Adetim 19 gün gecikti..Sebebi ne olabilir ?

ozlemgundogan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
32
0
38
merhabalar ben aranızda yeni sayılırım uzun süredir takip ediyorum sizi ama yazmak şimdiye kısmetmiş

ben size kısaca hikayemi anlatıyım kısaca diyorum ama benim için cooookkkk uzun bir süre.Eşimle 2008 de evlendik ben ilk zamandan beri hep bi bebeğim olsun istedim bebekleri cok seviyordum ama eşim erken daha diye istemiyordu onu kandırmam 9 ay sürdü evlendikten 9 ay sonra eltimin dünya tatlısı kızı dünyaya geldi ve eşim cocuk istediğini anladı 2009un ocak ayında yapmaya karar verdik ama hep içimde cok zorlanıcam diye düşünceler vardı 1ay 2ay 3ay derken 9ay denedik ve her ay hüsranla sonuclandı benim için. Doktora gitmeye karar verdik sonunda. ikimizinde kontrolleri yapıldı ve hiç bi sorum yoktu yanı açıklanamayan inferlite sonucunu soyledi doktorumuz ve maratonumuz böylece başlamis oldu..klomen catlama ignesi derken 5 ay geçti yine yok yine yok aşılamaya karar verdik 2 basarısız aşılamanın ardından tedaviyi bırakmak istedim cünkü beynim vücudum bedenim ruhum cok yorulmuştu:96:Tabi çevrenin verdiği baskıda var yasadıgım yer küçük biyer oldugu için evliligimde 3 yıla girdiği için herkes bebek sormaya basladı herkese yalanlar tabi istemiyoruz diyee.bunlarla boğuşurken benden 2 sene sonra evlenen abimin ve arkadasımın bebekleri olcanı duyunca yıkıldım artık haile haberlerine sevinemez bebek sevemez oldum kıskanmaya basladım..
tedaviyi bırakalı 4 ay oldu bıraktıktan sonraki adetim gününde oldu ondan sonraki ay gecikti evde kendim tesler yaptım 2.gün 5.gün 7.gün hepsi negatif ama içimde bir umut hiç bu kadar gecikmezdi hastaneye gimeye karar verdim kendi doktoruma kan testi istedim makinalar arızalı oldugu için idrar testi yapalım dedi tabi 17 gun gecıkişti adetim nedenini sordum herşey olabilir dedi sinir oldum nasıl ya tam 17 gün insan bi bakalım neden böyle der birde ben ona 1 sene özeline gidip para döktüm sinir sey .Neyse yaptırdım idrar testine sonucu bekliyorum girdim odasına gebelik yok dedi bana neden o zaman gecikti bi yanlıslık olmasın dedim bana GEBELİĞİN ERKEN SONLANMASINDA İDRARDA HAMİLELİK GÖZÜKMÜZ 3 gün sonra kan testine gel bakalım dedi cıktım ne demek istedi anlamadım zaten sinirde oldum adama ilgilenmedi diye geldim eve .
2 gun sanra sabah kalktım tv bakıyordum karnıma inanılmaz bi agrı girdi 5 10 dk kadar sürdü nefes almakta zorlandım ama sonra gecti wc gittim hemen 19 gün gecikmişti galıba cok sancılı olcak diye baktım yok bişiy hiç agrım sızım olmadı öğleden sonra hastalandım normal kasık agrısıydı ve normal sürdü eşim doktora gidelim dedi ama istemedim ben hala merak ediyorum neden okadar gecikti dile kolay tam 19 gün

Böyle bir olay yasadım düşük geçirmiş olabilirmiyim bilemiyorum sancımın olması gerekmiyormu düşük için zannetmiyorum düşük oldugunu keske eşimi dinleyip gidip öğrenseydım

bu aya 2 gün gecikti göğüşleride şişme ve acı var ama biliyorumki yine hamile degilim artık cok yoruldum hayattan bezdim ocakta başlayalı 2 sene olcak koca iki sene....Doktorlar hiç bişi olmadıgını söylüyo ama böylesi daha kotu biliyomusunuz hiç bişey yapamadan beklemek bi sorununuz olsa care ararsınız ama biz bekliyoruz kafayı yicem artıkkkkk :84:

