Doğuma Hazırlık Adım adım hamilelik

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende ilk kan testi ile öğrendim. Bugün keseyi gördük. 💖 iki hafta sonra kontrol olacak. Ins Kalp atisinida duyarız
hayırlı olsun canım
tarihlerimiz aynı. ben ilk idrar testiyle öğrendim sonra kan verdim. cumartesi keseyi gördük 2 hafta sonrada kalp atışını duyucaz inşallah

Meraba ben de geldim. Bugun Adetim 10 gün geçti hcg 16 cıktı. Doktor diğer testleri bekleyelim dedi ama umutsuz gibiydi. Sizce umut var mıdır? Gerçi 3 gündür idrar testi yapıyorum hayalet çizgiler cikiyo ışığa çıkınca ilk testteki daha belirgindi diğerleri belirginsiz çıkmaya başladı. Herhangi kanama belirtim de yok. Ilk testteki çizgi belirgin çıkınca herkese de yaydım hamileyim diye. Sorum şu aslında beklenen adetin 10. Gününde hcg değerinin 16 çıkması umut verebilir mi?
yani 16 adetin geçtiği tarihe göre biraz düşük canım. benimde hayalet çizgiydi ama adet olmam gereken gün o şekide çıktı. seninbelki geç döllenmedir. artış olursa doktora gidersin. içini ferah tut

Arkadaslar normalde son adet tarihine gore 5 hafta 4 günlük hamileyim sali gittim doktora 138 cikti hcg cuma 533 cikti bugun 3350 cikti. Doktor muayenede bugun keseyi gordu ve 4 hafta 3 gunluk dedi. 4 Haftalik bebege gore biraz fazla mi acaba diyr dusundum acaba ikiz mi ki ?? Olabilir mi ki sizcee

Doktor Bi sıkıntı gormediyse sıkıntı yoktur. Hcg her insanda farklı oluyor benim ark m asilamanin 11.gunu 120 ile öğrendi ben 14.gun 43 ile yani kişiden kişiye değişiyor gönlünü ferah tut derim ben

Merhaba ben hamile olduğumu idrarla öğrendim hemen doktora gittim. Doktor hcg istemeden üstten ultrasonla baktı keseyi gördü o zaman 5 haftalıktım. Bif hafta sonra çağırdı kesenin gelişimine bakalım dedi. Bir hafta sonra gittim kese büyümüş bebeği de gördük kalp atışını da duyduk. Ama hiç hcg bakmadık ve progesterona da bakmadık. Her gebelikte olması gereken şeyler mi bunlar? Eksik bir şey mi var bu işlemlerde? Doktor bir ay sonra gel dedi arada bi test istemedi

Tekrar kan testi yapılacaktı gitmedim henüz bu hafta icinde gidicem rengliye göre 5+2 haftadayım pek bisey hissetmiyorum bünye sağlam herhalde
O kişiye göre değişiyor. Hiç mide bulantısı istifra yaşamaya da bilebilirsin 9 ay da yaşayabilirisn.

Kızlar ben hala doktora gitmedim nasıl olsa 6. Haftada kesede bebekte kalpte duyulur diye ama içi içime de sığmıyor herhangi bi ağrı yok batma yok bulantı yok yiksinti yok sadece göğüs hassatsiyeti var sizce normalmo

Kızlar ben hala doktora gitmedim nasıl olsa 6. Haftada kesede bebekte kalpte duyulur diye ama içi içime de sığmıyor herhangi bi ağrı yok batma yok bulantı yok yiksinti yok sadece göğüs hassatsiyeti var sizce normalmo
Normal cnm herkeste belirtile farklı. Siz hiç mi doktora gitmediniz? 🙄

Normal cnm herkeste belirtile farklı. Siz hiç mi doktora gitmediniz? 🙄
Doktora gittim o zaman 4 haftalıktı erken gebelik testiyle rengliye 2 gün kala çıkmıştı kan verdim 40.72 çıktı doktor haftaya gel dedi keseye bakalım dedi bende çalıştığım için hepsini bir arada göreyim diye gitmedim folbiol kullan dedi acaba gitmelimiyim halam ebe doktor şu gün dese bile sen 1 hafta sonra git dedi sürekli ultrasona girmek iyi değil dedi

Doktora gittim o zaman 4 haftalıktı erken gebelik testiyle rengliye 2 gün kala çıkmıştı kan verdim 40.72 çıktı doktor haftaya gel dedi keseye bakalım dedi bende çalıştığım için hepsini bir arada göreyim diye gitmedim folbiol kullan dedi acaba gitmelimiyim halam ebe doktor şu gün dese bile sen 1 hafta sonra git dedi sürekli ultrasona girmek iyi değil dedi
Yani ilk kontrolde gebeliğini teyit ettiriyorsun.
2. De keseye bakıyor
3.de kalp atışı
4. De ikili test fln... diye süreç işliyor.
Bence gitmeliydin dicem de ben endişeli biriyim. Cumartesi benmde randevum 3 hafta olacak gitmeyeli korkuyorum ben mesela. Acaba iyi mi bir şey oldu mu kalbi atıyor mu diye yiyiorum kendmi. Çatlarım yani ben gitmesem.🙈🙄😇

