Adet döneminde makat sancısı

Dominiksylwwia

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2018
70
15
26
Başlıkta belirttiğim gibi. Adet olmadan bir 10 gün önce hafif makatımda ağrı oluyor. Tuveletten çıktığımda. Ama bu ağrı adet günümde acayip şiddetleniyor. Aşırı sancım oluyor oturunca falan. Adet günümün 4.gününden sonra ağrı yok oluyor. Bir diğer adet olma ayıma yaklaşıp tekrar bu şekilde başlıyor. Adet olmadığım günler hiçbir ağrıolmuyor ama. Gnel cerrahiye gittim. Jinekolga gittim. Hiçbir sorun çıkmadı. Aranızda bu tür sancı yaşayan var mı? / Bu arada çatlak ve hemoroidim vardı onlar geçti. Son gittiğim doktorlar sorun görünmüyor diyor

Çikolata kisti falan var mı ? Sorun yok demişsiniz ama .

Benim çikolata kistim var ve bağırsaga yapışık ...bu bahsettiğin ağrıları özellikle regl döneminde yaşıyorum. Sanki şiş sokuluyor gibi sancı ve bazen öyle bir oluyor ki üzerine oturamiyorum sancılar nefesimi kesiyor.
Geçmiş olsun.

Başlıkta belirttiğim gibi. Adet olmadan bir 10 gün önce hafif makatımda ağrı oluyor. Tuveletten çıktığımda. Ama bu ağrı adet günümde acayip şiddetleniyor. Aşırı sancım oluyor oturunca falan. Adet günümün 4.gününden sonra ağrı yok oluyor. Bir diğer adet olma ayıma yaklaşıp tekrar bu şekilde başlıyor. Adet olmadığım günler hiçbir ağrıolmuyor ama. Gnel cerrahiye gittim. Jinekolga gittim. Hiçbir sorun çıkmadı. Aranızda bu tür sancı yaşayan var mı? / Bu arada çatlak ve hemoroidim vardı onlar geçti. Son gittiğim doktorlar sorun görünmüyor diyor

Aynı durum bendede var son 8_9 aydır. 2 ayri kadın doğuma gitti herşey yolunda,genel cerraha gittim aynı şekilde sorun görülmedi. Ortapedi doktoruna gittim mr çekildi kuyruk sokumu eğriliği (koksidini) bu durum adet donemlerinde, tuvalette makata vuran bir ağrı yaparmış. Kalcam, kuyruk sokumum çok feci ağrıyor aynı şekilde tuvalette sorun ve burun sorunlar adetle başlayıp bitince geçiyor ne zamana kadar devam edicek bilmiyorum çok zorluyor beni. Siz bir çözüm buldunuz mu?? Yada teşhis kondu mu??

bence sizin makat çatlağı müzmine dönmüş benimki gibi geçse de vücudunuzun stresli hasas dönemlerinde yani adet dönemlerinde coşuyor.bende iyiyim şu sıralar.ama çiğ domates ve gazlı içecek içsem üç beş gün yine coşkuyla gelir.streste de hortladığı oluyor.stresin cinsine göre.sizde adet döneminde beslenmenize ekstra özen gösterin sıcak kompreks uygulayın geriliminiz azalsın o bölgede. geçmeyen ağrı için.acillerde siddetli ağrılarda vurunan iğnenin ilacı b.copan plus diye bir hap var. o baya yatıştırıyor.hemen her kadın gibi sizinde adet döneminde sindirim sisteminiz tepki veriyor hormonlarınıza.

bence sizin makat çatlağı müzmine dönmüş benimki gibi geçse de vücudunuzun stresli hasas dönemlerinde yani adet dönemlerinde coşuyor.bende iyiyim şu sıralar.ama çiğ domates ve gazlı içecek içsem üç beş gün yine coşkuyla gelir.streste de hortladığı oluyor.stresin cinsine göre.sizde adet döneminde beslenmenize ekstra özen gösterin sıcak kompreks uygulayın geriliminiz azalsın o bölgede. geçmeyen ağrı için.acillerde siddetli ağrılarda vurunan iğnenin ilacı b.copan plus diye bir hap var. o baya yatıştırıyor.hemen her kadın gibi sizinde adet döneminde sindirim sisteminiz tepki veriyor hormonlarınıza.

Benim daha farklı makat çatlağı yada hemoroid sıkıntısı değil, kuyruk sokumu kalça ağrısı ve makat agrisi şeklinde hamileliktede yasadim gecmisti simdi tekrar ediyor. Koksidini( kuyruk sokumu eğriliği) dendi. Sadece adet dönemi ortaya çıkan bir durum şuan çözümü bulamadım henuz

Çikolata kisti falan var mı ? Sorun yok demişsiniz ama .

