Aile Planlaması Adet Geciktirme Hapı Kullanan Var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende kullandım hiçbir zararını görmedim canım,sadece hapı içmayi bıraktıktan sonra iki üç gün gecikti...

ben orgametri adında bi adet geciktirici kullanmıştım adet olmadan 1 gün önce almaya başlıyosun günde bir kez 3 adet alıyosun
biraz şişkinlik oluyo ama

bende yaz tatilinde kullandım ama bende şişkinlik yaptı.çünkü adet olmam gerekirken beklemeye aldığım için vücudumu zorlamıştım.tabiki ondan sonra adet düzenim şaştı.hapı bırakınca adet gördüm.sonraki ay görmedim.zor düzene koydum.benim bünyem biraz hassasta.

küçük bir geziye gideceğiz ve vaktimi wc kovalayarak geçirmek istemiyorum.zaten şartlar da buna müsait olmayacaktır..rahat olmak istiyorum..
daha önce hiç bu tarz bişey denemedim.. ne kadar zararlıdır bilmiyorum.ama geciktirmek söktürücüden daha güvenliymiş galiba..
hangi ilaçı ne şekilde kullandınız??

bende tatile giderken kullanmıştım ama adet olmana 1 hafta varken başlamalısın hergün iç zamanlama önemli YOKSA KORUMUYO BİRAZ ADET BELİRTİSİ OLUYO TABİ ŞİŞKİNLİK HAFİF KARIN AĞRISI GİBİ OKADAR
SÜREKLİ KULLANILMADIKÇA Bİ YAN ETKİSİ OLMUYO BENİM KULLANDIĞIM İLACIN ADI AKLIMDA DEĞİL SANA SÖLERİM YARIM OLMAZSA ONU ALIRSIN İYİ Bİ İLAÇ BENDE ECZANEYE SORARAK ALMIŞTIM

düğünümde adetli olacağım için doktoruma sormuştum kullanayımmı diye.tüm dengeni alt üst edersin hormonlarını mahvetme dedi.o zaman hastanede çalışıyordum.dpktorumda arkadaşımda başkası sorsa isteğe bağlı olduğu için yazarım ama sana yazmam demişti.kullanmadım ama bilginiz olsun istedim

slm bende ilk kez kullanacagım gercekten yardıma ıhtıyacım var bu konuda

ben daha once iki sefer kullanmistim Primolut-N diye bir ilacti..ama adet gununuze 4-5 gun kala almaniz gerekiyordu yanlis hatirlamiyorsam..ilaci biraktiktan 2 gun sonra falan da adetinizi oluyorsunuz..ben de hicbir yan etkisi olmadi ve biraktiktan sonra da adet duzenimi etkilemedi...

yazmayi unutmusum..adet olmasaniz bile butun belirtilerini yasiyorsunuz yani siskinlik, hafif karin agrisi gibi..ve gunde 3 kere almaniz gerekiyor (sabah, oglen, aksam) tabii aksatmadan!

slm kızlar bende hemen hemen her yaz tatile giderken relg günüme denk geliyodu.kadın doğum uzmanı doktorum var ona sordum bana Primolut-N ilacını önerdi . liseye giderken bile özel günlerimde kullanıyodum hatta dolabımdan hiç eksik olmazda diyebilirim. 12 temmuzda arkadaşımın düğünü var ve tam regl günüme denk geliyo yine kullanmaya başlıcam. evet şişkinlik oluyo ilaç sonrasında adet olmanız uzayıp kısalabiliyo ama normal bence böle olması onun dışında herhangi bir belirtisi yok.
bide ilacı kullanma gününüzü şöle hesaplayın örenğin haziranın 15 inde hasta oldunuz diğer ay yani temmuzda da bir kaç gün öne gelse çünkü her defasında öne gelir temmuzun 10 unda hasta olacaksınız demektir. ilaca hemen hemen temmuzun 5 yada 6 sı gibi başlamalısınız. öne gelmesini hesaplamayı atlamayın yerimseniben

mrb .. benmde tatil içn geciktırı kullanmam gerekıo primolut n aldm . 3 gun once baslayn dediler . yarn baslıcaktm . normalde her ay aynı tarhte regl oluorm ama bu sefer erkn regl oldm . smdi hapı kullanmaya baslasam keser mı etkısı olmas mı . tatile cıkmama 3 gun var

slm ben bir kaç yıl önce tatile gittiğim gün oldum normalde günüm değildi yolculuktan dolayı galiba erken oldu hemen eczaneden geciktirici alıp kullandım kesti ama ilacın ismini hatırlamıyorum şimdi tabi bünyeye görede değişiyor bence bi dene

kullanmadım ve hiç iyi olmadığını defalarca drlardan duydum bence hiç bu şekilde dengemizi altüst etmeyelim

slm kızlar çok acil yardıma ihtiyacım var haftaya salı tatile çıkıyorum ve bugün hasta oldum acaba pazar günü kullanmaya başlasam ilacı bi faydası olurmu

ben hic kullanmadim fakat kullanan arkadaslarm var ve ablamda kullanio bazen...bencde mcbur kalmadikca kullanma cunku kimisine etki etmioo eger etki ederse kotu.iste sislikler oluyo,hormonlar hemen bozuluyoo, cabuk kilo alinabilioo...

bende yakın bir zamanda adet geciktirici kullanmayı duşünüyorum.aslında benim merak ettigim,adet geciktirici ile aynı anda ertesi gun hapı kullanılabilir mi?kullan varsa bana bilgi verebilir misiniz arkadaslar.daha once her iki hapı da hiç kullanmadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…