Acil yardıma ihtiyacım var lütfen 🙏

Dilkenn

Aktif Üye
Pro Üye
26 Temmuz 2019
2.305
3.908
Hanımlar merhana 4 gün önce daha çok yeni hamileydim değerim 139 du sonra kanamam başladı doktora gittik doktor da kese görünmediği için kanda bakalım dedi değerim 73e düşmüştü kimyasal gebelik geçiriyorsun dedi 10 gün sonra kan ver değerin sıfırlanmasini görelim demişti benim kanamam doktordan geldiğimde durmuştu peceteye silince sadece açık kahve leke geliyordu ama ne ağrı ne sizi ne kramp hicbirsey yok bende. neyse bugün yani 2 gün sonra gittim kan verdim 73e düşen değerim 218e fırlamış biz şok doktoru aradım o da çok şaşırdı gebelik devam ediyor olabilir dedi bu değerlerde dış gebelik olmaz ama henüz haftan çok yeni olduğu ve keseyi göremedigimiz için de birşey diyemiyorum kanını takip ederek fikir sahibi olabiliriz 2 gün sonra kan ver hemen bana gel dedi progestan verdi ve kan sulandırıcı iğneni hemen tekrar vurmaya basla dedi ben hala soktayim ne sevindim ne üzüldüm sağlıklı bir şekilde ilerler mi bilmiyorum
Degerlerim şu sekildeydi
03.01de (11)
04.02de (23)
06.02de (62)
08.02de (139)
10.02de (73)
Bugün 218 çıktı
5 yıldır bir yazvrumuz olsun istiyorduk 1 kimyasalim 1 de başarısız tüp Bebek denemem var ha bu arada ben önceki kimyasalimda inanılmaz ağrılar sancılar çektim ve aşırı aşırı bir kanamam olmuştu ama şimdi ne kan var ne ağrı hiç bir seyim yok anlam veremiyorum çevresinde böyle bir olay duyan ya da yaşayan var mı kızlar lütfen bilen ya da bir bilgisi olan bana yardım etsin

73 e dusen deger dısında digerleri duzenli artmis. Orda insallah bir yanlıslik olmustur .Saglikla devam eder umarım

Çok teşekkürler inşallah mesela kimyasal gebeliklerde hep okudum ya artış sağlıksız artıyor ya da sonradan kanama başlıyor bende ikisi de yok o yüzden doktorum da ben de şaşkınız dediğiniz gibi inşallah bir yanlislik olmuştur

Gecmis olsun oncelikle. Ben anlattiginiz durumla dis gebelik gecirdim acikcasi. Degerim sizin gibi dusmeye basladi kimyasal dendi sonra tekrar yukseldigini gorduk 500 civarlarindayken sag tupumde odak gorundu ve gebelik kesesi orda buyudu ilerleyen zamanda. Kese gorundugu icin tedaviye baslandi bende. Ama bu durumda iki gorus var. Biri bende ki gibi gebelik kesesi tespit edildiyse hemen tedavi. Digeri ise kese gorunmezse betanin 1500lere kadar gelmesi bekleniyo ki gorunebilmesi icin hafif kanamalarla beta dusup yukselebiliyomus her zaman iki kati artacak kurali yok yani. Kanamaya ragmen ilerleyen zamanda rahim ici kese gorunurse problem yok. Ama degerler kesenin gorunebilecegi kadar yukseldigi halde hic bir yerde gorunmuyosa o zaman dis gebelik tedavisine basliyolar. Dis gebelikte sadece tupte olmayabiliyo bu arada daha once karin bolgesinden ameliyat olunduysa eski ameliyat yarasina tutunabiliyor veya karin bosluguna gecebiliyor gibi gibi... İnsallah saglikli bi gebeliktir gonlunuze gore olsun

Ya size Cok teşekkür ederim çok içim rahatladı iyi ya da kötü anlamda en azından bir fikrim olmuş oldu bu yara yerine yapışma meselesini ben de okumuştum ben karın bölgesinden sadece apandisit olmuştum

