acilen hastane tipi süt pompası arıyorum

canım manuel arıyosun sanırım bende wee baby var 2 defa kullandım sütüm gelmedigi için denemek için aldım ama sütüm yoktu ve kullanamadım yeni duryo kutuda netten resim ekleyim begenirsen kutudan çıkarıp resmini çekeyim benimkinin
04426a82-ac82-4972-8979-47b59f4f2914_b.jpg

Elektrikli ve güçlü bir pompa arıyorum sütüm çekilmek üzere. Çekilmemesi için sağmak için güçlü birşey arıyorum

Bence kiralayin. Ben Medela'dan kiralamistim. Hastanedeki emzirme hemsiresi sutu arttirmak icin 1 ay sagmayi deneyin artmiyorsa artmiyordur demisti.

Ben Memorial Hastanesinde dogum yaptim. Bilirsiniz o hastaneyi. Onlar bunu kullaniyordu. Zaten onlarin araciligiyla kiraladim. 3 saat arayla sagmami soylediler ancak ben ayni zamanda 1,5 yasindaki oglumla da ilgilenmek zorunda oldugumdan bunu yapamadim. En fazla gunde 1-2 kez sagabildim ve hicbir etkisi olmadi. Tek diyebilecegim cihazin cok kuvvetli cektigi.

Not: Oglumda da sutum hic yok gibiydi. Benimki yapisal sanirim.

Kaç ay verebildiniz anne sütü benimde çok az 2 ayda iyice azaldı hiç emmedi bebek sağdım bebeğim 3 aylık bitmek üzere sütüm faydası olur mu sizce alsam bu pompadan veya kiralasam

Ilk cocugum yaklasik 20 gunlukken ek olarak mama yemeye basladi. Cunku 85 gram almisti sadece. Ana besin olarak mama yedi. Yaklasik 2 aylik olana kadar emzirdim. Sonra emmek istemedi. 10 gun kadar manuel pompa ile sagdim. Bir gun icinde toplam 60 cc bile cikmiyordu. Sonunda tamamen kesildi ve biraktim. 3 aylik bile olmamisti.

Ikinci cocugum bu sene Haziran sonu dogdu. Bu sefer emzirme konusunda basaracagimi dusunuyordum. 5 gunlukken gittigimiz ilk kontrolde kilo verdigini gorduk. O gun hastane tipi pompa kiraladim. Ama anlattiklari sekilde uygulamam imkansizdi. 2 saat arayla bebegi emzir. Sonra pompa ile sag. Gunde en az 8 kez sagmam gerekiyordu artmasi icin. O kadar sagamadim. Bebegim birkac gun neredeyse her gun tartildi ve hep kilo verdi. O da tamamen mamaya baslatildi. Ama dedigim gibi benimki hem yapisaldi ve hem de dedikleri gibi uygulayamadim. Ben hastanede emzirme hemsiresi ile gorusurken bebegiyle bir bayan geldi. Yeni dogum yapmis ama tig gibi inceydi. Gece gunduz surekli emzirmis sagmis emzirmis sagmis. Ama basardim sadece sutumle besliyorum demisti.

Gercek hastane tipi pompalar milyarlik aletler almak isteyince. Sitede bulmaniz da imkansiz sanirim. Bence 1 aylik kiralayin. Haziran'da 1 aylik 80 TL'ydi kirasi. Elinizden geldigince sik sik sagin. Sut gelmese de en az 10-15 dakika tutun her bir goguste. Keske deneseydim diye icinize dert olmasin. Bir ay sonunda baktiniz ki olmadi uzulmeyin. Elinizden geleni yapmis olacaksiniz. Yoksa yoktur.

Not: Yiyebiliyorsaniz bol bol yer elmasi yiyin. Diyetisyen arkadasim tavsiye etmisti. Bende artis yapmisti ama cok degildi. Fakat deneyen bir arkadasimda sutunu inanilmaz arttirmisti.

Benimde kızım haziran 27'de doğdu. Siz 2. doğumu da Memorial Hastanesi'nde mi yaptınız? Ben Turgut Özal'da yaptım orda da medela vardı. Medela' nın hangi modeliydi kullandığınız? Bizde çeşitli sebeplerden alıştıramadık memeye bebek hiç emmedi sadece sağarak 2 ay verebildim süt ama o da düzensizdi günde 1 kez 2 kez sağabildim memlekette kalabalıkta tatilde imkanım olmadı. 2 hafta ara vermek zorunda kaldım ve eve döndüğümde sütüm bitme noktasına geldi. Zorla sıkarak bir damla geliyor. Bu yüzden güçlü bir hastane tipi pompa acaba sütü tekrar getirir mi arttırır mı diye denemek istedim. Sizce faydası olur mu çok çaresiz kaldım bebeğim daha 3 aylık ve çok az anne sütü aldı

Benim kizim da 27 Haziran dogumlu.. Ikinciyi de Memorial'da yaptim. Medela Lactina'ydi modeli. Sahsi fikrim eger bebek suan emme konusunda istekliyse ve ayrica duzenli olarak sık sık sagma imkaniniz varsa artabilir. Denemeye deger. Ama bebek kendi emmeyi reddediyorsa sadece sagarak cok artacagini sanmiyorum. Bebegin de emiyor olmasi onemli.

