Adete Yakın Ovulasyon Testi

Lorelailai

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2024
344
395
Kızlar adetime 6 gün var. Yumurtlamayı değerlendirmiştik. Erken gebelik testi için hem erken diye hem de negatif görme korkusundan ovulasyon testi yaptım. Sizce adete 6 gün kala böyle çıkması normal mi? Bu şekilde hamilelik öğrenenlerin olduğunu burada okuduğum için merak ettim. Adet tarihine yaklaştıkça mı koyulaştı birden mi pik oldu yoksa yumurtlamadan sonra pik olarak mı kaldı?

Eklentiler

• IMG_0526.jpeg
    IMG_0526.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_0524.jpeg
    IMG_0524.jpeg
    45,5 KB · Görüntüleme: 91
Kızlar adetime 6 gün var. Yumurtlamayı değerlendirmiştik. Erken gebelik testi için hem erken diye hem de negatif görme korkusundan ovulasyon testi yaptım. Sizce adete 6 gün kala böyle çıkması normal mi? Bu şekilde hamilelik öğrenenlerin olduğunu burada okuduğum için merak ettim. Adet tarihine yaklaştıkça mı koyulaştı birden mi pik oldu yoksa yumurtlamadan sonra pik olarak mı kaldı?
ben canım yumurtlamadan 13gun ovulasyonla ögrendim ilk koyudu dedim 3 .kez yumurtlama herhalde ertesi günü pikti oglen koştuıra koştura gebelik testi aldım yaptım pozitif akşmda kan verdim 26.7 ile ögrendim ama bundan koyudu benim testlerim

ben canım yumurtlamadan 13gun ovulasyonla ögrendim ilk koyudu dedim 3 .kez yumurtlama herhalde ertesi günü pikti oglen koştuıra koştura gebelik testi aldım yaptım pozitif akşmda kan verdim 26.7 ile ögrendim ama bundan koyudu benim testlerim
Çok teşekkür ederim. Benim ovulasyondan 7 gün oldu. Herhalde ovulasyon testinden çıkarım yapmak için bile henüz çok erken 😂

Adet sonrası neredeyse beyaz çıktığı için şu an böyle çıkması normal mi diye düşündüm. Yani adet dönemine doğru mu pik yapıyor hamilelikte yoksa böyle 6-7 kala bile pik mi oluyor?
Regle yakın lh hormonu artabiliyor o yüzden bu sağlıksız bir çıkarım olur.
Erken gebelik testiyle deneyebilirsin.

Arkadaşlar yabancı bir yazıdan okudum belki merak edenlere faydası olur diye paylaşıyorum.