PEKTE KISA BİR HİKAYE OLMAMIŞ SANIRIM :18:

merhaba canım bende 2008 yılıda evlendim bende bebekleri çok severim ilk zamanlar eşimde istemedi istediği zamanda 9 ay uğraştık olmadı doktora gittik hiç bir sorun yok ben işe başladım bebek kelimesini bile duymak istemiyordum herkez soruyordu bıkmıştım insanlardan olmuyor biz kısırız diyordum düşün artık okadar sinir olmuşum bende 2008 yılında kasım 13te adet olmuştum aralıkta ılmayınca bendeki sevinci görsen allahım gitmediğim doktor kalmadı hepsi aynı söz bebek yok 2009 ocak 7 adet oldum hayatımın en zor kanamasıydı tam 8 gün sürmüştü 2 gün adet olan ben yıkılmıştım eşim doktora gidelim dediğinde eşime istemiyorum çocuk felan demiştim allahım ne günlerdi tabi her ay hamilelik telaşıyla alınan kilolarımda cabası sadede gelelim şubat ayında adet olmadım ayın 16 da eşimin zorlamasıyla test yaptık pozitif doktora gitmeye korkuyordum artık 20 de doktora gittiğimizde 7 haftalık gebe olduğumu öğrendik şimdi bir kızım var. bunu sana anlatmamım sebebi seni okadar iyi anlıyorumki bence biraz kendini dinle gebelik konusundan birazda olsa uzaklaşmaya çalış insanların seni üzmesine izin verme inanki bunlar bebek olmamasında çok büyük bir etken birde yine adetin 2 gün geçmiş eşin dışında kimseyle paylaşma nezaman doktora gittin bebeğinin kalp atışlarını duydun ozaman herkese söyle ben anneme bile bebeğin kalp atışlarını duyduğumda söylemştim benden sana tavsiye belki sana tuhaf gelicek ama buna inan inşallah bu sefer meleğin seninledir o minicik kalbi seninle birlikte atıyordur hamileyim bebeğimi kalp atışlarını duydum demeni sabırsızlıkla beklicem kendine iyi bak

cok stresli ve zorlu günler gecirmissin ve adetinin gecikmeside bu yüzden bence
fazla kafaya takma ve stresten kesinlikle uzak dur derim
Rabbim gönlüne göre versin canim

Ultrasonda baktılar mı canım. Reglin bu kadar gecikmesi normal değil kist de olabilir. Eğer gebelik olsa kanda çıkardı diye düşünüyorum ama güvenilir bir yerde kan testi yaptırdıysan elbette. Bence sen bir doktora git ultrasonla baksın böylece ne var ne yok ortaya çıkar. En önemlisi sağlığın ve reglin bu kadar gecikmesi sağlık açısından kontrol edilmesi gereken bir şey. İnşallah en kısa zamanda hamile kalırsın.

Teşekkür ederim cnm yazdıkların için.Olmuyorki canım ya bir türlü atamıyorum bu fikri aklımdan ne zaman tamam unutcam artık desem yeni bir hamile haberi duyuyorum ve yine benim neden olmuyor diye düşünüyorum benım düşünmediğim zamanlarda eşim bu sefer kafasına takmaya baslıyor anlıycan bir türlü aklımdan atamıyorum.....

inşallah meleğim annesine en yakın zamanda gelir artk çünkü annesi onu cok özledi inş. bu ay duyarım o minicik kalbini

ultrasonla baktırmadım çünkü gitmedim doktora artık iğrendim hastaneymiş doktormuş kan testi yaptıramadım makinalar arızalıymış sadece idrar testi yaaptırdım ondada cıkmadı

Canım bence araştır ve en iyi dr bul ve tekrar bi dr gıt bende korunmayi bırakınca 3. Ayda bir dr gittim ve smear yaptı başka birşey yapamam bir sorunun yok dedi yolladı ikinci gittigim dr yumurtaların çok fazla büyüyor ve kist yapıyor ondan işe yaramıyor dedi ilaç verdi klomen kullandım tamam geçmiş günün gecikirse hamilerindir o zaman gelirsin yoksa bir daha gelmene gerek yok dedi ve şimdi araştırarak bir dr buldum ona gidiyorum ve bana pko tanısı konuldu yumurtalıklarım da kistler varmış ve hormon testi verdim sonucu çarşamba göstericem ama dr hormonsal sorun olduğunu söyledi yani sonunda niçin olmadığı belli oldu şükür bence sende başka bir dr gıt belki hormonsal bir sorundur ve inşallah olur canım bende 2yıl 8 aylık evliyim

canım yaşadıgım yer küçük biyer tek hastane ve 3 doktor var hepsi birbiriyle aynı izmire gitmeyi düşünüyorum ama aynı şeyleri yaşamak istemiyorum artık

ay bende aynisini gbi yasadim 1 sene ugras bebek icin sonunda basardimm allah sanada nasip etsin canim
cok sinir bozucu her ay beklemek bise cikmamasi

Canım bence gıt bak en azından neden olmadığını anlaşan en azından tedavini olursun bak bende kaşık ağrısı ve kıllanma olduğu için dr süpelendi seninde günün gecikmiş bence sende de pko olma olasılığın yüksek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…