Adet Geciktirme

elfide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
229
3
Arkadaşlar Nisan ayında 15 günlüğüne umreye gideceğim. Gideceğim tarih 7-15 Nisan arası gününü diyanet bildirecek. Yalnız bir sorunum var Bu ay adet tarihim 28 mart olmasına rağmen 25 martta hastalandım. Benim adet tarihim muhtemelen önümüzdeki ay 22Mart olacak ve ben orada adet olmak istemiyorum. Doğum kontrol hapına mı başlamalıyım sizce??

Aslında annem adetine 1 gün kala yada adet olacağın gün 2 tane doğum kontrol hapı içersen anında keser diyor. Ama bu seferde şu an olmuyo ama yaaa orda hamile kalırsam bebeğe zarar verirse diye korkuyorum.

canım adet geciktirici haplar avr eczaneden istiyosun veriyorlar .. gerçi biraz hormon yüklüyolar ama mecbur kalınca kullanılıyo.. ben bir kere kullanmıştım etkili oldu.. istiyorsan onlardan kullanmanı tavsiye ederim

önümüzdeki ay hamilelik filan olduysa nasıl olacak??
Zararı olmazmı?

canım bende kullandım eczaneden almıştım doğum kontrol hapı kullanmadım ama sonraki adetim çok sancılı geçti doğum kontrol hapı kullan hem daha az hormon almış olursun

Arkadaşlar Nisan ayında 15 günlüğüne umreye gideceğim. Gideceğim tarih 7-15 Nisan arası gününü diyanet bildirecek. Yalnız bir sorunum var Bu ay adet tarihim 28 mart olmasına rağmen 25 martta hastalandım. Benim adet tarihim muhtemelen önümüzdeki ay 22Mart olacak ve ben orada adet olmak istemiyorum. Doğum kontrol hapına mı başlamalıyım sizce??

Aslında annem adetine 1 gün kala yada adet olacağın gün 2 tane doğum kontrol hapı içersen anında keser diyor. Ama bu seferde şu an olmuyo ama yaaa orda hamile kalırsam bebeğe zarar verirse diye korkuyorum.

sevgili elfide aynı sorun bende de var... inşallah biz de pazar günü umre yolcusuyuz.. ben geciktirici kullanmaya başladım ancak kasıklarımda ağrı var...bir de az önce karbonat testi yaptım o da kabardı...aaaaa kafam çok karışık ya hamileysem....ilaç kullandığım her ay bir kabus oluyor ya hamileysem ve bebeğim zarar görürse...fisfisfis

canım ilköncelikle hayırlı yolculuklar dilerim allah inşallah bizede nasip eder canım oraları görmeyi. adet geciktiricide kullanabilirsin doğum kontrol hapıda ama bunlar bebek varsa zarar verir canım bence sen hiç bişey kullanmadan bi k.doğum doktoruyla görüş. en iyisini doktor bilir canım.

umreye gidecek tüm arkadaşlar yolunuz açık olsun bizler için de ço kdualar edin orda. gitmede önce kan testi yaptırıp hamilelik olup olmadığını görürseniz hapları daha rahat kullanabilirsiniz bence.

sevgili elfide aynı sorun bende de var... inşallah biz de pazar günü umre yolcusuyuz.. ben geciktirici kullanmaya başladım ancak kasıklarımda ağrı var...bir de az önce karbonat testi yaptım o da kabardı...aaaaa kafam çok karışık ya hamileysem....ilaç kullandığım her ay bir kabus oluyor ya hamileysem ve bebeğim zarar görürse...fisfisfis

Karbonat testine güvenme bende adetim yaklaşınca yaptım kabardı..

Umreye diyanetle gidiyosan belki oralarda karşılaşırız. Hangi turla gideceksin? Tanışmak isterim.

ayyyyyyyyyyyy çoookk güzell rabbim kabul eylesin umrenizi.bize de dua edin noluurr.inşallah sağlıcakla gider dönersiniz.annem gittiğinde onlara diyanetten vermişlerdi orda adet olmasınlar diye...hayırlı yolculuklar darısı başımıza inşallah

umreye gidecek tüm arkadaşlar yolunuz açık olsun bizler için de ço kdualar edin orda. gitmede önce kan testi yaptırıp hamilelik olup olmadığını görürseniz hapları daha rahat kullanabilirsiniz bence.

İnşallah dua ederim. Sizlerde bizlere dua edin. Allah isteyen herkese nasip etsin çok heyecanlıyım..

elfidecim az önce kan testi sonuçlarımı aldım hamile değilmişim gönül rahatlığı içinde ilaçlarımı içmeye devam etcem...aslında hamile gitmek vardı ama kısmet değilmiş...biz yoltur diye bir firmayla gitcez 9 nisanda da Türkiye' ye döneceğiz inşallah...tanışmayı ben de isterim ne hoş olur...a.s.

Bende çok istiyorum oralarda hamile kalıp dönerim inşallah..
Hemde dönmeye yakın adet olacam derdim olmaz.
Bizim turun gidiş tarihi 7-15 nisan.. biz giderken sen dönmüş olacaksın. Allah yapacağın ibadeti kabul etsin inşallah.

Son düzenleme:
arkadaşlar dün doktora gittim bana progestan kapsül verdi hem gebeliğe yardımcı, bebeğin tutunmasını sağlıyormuş hemde adet geciktiriyomuş.

arkadaşlar dün doktora gittim bana progestan kapsül verdi hem gebeliğe yardımcı, bebeğin tutunmasını sağlıyormuş hemde adet geciktiriyomuş.

ne güzel işte canım tam istediğin gibi bir ilaç...hayırlısıyla gider dönersin inşallah.tabiii orda bol bol dua etmeyi unutma hepimize kendinede tamaammmı

bencede bazı şeyleri önce dr a danışmalı.. yolunuz açık olsun arkadaşlar.. bizlerede oralrda dua etmeyi unutmayın.. Rabbim bizlere de nasip eder inşş:)

X