıyorum :))

sen bize 'adios' demişsin ama ben sana 'hola' diyerek karşılık vermek isterim:) adios demeyip kalıcı olman dileğiyle. hepimiz sana destek olacağız merak etme. sen sadece üzerine düşeni yap:)

kilolara adios diyelim..:)) ya bu arada ben adios nickini sectikten birkac yıl sonra rezil adios reklamı cıktı...
reklam yüzünden nickimden soğuyacaktım az kalsın..

ehueheuehu bedava yiyoss içiyosss geziyosss adioss:KK70: eheuheu ben de aslında ordan mı yazdın yoksa ispanyolca mı biliyorsun diye şaşırmıştım:) ama sanırsam 2. ihtimal geçerli:) eee hani menüler nerdeee nerdeeee??

X