Adet düzensizliği için qlairista içenler

biktimyahu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2016
30
6
28
11 yaşımdan beri adet oluyorum ve bekarım. Yaşım 25. Düzensizlik hep vardı fakat 3 aydır iyice bozdu. Hem 10 gün sürüyor hem de iki hafta bir regl olmaya başladım. Doktor ultrasonla bakıp ince vs gibi şeyler dedi ve bu hapı verdi.
Fakat reglin ilk günü mü kullanmalıyım yoksa herhangi zamanda başlanır mi? Reglm yeni bitti çünkü. Ayrıca ne gibi yan etkileri oldu acaba kullananlarda sivilceli bir cildim var zaten onu tedavi etmeye çalışıyorum eğer artma olursa kafayı yerim yani :KK43:

Ben farklı bi doğum kontrol kullanıyorum, sivilce tedavisi gördüm doktoruma ben yakında evleneceğim dkh kullansam sorun olur mu demiştim, hayır aksine daha iyi olur demişti. Sivilceler hormonal da olabileceği için hormonlarını düzenleyebilecek bir ilaç iyi geliyor.

Reglin ilk günü başlasan daha iyi olur, diğer türlü regl düzenin bozulabilir.

Ben bu hapı doğum kontrol hapı olarak kullandım. Reglin ilk günü başlıyorsun ve ara vermeden devam ediyorsun. Bende hiç bir yan etkisi olmadı ama sivilce tedavisi de görmüyordum o yüzden bilmiyorum.

Bana da doktor verdi iki tane kist var yumurtalıkta. Kullanmakta kararsızım göğüslerimde fibroadenom ve kist var zararı olur mu acaba

X