Adet gecikmesi ve incir havuç kürü

Lavien

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2020
47
11
Selam arkadaşlar. Siteye yeni üye oldum. Hem takip ediyorum siteyi ama bazı sorularıma net cevap bulamadım ve üye oldum. Sorunum şu 8 aydır evliyim ve çocuk istiyoruz ama olmuyor. Eşimde hiç bir sorun yok. Ben evlendikten sonra adet gecikmesi nedeniyle doktora gittim ve bunun için 2ay tedavi aldım. Tedavi zamanı yumurta tembelliğim olduğunu ve yumurtamın gelişmediğini öğrendim. Klomen tedavisine başladık. İlk ay yumurtam iğneyle çatladı fakat doktor iyi gelişmediğini ve hamilelik şansının cok düşük olduğunu söyledi. O ay regl oldum. Sonraki ayda yine klomen kullandım 11ci gün ultrasona gittiğimde yumurtamın büyümediğini ve üstelik küçük polikistlerimin olduğu söyledi. Bu durum üzerine ben baya bi kötü oldum ve netten incelediğim incir havuç kürüne başladım hemen. 21 gün kullandım şu an 7 günlük ara verdim. 9 nisan adet olmam gerekirken adet olamadım. 6 gün geçti. Önceden hep adetten önce göğüs ağrısı yaşardım adet bitene kadar fakat şu an hiç bir belirtim yok. Bugüne kadar her ay göğüs ağrısı yaşardım ilk defa hiç bir acı yok. Incir kürü yan etki yaparmı? adetim o yüzden gecikmiş ola bilirmi? Bu kürü uygulayan sonuç alan veya adet düzensizliği yaşayan varmı? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum bilgilerini paylaşa bilirmi? Hikayem biraz uzun oldu umarım sizi fazla yormuş olmam. Teşekkürler

X