Adet kanaması azlığı

Canım bende de benzer durum oldu, hatta tam da çocuk düşünmeye basladigimiz zamana denk geldi ve beni aşırı gerdi bu durum. ama buna rağmen hamile kaldım (sonrasında düşük yaptım) bana da doktor durumun normal olduğunu söyledi. 2 günden az olmadığı sürece sorun yok sanırım.
Nisanda gidicem adetli iken 2 aydan beri gidemiyorum doktora
Merhaba taaa martta konuşmuştuk ama gelişmelerden haber vermek için yazdım.

Ben maalesef Mayıs ayında tüplerimin her ikisinde de hidrosalpinks(tüplerin tıkanık ve içerisinde sıvı birikiminin olması) olduğunu öğrendim. Doğal yollarla gebe kalamayacağımı, tek çarenin tüp bebek tedavisi olduğunu öğrendim. Ama öncesinde tüplerimin alınması gerekiyordu. Haziran ayında tedavi sürecimiz başladı ve kasım ayında embriyo transferim gerçekleşti. Çok şükür şu an hamileyim.

Adet kanaması azlığını hala öğrenebilmiş değilim. Doktorlara defalarca kez sormama rağmen sorun yok denildi. Bu durumun tüplerle alakası var mıydı bilmiyorum ama benim durumum bu şekilde. Umarım siz de güzel haberler almışsınızdır. 🙏🙏🥰🥰

Ben maalesef Mayıs ayında tüplerimin her ikisinde de hidrosalpinks(tüplerin tıkanık ve içerisinde sıvı birikiminin olması) olduğunu öğrendim. Doğal yollarla gebe kalamayacağımı, tek çarenin tüp bebek tedavisi olduğunu öğrendim. Ama öncesinde tüplerimin alınması gerekiyordu. Haziran ayında tedavi sürecimiz başladı ve kasım ayında embriyo transferim gerçekleşti. Çok şükür şu an hamileyim.

Adet kanaması azlığını hala öğrenebilmiş değilim. Doktorlara defalarca kez sormama rağmen sorun yok denildi. Bu durumun tüplerle alakası var mıydı bilmiyorum ama benim durumum bu şekilde. Umarım siz de güzel haberler almışsınızdır. 🙏🙏🥰🥰
Ne güzel, gözünüz aydın.
Benim adet azlığı sebebim yumurta rezervi azligiymis, Amh değerim düşük çıkmıştı.

Sorumun cevabını burdan okudum tüp bebekle hamile kalmışsınız. Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Merhaba benim de adetim çok az geliyor eskiden böyle değildi. Hamile de kalamıyorum siz nasıl hamile kaldınız doğal yolla mı? Allah tamamına erdirsin bu arada
Merhaba. Ben de bu konudan muzdariptim. Hatta doktorlar tüp bebeğe yönlendirdi çünkü benim Amh düşüktü ve umudum azalmıştı. Fakat doğal yolla hamile kaldım çok şükür. Tek fark o ay doktorum Duphaston diye tutunmayı kolaylaştırıcı bir ilaç vermişti. İnşallah sizin de çabalarınız gönlünüze göre sonuclanir.

Merhaba. Ben de bu konudan muzdariptim. Hatta doktorlar tüp bebeğe yönlendirdi çünkü benim Amh düşüktü ve umudum azalmıştı. Fakat doğal yolla hamile kaldım çok şükür. Tek fark o ay doktorum Duphaston diye tutunmayı kolaylaştırıcı bir ilaç vermişti. İnşallah sizin de çabalarınız gönlünüze göre sonuclanir.
Ne güzel çok sevindim, sağ salim kucağınıza almak nasip olur inşallah. Benim pek umudum kalmadı yaşım 37 oldu aslında amh düşük değil 4 civarı çıkmıştı geçen sene ama olmadı bir türlü 4 yıldır, bakalım artık hayırlısı teşekkür ederim

Ne güzel çok sevindim, sağ salim kucağınıza almak nasip olur inşallah. Benim pek umudum kalmadı yaşım 37 oldu aslında amh düşük değil 4 civarı çıkmıştı geçen sene ama olmadı bir türlü 4 yıldır, bakalım artık hayırlısı teşekkür ederim
Çok teşekkür ederim. Benim 39. Amh düşük değilmiş, ümidinizi yitirmeyen.
Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik bir süre kafanızdan çıkarmak ve yeni ugraslar bulmak. Stres doğurganlık hormonlarını bozuyor.

Çok teşekkür ederim. Benim 39. Amh düşük değilmiş, ümidinizi yitirmeyen.
Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik bir süre kafanızdan çıkarmak ve yeni ugraslar bulmak. Stres doğurganlık hormonlarını bozuyor.
Evet haklısın aslında ben de öyle yaptım bayadır düşünmüyordum ama arada aklımı kurcalıyor işte. Teşekkür ederim

Merhaba hanımlar.
Size danışmak istediğim bir konu var. Son 6-7 aydır adet kanama da adetli olduğum gün sayısı da azaldı. Normalde 5-6 gün kanama olurdu ve ultra ob tamponlarından günde en az 4-5 tane kullanırdım. Kanama da gün sayım da normaldi. Son aylarda adetli olduğum gün sayısı 3, kanama ise tamponu eğer değiştirmesem 3 günde 2 tampon. Tomponları değiştiriyorum ama sırf hijyenden. 3 kez doktora gittim. Durumu söylediğimde normal diyorlar. Tüm tahlillerim temiz çıktı.

Ben 1,5 sene yasmin kullandım. 1,5 senedir de bıraktım. 8 aydır gebe kalmaya çalışıyorum. Amh değerim 5,30. Doktora söylediğimde Amh testi istemişti. Ovulasyon testi yapıyorum yumurta da zamanında olup, çatlıyor. Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Gerçekten çok fazla evham yapıyorum.
Aradan iki yıl geçmiş ama sorunu çözebildin mi ? Aynı durum bende de var 😞

Aradan iki yıl geçmiş ama sorunu çözebildin mi ? Aynı durum bende de var 😞
Maalesef sorunum devam ediyor ama artık takmıyorum. Çünkü bir sorun yok denildi. Doğum yaptım yine aynı. Hatta doğum sonrası kanamam bile çok azdı. Rahim kalınlaşmasında ve yumurta rezervlerinde sıkıntı yok. Zaten her adet döngüsünde günde 20 ml kanama bile normal karşılanıyor.

X