Adana'daki yavrular için dua...

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Yangınmerdivenin kapısı içeriden kilitliymiş. Çocuklar çıkmayı başaramamış" dedi, anahtarların hayatını kaybeden eğitmende olduğunu söyledi. Çocukların cansız bedenleri yangın merdiveninin yanında bulunmuş. Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan cesetlerin teşhisi için ailelerden DNA örnekleri alındı.

Rabbim ailelerine sabır versin..Ve sorumluların en kısa sürede cezaları verilsin..Gerçi ceza verilir mi ondan da emin değilim ya..
Bu olay beni eskilere götürdü..Kızım yatılı okurken yurdun pencerelerine demir parmaklık yapmışlardı..Çocuklar "Ya yangın falan çıkar da kaçamazsak" dediklerinde ,"Hiç olmazsa namusunuzla ölürsünüz" diye cevap vermişlerdi..Ne iğrenç, ne adice cevap dimi..Ben bu cevaplarının peşine düşüp gazete köşelerine bile taşıdım..sonuç mu ? kocamaannn bir sıfır...Dilerim bu iğrenç zihniyet en kısa sürede biter..de başka canlar yanmaz..
:KK57::KK57::KK57:

Resmen facia.
Öyle üzüldümki.
Allah mekanlarını cennet etsi.
Anne babalarına sabır versin :KK43:
Evlat acısına hangi sabır dayanır onuda bilemiyorum.

Bu cocuklarin cogu belki de hepsi sirf tarikata kolelik yapsinlar diye ucretsiz okuyor .
Bakabilecegin kadar cocuk yap deyince
Allah verir bereketini diyorlar bi de .
Sen cocuguna sogan ekmek yedir yaninda okut buyut ..
Ne isi var 12 yasinda cocugun oralarda ..
Uremesin iste herkes..
Bi cocugu besleyip bakamayip okutamayacaksan ureme ya !

Ben de eskilere o hatırlamak istemediğim günlere gittim

Bu yurtlarda kaldım farkli bir şehirde. Bizde de yangın merdiveni kapısı kilitliydi.zaten yangın merdiveni 2. katta bitiyordu.merdivene ulaşsak da atlayıp bacağımızı kırmamız lazımdı

Evet aynı sebep yurttan kaçmayalım. daha 13 14 yaşındaydık.

Ah çok doluyum.neyse......

Kader algıları artık nasılsa bizi de es geçmesi mümkün değil.
Ya kamyonun freni patlayacak kaldırımda beklerken ezilecez,ya rögar kapağından içeri yuvarlanacaz,ya bir patlamada parçalanacaz,ya oturduğumuz bina çökecek, ya doktor ihmaliyle yatalak olup ölecez..
Ecelimizle yatagimizda ölmek yok artık bu ülkede.

Bu ülkenin fişini çekmenin zamanı geldi.. Benim umudum yok... Açsak beraber toksak da beraber... Öleceksek de beraber..
Ben çocuğumu oralara göndermem...

Ortaokul öğrencisinin yurtta ne işi var,bakamayacaklarsa yapmasınlar çocuk ya..
Çok üzücü bir durum,mekanları cennet olsun..

Ortaokul öğrencisinin yurtta ne işi var,bakamayacaklarsa yapmasınlar çocuk ya..
Çok üzücü bir durum,mekanları cennet olsun..
Ailenin ne suçu var ki
İhmal varsa kurumda var
Yavruların mekanı cennet olsun herkese sabır versin rabbim

Çocuklarını güvensiz bir yere emanet ettikleri için suç demiyorum ama ihmal var..

Ailenin ne suçu var ki
İhmal varsa kurumda var
Yavruların mekanı cennet olsun herkese sabır versin rabbim
Çocuklarını güvensiz bir yere emanet ettikleri için suç demiyorum ama ihmal var..
Ayrıca maddi yetersizlikten dolayı bu yurtlar tercih ediliyor,bu çok ortada.

Allah rahmet eylesin gül gibi kız evlatlarmız kül oldu,Allah ailelerine sabır versin. Ülkemizde kız çocuklarının namusuyla uğraşacaklarına önce insan olmayı öğrensinler,aman kaçmasınlar diye aman erkek sokmasınlar diye kilitli tutulan yangın merdivenleri yurtlarda pek yaygındır. Allahım bu ülkeye kız evlat gerçekten çok fazla,sen dünyamız kadın eliyle güzelleşsin diye kız evlatlar bahşediyorsun ama bazıları işte böyle yakıp kül ediyorlar. Yatacak yerleri yok bu insan görünümlü mahlukatların.

Ayrıca maddi yetersizlikten dolayı bu yurtlar tercih ediliyor,bu çok ortada.

Maddi yetersizlik mi
Memleketin en zengin çocukları da okudu bu tarz yurtlarda

Devlet yurdunu yıkmışlar aileler mecburen vermişler çocuklarını bu tarikat yurduna.
Ihmaller var elbette lakin türkiyede hiç bir kız yurdunun yangın kapısını açık bulamazsınız yibolar devlet yurtları özel yurtlar.Hepsinde kilitli ne yazık ki.Bu konu nasıl halledebilir bilmiyorum dilerim bi çözüm bulunur bu olay son olur.
Biz konuşuyoruz ama olan o çocuklara ailelere oldu çok yazık.Hepside maddi gücü olmayan hak arasalar arayamayacak insanlar.Bi kaç güne konu kapatılacak biz unutacağız, aileleler acısıyla başbaşa kalacak.Allah yardımcıları olsun...

X