Adet görüp hamile kaldığını öğrenenler var mı?

Yaa hayırlısı olsun canm rabbim dualarımızı kabul edip tez zamanda bebişlerimize kavuşmamızı nasip etsin inşallah üzülme var demek ki zamanı
Amin inşallah ya ne bilim insan bı kötü oluyor bekliyorsun istiyorsun.. beklemek çok zor inşallah en hayırlı zamanda nasip etsin Rabbim demek ki zamanı değil aynen. sanırım vücuttaki değişikliklerimizde psikolojik 😕

Amin inşallah ya ne bilim insan bı kötü oluyor bekliyorsun istiyorsun.. beklemek çok zor inşallah en hayırlı zamanda nasip etsin Rabbim demek ki zamanı değil aynen. sanırım vücuttaki değişikliklerimizde psikolojik 😕
İnan ki psikolojik gerçekten kafayı yemiş durumdayız sanırım😏 bebek düşünmeden önce regl dönemini pek takip etmezdm kasıklarımda ağrı olmazdı bişey oluo acaba hamilemiyim falan diorum tamamen biz kuruyoruz 🤦‍♀️

Her ayı umutla bekleyip sonra üzülerek aynı duyguları paylaşıyoruz. Umarım bizim de yüzümüzün güleceği günler yakın olur. Mevsimlisan sana tavsiyem daha önce hiç doktora çıkmadıysan yine de bir çık bebek düşündüğünüz için genel kontroller yapılır ve folik asit kullanmaya başlamış olursun.

Her ayı umutla bekleyip sonra üzülerek aynı duyguları paylaşıyoruz. Umarım bizim de yüzümüzün güleceği günler yakın olur. Mevsimlisan sana tavsiyem daha önce hiç doktora çıkmadıysan yine de bir çık bebek düşündüğünüz için genel kontroller yapılır ve folik asit kullanmaya başlamış olursun.
Umarım ya ne kadar zormuş böyle beklemek.. evet hiç gitmedim ben şimdiye kadar hiç kadın doğum Dr q gitmedim ki beni hep hiç gitmek de istemiyorum ki benim bir de vajinusmus durumum vardı o yüzden hep korkarım. İlaç takviye vitamin kullanan biri de değilim ama bitkisel kür aldım duymuşundur belki hayıt tentürü onu kullanmaya başladım ama olmazsa bı gitcem mecbur en azından engel bir durumum var mı onu ogrenmem lazım

Umarım ya ne kadar zormuş böyle beklemek.. evet hiç gitmedim ben şimdiye kadar hiç kadın doğum Dr q gitmedim ki beni hep hiç gitmek de istemiyorum ki benim bir de vajinusmus durumum vardı o yüzden hep korkarım. İlaç takviye vitamin kullanan biri de değilim ama bitkisel kür aldım duymuşundur belki hayıt tentürü onu kullanmaya başladım ama olmazsa bı gitcem mecbur en azından engel bir durumum var mı onu ogrenmem lazım
Genel muayene yapılıyor, bana vajinal ultrasonla bakmıştı benim de ilk, ki benim de ilk kez vajinal yoldan muayenem oldu. Hiçbir sey hissetmedim. Sonra diğer ay adetimin 3. Gününde gel dedi hormon testi yapıldı onda sadece kan verdim. Folik asit yazdı. Bir sorun olmadığını 1 sene doğal yollarla gebe kalmak için beklememiz gerektiğini eğer olmazsa o zaman detaylı incelemeye geçileceğini söyledi. Bakalım bizim 7. Ayımız oldu. 5 ay daha olumlu sonuç alamazsak tekrardan çıkacağım. Sen de çık canım en azından genel muayenelerin yapılmış olur.

Genel muayene yapılıyor, bana vajinal ultrasonla bakmıştı benim de ilk, ki benim de ilk kez vajinal yoldan muayenem oldu. Hiçbir sey hissetmedim. Sonra diğer ay adetimin 3. Gününde gel dedi hormon testi yapıldı onda sadece kan verdim. Folik asit yazdı. Bir sorun olmadığını 1 sene doğal yollarla gebe kalmak için beklememiz gerektiğini eğer olmazsa o zaman detaylı incelemeye geçileceğini söyledi. Bakalım bizim 7. Ayımız oldu. 5 ay daha olumlu sonuç alamazsak tekrardan çıkacağım. Sen de çık canım en azından genel muayenelerin yapılmış olur.
Anladım haklısın gitmek lazım iki aydır istiyoruz bizde aslında daha çok yeni o yüzden biraz daha beklemek istiyorum 1 yıl olmadan zaten bişey yapmıyorlar diye biliyorum bekleyin deneyin falan diyorlar o yüzden beklemedeyim hayırlısı olsun hakkımızda

