Gebeliğe Hazırlık Acilll yardım istiyorum.....lütfen

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
A

AEBOYBAY

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi AEBOYBAY
arkadaşlar regl günüme daha 8 gün var.ama şimdiden hamile olduğumu nasıl anlayabilirim.zaten ben şimdi hamile kalmak istemiyorum çünkü daha 7 aylık evliyim ve eşim askere gidecek.geçen ay düşük yaptım ve o günden sonra korunmaya başladık ama yinede korkularım var .kesinlikle hamile kalmak istemiyorum ve korkuyorum.ne olur bir fikir verin ne yapmam gerek.şimdiden teşekkürler arkadaşlarsenağlama

• Konu Sahibi AEBOYBAY
canim fortel isminde bir erken gebelik testi var fiyati 18.90ytl.ancak yuzde 50dogruluk payi var bir hafta evvelden yapiliyor ben denedim sonuc negatifti zaten bugun regl oldum.ama bence en dogru test adetin gectikten sonra idrar icin diyorum.ama kan tahlilinde bir haftalik gebelik bile cikiyor cagla sikel oyle ogrenmis.zehirlendim sanmis asiri kusmayla gitmis kan tahlilinde bir haftalik hamile cikmis.allah herkesin gonlune gore versin

• Konu Sahibi AEBOYBAY
geçmiş olsun.bence biraz bekle.bide şu var geçen ay düşük yapmışsın.muhtemelen bu ay adetin gecikir.çünkü ben 3 ay önce düşük yaptım ve adetim bu ay düzene girmeye başladı.yani gecikme olursa hemen panik yapma.

• Konu Sahibi AEBOYBAY
canim fortel isminde bir erken gebelik testi var fiyati 18.90ytl.ancak yuzde 50dogruluk payi var bir hafta evvelden yapiliyor ben denedim sonuc negatifti zaten bugun regl oldum.ama bence en dogru test adetin gectikten sonra idrar icin diyorum.ama kan tahlilinde bir haftalik gebelik bile cikiyor cagla sikel oyle ogrenmis.zehirlendim sanmis asiri kusmayla gitmis kan tahlilinde bir haftalik hamile cikmis.allah herkesin gonlune gore versin

Canim hicbir gebelik testi 1 hafta onceden soyleyemez. neden mi?

yumurtlamadan sonra spermle yumurta karsilasir ve dollenme olursa dollenmis yumurta tupta ilerlemeye baslar ve bu ilerleme 6-10 gun surer. ortalama 7 kabul ediliyor. 7. gunden sonra toplu igne ucundan kucuk bir nokta rahime tutunur ve yavas yavas hormoin salgilamaya baslar. o minnacik seyin salgiladigi hormon henuz algilanacak duzeyde degildir. 4 gun yerlesme surer.yani implantasyon. 7+4=11. rahime tutunan minnacik seyin salgiladigi hormon kana karisir ve idrar ile birlikte atilmasi 2 gun surer. yani ilk 7. gun tutunursa 9. gunde idrarda bu hormon farkedilecek duzeyde degildir. en erken 11. gun falan hissedilir. o da herseyin yolunda gittigi yolculugun 7 gun surdugu dusunulurse.
o sebeple dunyanin en buyuk hamilelik testi ureticileri bile 11. gun yapilan idrar testine %56 larda bir dogruluk payi verirler. Yani fortelin yaptigi atmasyondan baska bir sey degil. negatif cikmis senin. pozitif olsan da inan o zaman negatif cikardi.

ben yumurtlamami ovulasyon testi ile tespit ediyordum. yumurtlamam sali gun oldu. tam oteki sali yani yumurtlamadan sonraki 8. gun kanda baktirdim. idrarda da degil. negatif cikti.

yani demek istedigim kan testi bile bu kadar erken sonuc vermeyebiliyor. 9.-10. gun kan testi 12. gun falan da kaliteli bir idrar testi dogru sonuc verir.

• Konu Sahibi AEBOYBAY
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.yalnız bişey sormak istiyorum ben bu kan tahlilini eczanedede yaptırabilir miyim inanın meraktan çatlıycam.her zaman dua ediyorum Allahım ne olur isteyene ver diye.inanın ne eşim ne de ben hazır değiliz böyle bi duruma çünkü eşim askere gidince tek başıma hamileliğimi yaşıycam ve bu oldukça zor olacak

• Konu Sahibi AEBOYBAY
canim kan testi kliniklerde saglik ocaklarionda hastanelerde yapilir. eczanede yapilmaz.

X