adım lokmasııııı

L

liva1017

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi liva1017
hanımlar kızım artık yürüyor yani kendi çapında 7-8 adım atabiliyor ne güzel bir duyguymuş yarabbim. paytak paytak evin içinde düşü kalka yürüyor ve anneannesi şuan kızıma adım lokması yapıyor komşulara dağıtılmak üzere.bizim buralarda adım atan yürümeye başlayan çocuğa yapılır.hepinize ikram edeyim şimdiden afiyet olsun hanımlar.

• Konu Sahibi liva1017
hanımlar kızım artık yürüyor yani kendi çapında 7-8 adım atabiliyor ne güzel bir duyguymuş yarabbim. paytak paytak evin içinde düşü kalka yürüyor ve anneannesi şuan kızıma adım lokması yapıyor komşulara dağıtılmak üzere.bizim buralarda adım atan yürümeye başlayan çocuğa yapılır.hepinize ikram edeyim şimdiden afiyet olsun hanımlar.

ben hiç duymadım canım aynı memlekettyz ama

• Konu Sahibi liva1017
tesekkur ediyoruz canım.bızi unutmadığın için sağol.hayırlı olsun.maşallah kuzuna

• Konu Sahibi liva1017
evet kızlar dağıttım geldim şimdi komşularıma.kızımıda uyttum geçtim kkye.

• Konu Sahibi liva1017
ilk kez duydum walla lokma tatlısı yapıp dağıtılıyo öyle mi detay versene diş buğdayını yapmadık geç kalınca bari lokma dağıtalım :)

• Konu Sahibi liva1017
canım lokma tatlısı değil normal lokma yapılyor bizim burda.adı atan yürümeye başlayan bebişlere yapılıyor.

• Konu Sahibi liva1017
lokma nedir cnm .. nasıl yapılıyo..

• Konu Sahibi liva1017
Hadi gözünaydın canım.Darısı bizede
Bizde dee yapılır adım çöreği
Kızlar tarifini ilmiyorum ama fırından hamur alıp kızgın yağda da pişirip
dağıtailirsiniz:
büyükler çocuğun yürümesi düzgün olsun sürekli takılıp düşmesin diye yapıp dağıtıyorlar:

• Konu Sahibi liva1017
gözünaydın canım maşallah.
adım lokması ben de hiç duymadım.

bızde çorek yapılır ıcıne para konur bıkac tanesının komsular toplanır kıme cıkarsa bebşe hedıye alır:ecrin_bebek: sonra bebegın ıkı ayagı kurdleyle baglnır ve kesılır ben dogum gununde yapıcam adım coregını ıkısı bırden cıksın

X