Yumurtlama testi erken gebeliği tespit edebilir mi?
Evet, yumurtlama testinin erken gebeliği tespit etmesi mümkündür. Bu amaç için tasarlanmamıştır, ancak yumurtlama testi yaptırdığınız sırada hamileyseniz, pozitif sonuç gösterebilir.
Adet döngünüzün doğru zamanında yumurtlama testi yaptırıyorsanız ve pozitif sonuç alırsanız, büyük olasılıkla hamile değil, yumurtluyorsunuzdur. Bazı kadınlar yumurtlama belirtilerini (servikal mukustaki değişiklikler veya yumurtlama krampları gibi) dikkate alır veya pozitif yumurtlama testi sonuçlarını doğrulamak için bazal vücut sıcaklıklarını (BBT) takip eder.
Ancak pozitif yumurtlama sonucu alırsanız ve birkaç hafta içinde adet görmezseniz, gebelik testi yaptırmak için iyi bir zamandır.
Yumurtlama testleri bazen hamilelik sırasında neden pozitif çıkar?
Yumurtlama testleri ve gebelik testleri farklı hormonları arar (gebelik için hCG ve yumurtlama için LH), ancak hormonlar kimyasal olarak çok benzerdir. Bazen bir test ikisi arasında ayrım yapamaz. Bir yumurtlama testi idrarınızda yükselen gebelik hormonu seviyelerini tespit ederse, aslında hamile olduğunuzda yumurtlama için pozitif bir sonuç gösterebilir.
Örneğin, adet döngünüzün sonuna doğru bir yumurtlama testi yaptırırsanız ve döllenmiş bir yumurta rahminize yerleşmişse, vücudunuz yumurtlama kitinin algılayabileceği kadar gebelik hormonu üretebilir.
"Bazen bu testler oldukça hassastır ve hCG'yi hemen tespit edebilir," diyor Los Angeles'taki HRC Fertility'de çift kurul sertifikalı bir kadın doğum uzmanı ve üreme endokrinoloğu olan Dr. Sasha Hakman. (Dr. Hakman, BabyCenter Tıbbi Danışma Kurulu üyesidir.)
Ayrıca, yumurtlama testlerinde pozitif sonuçlar almaya devam ederseniz, bu hamile olduğunuz anlamına gelebilir. LH, yumurtlama sırasında zirve yapar, sonra azalır (genellikle 24 saat sonra), hamile olsanız da olmasanız da.
Hamileyseniz, hCG seviyeleriniz yükselmeye devam edecek ve erken gebelikte her birkaç günde bir iki katına çıkacaktır. Bu durumda, yumurtlama testindeki pozitif sonuç, yükselen hCG seviyelerinin bir okuması olabilir.
Ancak, yumurtlama testi hamile olup olmadığınızı söylemenin güvenilir bir yolu değildir. Hamileliği test etmek için yumurtlama testi kullanırsanız, çok erkense negatif bir sonuç ve test LH tespit ediyorsa yanlış pozitif bir sonuç alabilirsiniz.

Merhaba sonucunuz ne oldu?

Kızlar adetime 6 gün var. Yumurtlamayı değerlendirmiştik. Erken gebelik testi için hem erken diye hem de negatif görme korkusundan ovulasyon testi yaptım. Sizce adete 6 gün kala böyle çıkması normal mi? Bu şekilde hamilelik öğrenenlerin olduğunu burada okuduğum için merak ettim. Adet tarihine yaklaştıkça mı koyulaştı birden mi pik oldu yoksa yumurtlamadan sonra pik olarak mı
Normalde regle yakın daha önce ovulasyon testi yapmış mıydınız
Böyle oluyor muydu

Merhaba, hamilelik yokmuş, adet oldum ben 😊
Merhaba canım size sorum olucak en sonki reglimden 9 gün sorna lekelenme yaşadım ilk defa uygulmaaya göre yumurtlama günüme denk geldi çok ağrılı bi şekilde ve bir gün sürdü sadece 2 gün sonrasında test denedim negatifti şuan yani 10 gün sorna denedim erken gebelik yine negatif adetime 8 gün var ama lekelenme üzerinden 10 günü geçti çıkarmıydı olsa Şuan gebelik düşünmüyorum ve 3 defa ilişkim oldu hepsindede pezervatif ile korunduk sizce varımdır birşey

Canım bende başlık açtım bana da bi bakarmısın

Merhaba arkadaşlar, reglime 8 gün var ve 3 gündür ovülasyon testim böyle çıkıyor. Bu gün daha da koyu çıktı sizce umut var mıdır? Ovülasyon testleriyle gelen gebelik testini denedim negatif çıktı ama test çıkması içinde daha erken diye düşünüyorum.

Eklentiler

• IMG_20240803_122311_936.jpg
    IMG_20240803_122311_936.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba arkadaşlar, reglime 8 gün var ve 3 gündür ovülasyon testim böyle çıkıyor. Bu gün daha da koyu çıktı sizce umut var mıdır? Ovülasyon testleriyle gelen gebelik testini denedim negatif çıktı ama test çıkması içinde daha erken diye düşünüyorum.
Yumurtlama sanırım değerlenme yap canım teste devam et daha önce pik oldu mu

X