Gebeliğe Hazırlık Acilll yardimmmm

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Polipi aldirincami hamile kaldinizzz... aldirmadan mi benimkini aldilar cuma gunu

Selam, polipi histeroskopi ile mi aldırdınız? Nasıl geçti?
Evet cnm gecen cuma aldilar hemen hemen uyuyup olmasi uyanmam 1 saat surdu.. dikis falanda olmadigi icin sonrasinda hic bisey hissetmedim dune kadar ara ara pembe kanamam oldu okdr oda bitiyo artik.. cumada kontrole gittim bu sefer karnimdan bakti temizlenmjs dedi rahmim hamile kal gel dedi

Süper cok sevindim, hadi hayırlı olsun :)
1 gece hastanede kaldınız mı, yoksa aynı gün taburcu ettiler mi? Sonrasında hemen hamile kalınabilir miymiş, yapışıklık vs yapıyor mu acaba bu histereskopi?

Sabah 8de yatis yaptilar ama 11i geciyodu ameliyata aldilar anca uyanmam iste yemek yemek serum falan 5 6 yi buldu aslinda okadrda surmezde ozel hastane illa fazla fazla göze sokcak valla hamile kalmana engel olur dedi ilk doktorum cubku orda yer kapliyor ve sperme tutuncak duvar birakmiyor dedi.. tutsa bile buydukce yine yer sorunu dusuge neden oluyomus.. sonrassinda muayenede etti vak tertemiz icin dedi gosterdi. Daha gelmene gerek yok hamile kal gel dedi. Bizde bu ay iyice iyilessin diye diger ay denemeler baslicaz bakalm ins tutar.. sizindemi var dedi polip doktor

Haha, olsun en azından bitmiş. Bence iyi olmuş aldırdıgın :) aklından çıkmış oldu, bir olumsuz ihtimali daha elemiş oldun en azından.

Bende de var, kucuk ama 1 cm civarıymış. Rahmin içinde. Bir kaç doktor polibin alınması gerektigini, gebeliğe engel oldugunu ve gebelik oluşsa bile düşük riskini çok yükselttiğini söyledi. HSG cektirdigim yerde de aynı yorumu yaptılar. Ama kendi doktorum polibin alınmasını önermiyor, boyutu kucuk ve bu sekilde de çok net hamile kalabilirsin diyor. Dogum zaten doğal tedavi, dogumla gidecek hepsi diyor. Ama işte 1 bucuk senedir deniyoruz, olmuyor.. bir 3 4 ay daha bekleyip aldıracağım sanırım.

Bir de doktorum şey dedi, tüp bebek düşünene kadar polibi almaya gerek yok dedi. Ama normal şekilde hamike kalamazsan ve tüp bebek yapılırsa, tüp bebekten önce polip alınmalı dedi.

Benmde bitanesi 11 mm dedi kucuk olsa almazdim ama buyuk kime gitsen alir dedi. Sonra kendi doktoruma gttim anlattim adet bitsin 3 gune kadar gel oyle tam gorurum dedi gttim evet varmis hemen alalim dedi. Diger gun hemen aldilar. 4 ay dene olmazsa gel dedi.. sonra sonuclarda 4mm boyunda cikmis oyle yaziyodu. Kucukse dedigi gibi gerek olmaya bilir ama engelde olablr. Benm arkadasim yillarca dedj hic bi doktor polip demedi tam tup bebek yapicaklardi. Bide devlete gideyim dedi ordaki doktor polip var demis. Aldilar tup bebege gidecegi hafta hamile kalmisti

Bence seninki cok kararında olmuş, boyutu da büyükmüş çünkü. Umarım en kısa zamanda guzel haberler alırız :)

Tüp bebekten önce işi şansa bırakmamak adına rahmin içinin temiz olmasını istiyorlarmış sanırım. Öyle demişti doktor.

Ozman sen onceden aldir belki tup bebege gerek kalamz baska doktorada bi gorun istersen oda kucuk gerek yok derse aldirma

Banada yumurtalarim erken catlasin diye gynositol diye bir toz verdi ilac degilsor yaziyor ustunde icinde folik asitte varmis onu iciyuen ins bir an once hayrlisiyla guzel haberler verirjz hepimiz

Selam arkadaşlar.

Histereskopi yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenler...

Hangi merkezde hangi doktora yaptırdınız/yaptıracaksınız ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…