Benim çikolata kistim var ve bağırsaga yapışık ...bu bahsettiğin ağrıları özellikle regl döneminde yaşıyorum. Sanki şiş sokuluyor gibi sancı ve bazen öyle bir oluyor ki üzerine oturamiyorum sancılar nefesimi kesiyor.
Geçmiş olsun.
Birebir aynı şikayetler bende var arkadaşım. Kasık ağrım haplarla falan geçiyo ama ben popomun üstüne oturamıyorum hep yan oturuyorum oturduğum an kasığımın sağ yada sol değil, tam ortaya bıçak sokuyorlar sanki gülsem öksürsem de aynı acı oluyo, tuvalette asla ıkınamıyorum, makattan değil de aynı kasık ortası dediğim yere kasığa bıçak saplanır gibi acı oluyo ıkınmak istersem. Birde bende yine gaz geldiğinde o tarif ettiğim acıyan yer çok acıyo gaz ordan geçerken yerimden zıplıyorum resmen gazın bağırsaklarım dan acıtarak çarpa çarpa makata gelişini hissediyorum. Hem genel cerraha hem kadın hastalıklarına randevu aldım. Senin rahatsızlığın nasıl teşhis edildi ne gibi tetkikler sonucu bu kanıya varıldı başka şikayetlerin de varmıydı. bilgilerini aktarabilirsen çok sevinirim sevgiler...

Birebir aynı şikayetler bende var arkadaşım. Kasık ağrım haplarla falan geçiyo ama ben popomun üstüne oturamıyorum hep yan oturuyorum oturduğum an kasığımın sağ yada sol değil, tam ortaya bıçak sokuyorlar sanki gülsem öksürsem de aynı acı oluyo, tuvalette asla ıkınamıyorum, makattan değil de aynı kasık ortası dediğim yere kasığa bıçak saplanır gibi acı oluyo ıkınmak istersem. Birde bende yine gaz geldiğinde o tarif ettiğim acıyan yer çok acıyo gaz ordan geçerken yerimden zıplıyorum resmen gazın bağırsaklarım dan acıtarak çarpa çarpa makata gelişini hissediyorum. Hem genel cerraha hem kadın hastalıklarına randevu aldım. Senin rahatsızlığın nasıl teşhis edildi ne gibi tetkikler sonucu bu kanıya varıldı başka şikayetlerin de varmıydı. bilgilerini aktarabilirsen çok sevinirim sevgiler...
bende miyom varken böyle ağrı ve şikayetler oluyor.çikolata kisti tespit edilememe durumu oluyor mu acaba?bende yok sözde ama şikayetler benziyor.

bende miyom varken böyle ağrı ve şikayetler oluyor.çikolata kisti tespit edilememe durumu oluyor mu acaba?bende yok sözde ama şikayetler benziyor.
Ben iki kere ultrasona girdim ama üstten baktılar bişey yok dediler hormonlarda iyi çıkınca gönderdiler ama başka bir doktora daha gideceğim. ultrasonda çikolata kisti, miyom lar farkediliyor ama yapışıklık varmı yada başka yerlerde endometriozis varmı onda gözükürmü bilemiyorum. Sizin miyomunuz nerede acaba ve başka belirtileriniz varmı bende dediğim gibi en büyük ve tek şikayetim kasıklarımın tam orta kısmında bıçak saplanır gibi acı oluyor adet sancısı geçiyor hapla hemen ama o acı 3 4 gün geçmiyor oturamıyorum tuvalette ıkınamıyorum öksürsem bile oraya bıçak giriyor sanki adet bitince hepsi geçiyor...ilişki sırasında sadece giriş kısmında bir acı oluyo baya ama devamında acı ağrı falan kalmıyo geçiyo birde çok yoğun beyaz kokusuz kaşıntısız krem gibi akıntım var

Bendede ayni şekilde oluyodu hatta cok afedersiniz gaz cikarirken bile ölümü yaşıyordum sanki çikolata kisti vardi dogumdan sonra gitti bu sıkıntılar gitti ama şimdi tekrarladi sanirim yeniden kist oluştu 😞

Bendede ayni şekilde oluyodu hatta cok afedersiniz gaz cikarirken bile ölümü yaşıyordum sanki çikolata kisti vardi dogumdan sonra gitti bu sıkıntılar gitti ama şimdi tekrarladi sanirim yeniden kist oluştu
Merhaba siz kist ile mi hamile kaldınız maşallah. tüp bebek mi, doğal yolla mı. Allah uzun ömür versin inşallah. Kistiniz neredeydi benim vajina ile rektum arasında. Dediğiniz gibi çok şiddetli sancılar çekiyorum gaz bile gelse yerimden hopluyorum iki büklüm oluyorum tuvalete çıkmam işkence, sonrası popo üstüne oturamıyorum bile, sanki popodan kasıklara doğru şiş sokuyorlar, ne gülebiliyorum ne öksürebiliyorum, kasıklarım da hiç ağrım olmuyo inanılmaz bacak ağrılarım var. Bu arada 6 yaşında kızım var bir senedir ikinciyi istiyorum olmuyor kızım da zor olmuştu ama hiç bir problem yoktu o zaman somra kendiliğinden oldu çok şükür. Rabbim isteyen herkse hayırlısından nasip etsin inşallah. Size de çok geçmiş olsun

X