Bebek emmiyor malesef ilk başta alışmadığı için onun emmesi gereken bişey olduğunu anlamıyor sanırım öylece ağzında tutuyor emmiyor. Başlarda ağzına bile almıyordu direniyordu şimdi alıyor ama emmiyor. Neyse kısmet ben zorluyorum sonuna kadar hayırlısı artık. Teşekkür ederim fikirleiniz ve yardımlarınız için

Ben Memorial Hastanesinde dogum yaptim. Bilirsiniz o hastaneyi. Onlar bunu kullaniyordu. Zaten onlarin araciligiyla kiraladim. 3 saat arayla sagmami soylediler ancak ben ayni zamanda 1,5 yasindaki oglumla da ilgilenmek zorunda oldugumdan bunu yapamadim. En fazla gunde 1-2 kez sagabildim ve hicbir etkisi olmadi. Tek diyebilecegim cihazin cok kuvvetli cektigi.

Not: Oglumda da sutum hic yok gibiydi. Benimki yapisal sanirim.

slm, bizim bebiş 2.5 aydan sonra düzgün emdi. ben de sütüm yok-az zannediyodum. hergün 2 bardak laktamil ve hipp çay dene lütfen ve bol su:)

bebişimiz, 2.5 aydan sonra emmeye başladı, vazgeçmeyin, sonra da biberonu reddetti ve sadece emdi. bu bebişlerin ruh halleri cok değişik oluyor:) bu arada philips aventten çok memnun kaldım.
Bebek emmiyor malesef ilk başta alışmadığı için onun emmesi gereken bişey olduğunu anlamıyor sanırım öylece ağzında tutuyor emmiyor. Başlarda ağzına bile almıyordu direniyordu şimdi alıyor ama emmiyor. Neyse kısmet ben zorluyorum sonuna kadar hayırlısı artık. Teşekkür ederim fikirleiniz ve yardımlarınız için

Merhaba. Hipp çay eczanelerde var mı acaba? Süt arttırıcı çay olarak mı isteyeceğiz? Ne güzel darısı başımıza diyicem ama hiç umudum yok! Yarım saat sağarak giden sütümü getirmeye çalışıyorum. Avent pompa da güçlü mü hastan3 tipi pompalar gibi?

Merhaba. Hipp çay eczanelerde var mı acaba? Süt arttırıcı çay olarak mı isteyeceğiz? Ne güzel darısı başımıza diyicem ama hiç umudum yok! Yarım saat sağarak giden sütümü getirmeye çalışıyorum. Avent pompa da güçlü mü hastan3 tipi pompalar gibi?
Lactamil sütün kalitesi için önemli, hipp natal cay bebek marketlerinde var,çagdaslarda da var.bilmiyorum sen daha iyi bilirsin ama pompanın güçlü olması senin sütünü arttırmayabilir. Philips avent gibi hastane tipi olmayan bir pomba da işini görebilir. Benim de pompayl günler aylar gecirmişliğim var. O dönem sütüm artmadı ama sonrasında bebek emmeye baslayınca arttı. Bol su ve hipp gibi ürünlerin de faydası olmuştur.

Benim bebeğim emmiyor işte sorun orda. Lansinoh kullanıyorum zaten ama hastane tipi güçlü bir pompa belki etkili olur diye düşündüm belki de yanlış düşünüyorum bilmiyorum artık. .

Ö
Benim bebeğim emmiyor işte sorun orda. Lansinoh kullanıyorum zaten ama hastane tipi güçlü bir pompa belki etkili olur diye düşündüm belki de yanlış düşünüyorum bilmiyorum artık. .
bizimki de ememiyordu, emmeyi beceremiyordu şapşi:)ama hergün denedim. o emmemekte inat etti, ben emzirmekte.mama+sağdığım sütü veriyodum.sütüm o kadar azdı ki. sonra 2.5 ayda emmeye basladı, biz de sasırdık. bebiş emdikçe de süt arttı ama lactamil+hipp+su+bitki çayları:) sen vazgecme, hergün dene. bizimki o kadar gıcık bi bebekti ki, ilk 2.5 ay biberon kullandı emmedi, sonra emdi, asla biberon-emzik kullanmadı, mamayı reddetti. bir de stres yapma, sadece mamayla büyüyen bebekler bile cok sağlıklı oluyor, Allah sağlık versin, gerisi bos:)

X