Adet gecikmesi (pcos), yumurtlama günümü nasil bileceğim?

isikcicek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
197
254
Merhaba konulara cevap olarak yazıyorum ama ayrı bir konu açmak istedim. Benim bat 29 haziran henüz adet olamadim. Kan ve idrar testim negatif. Geçen ay doğru düzgün ilişki olmadığı için hamilelik beklentim yok açıkçası.
Ben geçen yıl da bir ay adet olmamıştım sonraki ay yine kendi düzeninden devam etmişti adetim. Bu ayda öyle olacak sanırım. Sadece böyle olunca yumurtlama gününü nasıl hesaplayacağız? Mesela şu an benim hamile kalma şansım var mı acaba? Düzenli ilişkiye devam etmem gerekiyor mu?

her sey olabilir 😂 regl düzensizliği yaşayan kadınlarda bu yüzden yumurtlama testi kullanılması öneriliyor. bende de pcos var ama reglim düzenli. yumurtlama testi 7-8 ay kullandım hepsini değerlendirmeme rağmen gebelik oluşmadı. artık sıkılıp saldığım ilk ay tek ilişkiyle hamile kaldım 😂 hemde reglimin ertesi günü girdiğim ilişkiden 😂 ama bu arada yumurtlama testiyle hamile kalan da çok var sadece bende işe yaramadı. sanırım bende stres yapıyordu o. inşallah siz de güzel haberler alırsınız. ama yani az ilişki oldu, sık ilişki olduya takılmayın bence 😂 sonucta gebelik tek ilişkideki tek bir spermden oluyor 🥰

her sey olabilir 😂 regl düzensizliği yaşayan kadınlarda bu yüzden yumurtlama testi kullanılması öneriliyor. bende de pcos var ama reglim düzenli. yumurtlama testi 7-8 ay kullandım hepsini değerlendirmeme rağmen gebelik oluşmadı. artık sıkılıp saldığım ilk ay tek ilişkiyle hamile kaldım 😂 hemde reglimin ertesi günü girdiğim ilişkiden 😂 ama bu arada yumurtlama testiyle hamile kalan da çok var sadece bende işe yaramadı. sanırım bende stres yapıyordu o. inşallah siz de güzel haberler alırsınız. ama yani az ilişki oldu, sık ilişki olduya takılmayın bence 😂 sonucta gebelik tek ilişkideki tek bir spermden oluyor 🥰
Sizin adınıza çok sevindim. Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin 🧡
Haklısınız galiba. Ovulasyon testi iki ay yaptım hem tam pik göremedim hem de strese soktu biraz beni, kullanmamaya karar verdim. Ayın 20'sinde özele randevu aldım doktor ne diyecek bakalım.Devlette pcos denmesine rağmen 1 yıl bekleyin dendi. Hormon değerlerim de pcosu destekliyor hiçbir ilaç vs vermedi, içime sinmedi benimde
Benim son 9 döngüm: 36, 29, 26, 29, 34, 50, 36, 35, 34 şeklinde
Her ay adet görüyorum genelde ama yumurtlamadigimdan şüpheleniyorum 😄

Sizin adınıza çok sevindim. Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin 🧡
Haklısınız galiba. Ovulasyon testi iki ay yaptım hem tam pik göremedim hem de strese soktu biraz beni, kullanmamaya karar verdim. Ayın 20'sinde özele randevu aldım doktor ne diyecek bakalım.Devlette pcos denmesine rağmen 1 yıl bekleyin dendi. Hormon değerlerim de pcosu destekliyor hiçbir ilaç vs vermedi, içime sinmedi benimde
Benim son 9 döngüm: 36, 29, 26, 29, 34, 50, 36, 35, 34 şeklinde
Her ay adet görüyorum genelde ama yumurtlamadigimdan şüpheleniyorum 😄
ben de ovulasyonda hiç pik görmüyordum. doktoruma söylediğimde yumurtarın tam büyümeden çatlıyor olabilir demisti ve femara denemistik o ay. cok da güzel yumurtalarım olmustu ama gebelik olmadı. zaten ondan sonraki ay kendiliğinden oldu gebelik. bence siz de doktorunuza pik görmediğinizi söyleyin.

ben de ovulasyonda hiç pik görmüyordum. doktoruma söylediğimde yumurtarın tam büyümeden çatlıyor olabilir demisti ve femara denemistik o ay. cok da güzel yumurtalarım olmustu ama gebelik olmadı. zaten ondan sonraki ay kendiliğinden oldu gebelik. bence siz de doktorunuza pik görmediğinizi söyleyin.
Tamamdir söyleyeceğim. Çok teşekkür ederim🌸🌸🌸

Bende de pcos var hiç bir zaman tam anlamıyla pik görmedim ovülasyon testlerinde ilaç kullanmasanız bile yumurta takibi yapabilirsiniz doktorla

X