Beenn🙋🏼‍♀️ tam adet günümde geldi 7 gün sürer hep ve 7 gün sürdü hiç bir değişiklik olmadığına da eminim. Sonraki ay ilişki olmadı adet günüm geldi aşırı batma ağrı ve kramplar oluodu kasıklarımda ama adet olmadm o ay ilişki olmayıp önceki ay da adet olduğum için gebelik aklımın ucundan geçmemişti 😂 1 hafta daha gelmeyince kan vermiştim çocuğum 2 aylık olmuş bile meğerse 😂
Peki kanamanız nasıldı yani hiç mi fark yoktu kırmızı mıydı

Evet hamileyim bı ebe tanıdığım öyle demişti muhtemelen adete yakın olan ilişkin tutmuş sende üzerine adetini görmüşsündur diye
Bunu söyleyen ebenin diplomayı nereden aldığını merak ettim doğrusu 🤣 adete yakın olan ilişkin nedir ya 🙄 adete 14 gün kala yumurtlama olur ve 1 gün canlı kalır sadece. Adete yakın hangi yumurta döllenecek. Üzerine adet olmuşsun diye birşey yok. Evet adet oldunuz okey ama o yumurta döllenmediği için adet oldunuz. O yumurtayı attınız bitti gitti. Yeni adetinizden sonra olmuştur ne olduysa.
Çok bilgi kirliliği var bu sitede. Allahtan doktorların da sitesini okumayı ihmal etmiyorum.

Son düzenleme:
Hiç bir fark yoktu ☺️
Benimde geçen ay son adet tarihim 27 ekimdi 6 gün sürer adet günlerim, yumurtlama tarihimden bir gün önce korunmadık 9 kasımda bat tarihim 25 kasımdı ve adet oldum ama hamilelik belirtilerinin çoğunu yaşıyordum. Normalde 6 gün süren adetim 3 gün yoğun bir şekilde olup sonrasında kahverengi çok az gelen akıntıya döndü ve kasıklarım batıyor belim sırtım ağrıyor ilk defa böyle birşey yaşıyorum açıkçası ilk hamileliğimde böyle birşey yaşamamıştım.Bugün son günüm hiçbir akıntı yok kasıklarım çok batıyor acaba enfeksiyondan olabilirmi evde kaset test yaptım sabah birşey çıkmadı :/

Benimde geçen ay son adet tarihim 27 ekimdi 6 gün sürer adet günlerim, yumurtlama tarihimden bir gün önce korunmadık 9 kasımda bat tarihim 25 kasımdı ve adet oldum ama hamilelik belirtilerinin çoğunu yaşıyordum. Normalde 6 gün süren adetim 3 gün yoğun bir şekilde olup sonrasında kahverengi çok az gelen akıntıya döndü ve kasıklarım batıyor belim sırtım ağrıyor ilk defa böyle birşey yaşıyorum açıkçası ilk hamileliğimde böyle birşey yaşamamıştım.Bugün son günüm hiçbir akıntı yok kasıklarım çok batıyor acaba enfeksiyondan olabilirmi evde kaset test yaptım sabah birşey çıkmadı :/
Canım artık psikolojik mi havalardan mı enfeksiyondan mı bilemicem ama testte negatifse yoktur malesef bende şuan her ay bütün hamilelik belirtilerini yaşıorum ama tık yok 😂 sadece psikolojik 😏

Merhaba, son adetimi 27 Ekim'de tam gününde oldum. Normalde 5 ile 7 gün arası süren adetim bu sefer 3 günde bitti. Yoğun pıhtı halinde geldi. Adetin başladığı günden bitene kadar mide bulantılarım oldu hala devam ediyor. Eşimle bebek düşünüyoruz fakat adet olunca hiç olma ihtimali aklıma gelmemişti. Fakat mide bulantısı da yaşayınca şüphelendim ve forumda okudum, adet görüp hamile kaldığını öğrenenler de oluyormuş. Aranızda adet görüp hamile kaldığını öğrenen varsa rica etsem tecrübelerini paylaşabilir mi?
Çok düşünme test yap için rahat etsin eltim de aded oldu ama çok az miktardaydı bir pet kirlettigini söylemişti Allah tüm isteyenlere hayırlı nasıp etsin anneliği

X