Ultrasyonu zararlı etkisi benim bildiğim tam kanıtlanmış bir şey değil ama tabiki de senin tercihin.🤷🏻‍♀️

hayırlı olsun canım
tarihlerimiz aynı. ben ilk idrar testiyle öğrendim sonra kan verdim. cumartesi keseyi gördük 2 hafta sonrada kalp atışını duyucaz inşallah

Merhabalar bende sat 24 haziran yarın insallah kontrolum var idrarda da kanda da gördüm hcg degerini yarın ilk kontrolum var keseyi görmüşsünüz cok sevindim hani boş gebelik vs o zaman belli oluyor mu ? Birde bende Bursadayım doktor oneriniz var mı acaba ? Bu arada Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤

Yaa ne güzel maşallah. ben hiç heyecanlanamıyorum. 🙈
Öğrendiğim günden beri endişeliyim. Hiç mutlu olamadım. Yok kimyasal gebelik mi ay yok sağlıksız mı keseyi görebeileck miyim kalbini duyabilecek niyim. Hepsini başarıyla geçtik ay bir şey mi olacak, düşecek mi, kalbmi duracak ay doğurabileck miyim ,bakabilecek miyimm.. kafamda deli sorular 🙄😪
al benden de okadar!!

Merhabalar bende sat 24 haziran yarın insallah kontrolum var idrarda da kanda da gördüm hcg degerini yarın ilk kontrolum var keseyi görmüşsünüz cok sevindim hani boş gebelik vs o zaman belli oluyor mu ? Birde bende Bursadayım doktor oneriniz var mı acaba ? Bu arada Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤
amin inşallah canım çok teşekkür ederim. uzun zamandır girmiyorum foruma geç cevap yazıyorum o yüzden. keseden sonra kalp atışıda duyulduktan sonra boş gebelik falan kalkıyo o risk ortadan. bu sönemde sakin stressiz kalmaya çalış sadece. senin içinde en hayırlısı olsun inşallah. ben bursada doktor çok araştırdım yorumlardan sonrada buldum doktorumu. medicana da volkan aksakallı ya gidiyorum. çokta memnun kaldım

amin inşallah canım çok teşekkür ederim. uzun zamandır girmiyorum foruma geç cevap yazıyorum o yüzden. keseden sonra kalp atışıda duyulduktan sonra boş gebelik falan kalkıyo o risk ortadan. bu sönemde sakin stressiz kalmaya çalış sadece. senin içinde en hayırlısı olsun inşallah. ben bursada doktor çok araştırdım yorumlardan sonrada buldum doktorumu. medicana da volkan aksakallı ya gidiyorum. çokta memnun kaldım

Anladım memnun kalmanıza cok sevindim 4+6 bugun kese icin cagirmisti asistan doktor universite de fakat daha erken oldugu içinde goremeyebiliriz demisti, belli belirsiz gördü banada gosterdi bende oyle insallah daha net bir sekilde görmek nasip olur en yakın zamanda. Stressiz ve sakin olmak benim icin cok zor ama insallah basarabilirim. Bu arada doktor tercihim eşim sağolsun 😅 kadın doktor olacak. Bakalım bir iki güne insallah bir doktora gidicez özele de🥰 Allah bebisinizi de sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Kızlar merhaba. Bende salı günü 1.5 haftalık bol kilometreli yolculuğumuzda dönüp hemen dr'uma gittim. İkili test için kan aldılar 1 haftada çıkacakmış. Ense ve baş boyun uzunluğu normal çıktı. İkili de iyi çıkar di mi kızlar?😨 Çok endişeleniyorum ya. Sizlerin sonuçları çıktı mı ?

Tahmin etmek zor ama yok galiba edemeyeceğim dedi bende diyorum ki neyi?3 noktayı gördüm dedi. İçeri gitti.Cinsiyet partisi yapacaktım pat diye söyledi ya😭😭 eşime de yüzde 90 doğru demiş sonra ben gelince kız da olabilir. Çok merak ediyorsanız 3 haftaya gelin kesin sonucu söylerim diyor. Oynatıyor mu napıor anlamadım. Hep kız istiyordum bir de🤷🏻‍♀️

Günaydın kızlar negatif kan sonucumdan 3 gün sonra bugün aşılamamın 14.günü idrar yaptım testi yaptım
Çok silik çıktı yine bu nasıl iş anlamadım

Eklentiler

• CE1B8AF2-2DD6-4827-8B49-BC48DE043079.jpeg
    CE1B8AF2-2DD6-4827-8B49-BC48DE043079.jpeg
    94,5 KB · Görüntüleme: 45
X