Adet kabı (mentsrüel Cup) 🤗

Aynen canm bunu doktorlariniza da sorabilirsiniz
Pek benim kullanabileceğim birşey gibi durmuyor yani rahatsız eder gibi ama yaz aylarında pedler sık sık değişmeme rağmen allerji yapıyor çok hassas cildim. Hangisi daha rahatsız edici kullanmadan bilemem. Bütün deri hastalıkları fırsat kolluyor resmen vücudumda :işsiz: Regl olduğum günler geri dönünce bi araştırayım bunu tekrardan😁

Pek benim kullanabileceğim birşey gibi durmuyor yani rahatsız eder gibi ama yaz aylarında pedler sık sık değişmeme rağmen allerji yapıyor çok hassas cildim. Hangisi daha rahatsız edici kullanmadan bilemem. Bütün deri hastalıkları fırsat kolluyor resmen vücudumda :işsiz: Regl olduğum günler geri dönünce bi araştırayım bunu tekrardan😁
Bunu 4 ila 12 saat icerde birakabiliyormussun. Hani kan yoğunluğuna göre degistirebiliyorsun. Tabiki tercihe bagli ben sadece önderdim 🤗

Ben çıkartırken gavası alınması gerekiyor kısmına takıldım .. birde pırtılı kanaması olanlar için idealmi aceba ?

Merhaba Hanimlar 🤗 bugün sizlere bir ürün hakkinda bilgi vermek ve herkesin kullanmasina öncülük etmek istiyorum konuya geçelim.

Bugün kendime bir tane adet kabı aldım. Eğer adet olursam kullanmaya başlayacağım. Uzun arastirmalarim sonucu gayet sağlıklı kolay pratik bir ürün oldugunu ve ayrica hesapli yillarca kullanilabilecek bir urun oldugunu görmüş oldum.
Her ay ped ve tamponlara dunya kadwr para veriyoruz ama bu ürün 5 yila kadar kullanılabiliyor:21:

Adet Kabı (Menstrüel Cup) Nedir?

Adet kabı, menstrüel döngü sırasında vajina içine yerleştirilen bir kadın hijyen ürünüdür.” Adet kabını tanımlamak için bu cümleyi kullanabiliriz. Ama daha yakından tanımak için şuna ihtiyacımız olduğunu hissediyorum: Adet kabı silikondan yapılmış, şekli huniye benzeyen ama huni gibi altı delik olmayan bir hijyen ürünü. Adet kabının kullanım amacı adet esnasında dışarı atılan sıvıları güvenli bir şekilde haznesinde toplayarak kıyafetlere bulaşmasını önlemek. Bu kaplar çoğunlukla tıbbi kullanıma uygun yumuşak silikondan üretildikleri için oldukça yumuşak yapıdalar.:KK33:

Adet kabı nasıl yerleştirilir?

• Öncelikle ellerinizi güzelce yıkayın.
    • Adet kabının girişini kolaylaştırmak için ıslatın.
    • Adet kabını bir elinizin parmaklarınız yardımıyla ikiye katlayarak bükün.
    • Hazneyi yerleştirin ve vajinanın içine itin. Dışarıdan yaklaşık bir iki parmak içeride olacak şekilde yerleştirilmelidir.
    • Hazneyi yerleştirdikten sonra parmaklarınızla çevirin. Bu işlem vakumlanmasını sağlayacak ve sızdırmasını önleyecektir.:KK73:
Hep aynı kabı kullanacağız, peki nasıl temizleyeceğiz?
Her kullanımdan önce 5 dakika kadar kaynatıp dezenfekte edebiliyorsunuz. Adet dönemi boyunca da, boşaltmak için her çıkardığınızda sudan geçirip iyice kuruluyorsunuz. Dönem bittiğinde tekrar kaynatıp kaldırıyorsunuz ve bir sonraki dönemde tekrar bir kez kaynatıp kullanmaya devam ediyorsunuz.:KK71:

Bugün almış oldugum ürün bu ( daha önce dogum yapmadigim için küçük boyunu aldim)
Saklama kabi ile birlikte satiliyor benim aldigim marka (Always cup)
Eki Görüntüle 2711090 Eki Görüntüle 2711086 Eki Görüntüle 2711087
Hayatta kullanamam ben bunu 😱😱 ya icinde kalirsa hadi kalmadi cikardin disari ben zaten peti cikardigimda irenen insanim bide bun dolmus olan bi pis kani gorunce kokusunu alinca bayilirim ben o anda direk

icinize kacması gibi bir durum yok cunku rahim ağzı nerdeyse kapalı bir sey ordan anca sperm gecer bir de sonra bebis cıkar. vajina ortalama 7 cm bi organ bunlar da genelde o cıvarda 5 7 cm falan ucunde bir ınce kısım var oradan vajınanıza gore kısaltıyorsunuz kesip. takarken değisik katlama sekilleri var cıkarırken de once parmağınızı sokup ikiye bukmenız gerekıyor ki havası cıksın sonra da soktuğunuz gibi katlayıp cıkarıyosunuz. bakmayın boyle yazdığıma cıkarması baya zor geldi bana. vajinismus gecmisi olan biri asla yapamaz bence. neyse sabahtan aksama tukruk kadar kan gelmemisti bende meğer aslında ne kadar az kanıyormusum sok olmustum. dolması gibi bi durum da yok yani 12 saat icerde kalabilyr. icini bosaltıp yıkayıp gerı takıyorsunuz takması zor olursa ucuna azcık krem surebilirsiniz benim o bolgeye uygun bi kremim vardı suruyordum. sonra cıkarması sinirimi bozunca kullanmaz oldum.

X