adetten sonraki sarı akıntı namaza engel midir?

sevimlikartanesi

El-Latif,El-Cabbar,El-Mucib-Es-Semi
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
1.716
489
Bir yerde okumuştum safi beyaz oluncaya kadar beklemek gerekiyor diye. Adetim biteli iki gün oluyor ama sarı akıntı bitmedi. Suphede kaldığım için abdest de alamıyorum. Bugün pazar muftulugu de arayamam lütfen beni bilgilendirir misiniz bu konuya hakim olanlar?

Bir yerde okumuştum safi beyaz oluncaya kadar beklemek gerekiyor diye. Adetim biteli iki gün oluyor ama sarı akıntı bitmedi. Suphede kaldığım için abdest de alamıyorum. Bugün pazar muftulugu de arayamam lütfen beni bilgilendirir misiniz bu konuya hakim olanlar?

normalde her daım adet donemınız kac gun...ve bu akıntı ılk kez mı oluyor..

ilk adet kanaman basladıktan sonra 10 gün gecmişse dere deniz kan da aksa namazını kılacaksın

Bugün onuncu gün neyse yarın kilayim bari namazları. Sağolun arkadaşlar ama tam bilen yok galiba . Yani benim sorum adetten sonra gelen sarı akıntı engel mi

evet 10 gun sonrası ozur ..ama arkadaşın akıntısı var adetın devamı olmayabılır bence..
ustelık her daım oyleymış..
bence 7 gun ama ..yarın pazartesı muftuluge sorun..cevabı burayada yazın bende merak ettım :)

Bugün onuncu gün neyse yarın kilayim bari namazları. Sağolun arkadaşlar ama tam bilen yok galiba . Yani benim sorum adetten sonra gelen sarı akıntı engel mi
şimdi eğer tekrar adet olana kadar o sarı akıntı varsa iltihap vardır doktora gir ve bu seüre zarfında namazlarnı kılablirsin ama eğer adetten sonra kesiliyorsa 10 güne kadar tırnak ucu kadar pas lekesini bilirsin o şekilde bile olsa 10 güne kadar kılamazsın 10 günden sonra kılabilirsin umarım anlatabilmöişimdir

Normal zamanda olan akintiyla adet kani kesildikten sonraki sarimtrak akintinin hukmu baska, adet kanindan sonra gelen akintinin rengi tamamen beyaz olunca adet sona ermis olur ve boy abdesti alman gerekir. Zaten aradaki farki anlarsin biraz dikkatle incelersen, adet sonrasi gelen sari leke gibi oluyor, normalde ozur durumuna sebep olan akinti idrar kacirmis gibi oluyor leke gibi kalmiyor camasirda yayiliyor biraz, fazla ayrintiya girdim ama mecburen :))

X