Aile Planlaması Adet Geciktirme Hapı Kullanan Var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
22 temmuzda başladım hapı kullanmaya, 31 temmuzda bıraktım vve bugün adet gördüm..Biraz göğüslerde şişkinlik yaptı başka sorun yaşamadım..

herkes ayın ilacı mı kullanıyor.. ben öyle 1 hafta 10 gün değil sadece cuma cumartesi gününü geciktirmek istiyorum kısa süreli olduğu için pek bi zarar göreceğimi düşünmüyorum ama ilk kez kullancam. memnun olanlar ilacın adını özelden bana yazarlarsa çok sevinirim..

Primosiston

Adetin ertelenmesi
Beklenen adet kanamasından takriben üç gün önce başlayarak, 10-14 günden daha uzun olmamak üzere, günde 3 x 1 Tablet. Kanama ilacın kesilmesinden 2-3 gün sonra olur. Kanama olmazsa hekiminiz haberdar edilmelidir

Son düzenleme:
kizlar selam.16 haziranda tatile gidicem reglimde tam o zamana gelio.diorum ki ben bu ilaci mart ayinda aliiim 10 gun geciktiriim.26 martta birakiim ama bir sonraki regl tarihim 16 nisan mi oluyo yoksa 26 nisan mi bunu ogrenmek istiorum. yardim kizlar.

kizlar selam.16 haziranda tatile gidicem reglimde tam o zamana gelio.diorum ki ben bu ilaci mart ayinda aliiim 10 gun geciktiriim.26 martta birakiim ama bir sonraki regl tarihim 16 nisan mi oluyo yoksa 26 nisan mi bunu ogrenmek istiorum. yardim kizlar.

bence iki regl döneminin ortasında kafana göre başlarsan sorun olabilir. regl olmadan 3-4 gün önce başlanmalı diye biliyorum. ben olsam hazirandaki reglimden önce kullanırım tatilim bitmeden 2-3 gün önce bırakırım zaten bırakır bırakmaz regl olmuyorsun, 5-6 gün sonra oluyorsun

bence iki regl döneminin ortasında kafana göre başlarsan sorun olabilir. regl olmadan 3-4 gün önce başlanmalı diye biliyorum. ben olsam hazirandaki reglimden önce kullanırım tatilim bitmeden 2-3 gün önce bırakırım zaten bırakır bırakmaz regl olmuyorsun, 5-6 gün sonra oluyorsun

ben o zaman kullanmamak icin simdiden bu sorunu hallediim diorum.

Arkadaşlar ben de tatile gideceğim için adetimi primolut ile geciktirmeyi planlıyordum ama şimdi prospektüsünü okudum emzirme döneminde kullanılmıyormuş.Acaba bu dönemde kullanabileceğim başka ilaç varmıdır?Tampon daha önce kullandım memnun kalmadım.:KK19:

Kizlar bende geciktirici kullaniyorum su an.normalde persembe adet olacaktim.ilac elime gec ulasti carsamba aksami basladim gunde 3 tane olmak uzere iki gundur kullaniyorum.ama su an adet oluyorum galibaa anlayamadim ilaca devam ediyorum hala adetim kesilir mi peki

X