Adet kanaması azlığı

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
4.387
6.375
Merhaba hanımlar.
Size danışmak istediğim bir konu var. Son 6-7 aydır adet kanama da adetli olduğum gün sayısı da azaldı. Normalde 5-6 gün kanama olurdu ve ultra ob tamponlarından günde en az 4-5 tane kullanırdım. Kanama da gün sayım da normaldi. Son aylarda adetli olduğum gün sayısı 3, kanama ise tamponu eğer değiştirmesem 3 günde 2 tampon. Tomponları değiştiriyorum ama sırf hijyenden. 3 kez doktora gittim. Durumu söylediğimde normal diyorlar. Tüm tahlillerim temiz çıktı.

Ben 1,5 sene yasmin kullandım. 1,5 senedir de bıraktım. 8 aydır gebe kalmaya çalışıyorum. Amh değerim 5,30. Doktora söylediğimde Amh testi istemişti. Ovulasyon testi yapıyorum yumurta da zamanında olup, çatlıyor. Başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? Gerçekten çok fazla evham yapıyorum.

Canım bende de benzer durum oldu, hatta tam da çocuk düşünmeye basladigimiz zamana denk geldi ve beni aşırı gerdi bu durum. ama buna rağmen hamile kaldım (sonrasında düşük yaptım) bana da doktor durumun normal olduğunu söyledi. 2 günden az olmadığı sürece sorun yok sanırım.

Umarım gerçekten sorun değildir. Çok korkuyorum böyle olmasından. Sizin düşük yapmanız neye bağlandı?

Bir sebebi bulunamadı. Ben adet azalmasının yaşla ilgili olabileceğini düşünmüştüm ama böyle olduğunu söyleyen bir kesin görüş bulamadım
Ben bu yıl 31 olacağım. 17 yaşımda ergenliğe girdim. Yumurta rezervim falan da iyi. Ben de acaba rahim iç duvarım yeterince kalınlaşmıyor diye endişeleniyorum. Eğer gebe bile kalsam düşük olacak gibi geliyor. Kendi kendime çok araştırdım. Araştırdıkça da korkularım arttı. Doktorlar da alay eder gibi konuşuyor.

Böyle bir şey mi varmış, şaşırdım şimdi. Ben düşükten sonra bu adet olayını sordum ama doktor bu konuyla badastirmadi bile. Hatta adetin uzun sürmesindense az sürmesinin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Doktorlar bu kadar rahatsa herhalde bir bildikleri vardir. Sen de benim gibi biraz evhamlisin sanırım. İnan internette arama yapınca kafa karıştırıcı çok şey çıkıyor ve insani psikolojik olarak bunlar etkiliyor.

Adat kanaması kalınlaşan rahim duvarı ve döllenmeyen yumurtadan oluşuyor. Bir yerde bunu okumuştum. O günden beri kafama taktım bu konuyu. Gebelik oluşursa ve Rahim duvarım yeterince kalınlaşmazsa bebek tutunabilir mi diyorum. Ama haklısınız. İnternette gerçekten yanlış bilgi de çok. Son bir kez daha bu ay doktora gideceğim sonra kafamdan tamamen atacağım.

Benim de öyle oldu 2 gün yada 3 gün sürüyor ama 3 gün az geliyor bende çok düşünüyorum gebelik istiyorum ondan öncesinde kürtaj oldum sonra iyice düştü adetim

rahim duvarı adet olunacağı zaman kalınlaşır ve adet olunacağı gün çok incelir ve kanama olur
kanamanın azalmasına sebep prolaktin hormonu yüksekliği oluyor dediğiniz gibi bundada sıkıntı yoksa stresten kaynakladır belki ama sorun yoktur dedilerse yoktur

Umarım gerçekten sorun yoktur

Tabikide yazarım genellikle menopoz kısırlık falan diyorlar inşallah değildir kötü düşünmemek lazim
Ben de doktora aynen bunları sordum ama gülerek olur mu öyle şey dedi. Çok sıkıntı yapıyorsan Amh bakalım dedi. Sonuca bakıp bu değer bayağı iyi dedi. Ama normalin kaç olduğunu sormayı unuttum. İnternette de net bir şey yazmıyor. Eşim de doktor ama o da takmıyor. Her şey normal sen evham yapıyorsun diyor. Ondan habersiz doktora gidiyorum.

Biz kadınlar zaten kafaya takmayı sevdiğimiz için ben bide pkoluyum insülin şekerimde var nisan da doktora gidicem bakalım ne dicek yazarım sana inşallah banada güzel birşey der

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…