Ya size Cok teşekkür ederim çok içim rahatladı iyi ya da kötü anlamda en azından bir fikrim olmuş oldu bu yara yerine yapışma meselesini ben de okumuştum ben karın bölgesinden sadece apandisit olmuştum
Rica ederim saglik olsun oncelikle gerisi halloluyor. Tüplerin bi ucu rahime bagli diger ucu ise karin bosluguna acildigi icin batina gecme durumu olabiliyor iste yaygin degil ama oluyor. Sizin suan yapacaginiz tek sey seri beta takibi ya dususu izleyeceksiniz 0 olana kadar yada artisa gore usg ile takip edilecek. Lekelenme sık belirtileri arasinda ben 2 ay araliksiz lekelendim. Onun disinda siddetli kanama ve agri bayginlik omuz agrisi gibi belirtileriniz olursa acile basvurun. Eger ki dis gebelikse de umutsuzluga kapilmayin tedavinizi olun sonraki surecte saglikli beslenip spor yapin takviyelerinizi alin. Ben dis gebelikten 3 ay sonra hamile kaldim.

Ben zaten profesyonel sporcuyum ama benim tek korkum dış gebelik olur da bir operasyon gerekirse 6 ay koeua veriyorlar ya işte o beni huzirsuz ediyor bir 6 ay daha beklemek çok zor bizim için eğer sağlıksız olacaksa da kendiliğinden vücuttan atılsın diye umut ediyorum saglikliysa da Allah sağlıkla ilerletsin inşallah

Laparoskopi ameliyati yapiliyo genelde 3 kucuk kesiyle ve 1 ay korunma veriyolar sadece. Ben igne tedavisi oldum kemo ignesi ile dusuk yapildi. Onda 6 diyolar vucutta radyasyon kaliyo diye ama benim doktorum devamli kan takibi yapti 3 ay sonunda izin verince denedik ilk defasinda gebelik elde ettik. Cok takilmayin zamanina siz saglikli olun yeter ki

Ya sizi Allah çıkardı karşıma resmen vallahi çok rahatlattiniz beni cookk teşekkür ederim inşallah bakalım bekleyelim görelim 2 gün sonra kan verince yine yazarım buraya

Ya sizi Allah çıkardı karşıma resmen vallahi çok rahatlattiniz beni cookk teşekkür ederim inşallah bakalım bekleyelim görelim 2 gün sonra kan verince yine yazarım buraya
Rica ederim ne demek insan ilk kez karsilasinca bu tarz seylerle bide gebeligin kendi muamma zaten en kotusune yoruyo hep. Sakin olun sabirli olun kendinize dikkat edin o kadar. İnsallah guzel sonuclarla gelirsiniz

Rica ederim ne demek insan ilk kez karsilasinca bu tarz seylerle bide gebeligin kendi muamma zaten en kotusune yoruyo hep. Sakin olun sabirli olun kendinize dikkat edin o kadar. İnsallah guzel sonuclarla gelirsiniz
İnşallah evet dikkat edicem ve kafaya takmamaya çalışcam sonuçta doğacağı varsa hiç bir şey engel olamaz

laboratuvarlarda hata yapabilir tek bir sonuc yüzünden kötü düşünmeyin. bence ölçümde hata oldu bir sorun yoktur insallah.

laboratuvarlarda hata yapabilir tek bir sonuc yüzünden kötü düşünmeyin. bence ölçümde hata oldu bir sorun yoktur insallah.
Şöyle ki hep devlette vermiştim yükselişi oradan takip etmistim kanamam başlayınca doktor burada yani özelde ver dedi o düşük çıkan değerin testini özelde vermiştim labaratuvar farkı bu kadar olmaz yine de düşüktü ama dediğiniz gibi belki cihazlarda hata olabilir 2 gün sonra tekrar kan vereceğim teşekkür ederim inşallah

Merhaba bugün kan verdim değerim 218 den 445e yükselmiş doktor şaşkınım bir de ultrasonda bakalim dedi baktı rahim kalinligi gayet iyi herhangi bir incelme yok gebeliginiz devam ediyor dedi biz şok dış gebelik olabilir mi dedim ağrım olup olmadigini sordu hayır hiç ağrım olmadı kanamada bile ağrım olmadı dedim sadece ağrıyla anlayamayız zaten ama içini rahat tut dış gebelik olma ihtimali %1 dedi biraz içimiz rahatladı haftaya cuma keseyi görmek için çağırdı

Cok sevindim hayirlisiyla keseyi gorun bebeginizin kalbinide duyun insallah 18i gibi vajinal ultrasonda da gorunebilir kese haberin olsun

Cok sevindim hayirlisiyla keseyi gorun bebeginizin kalbinide duyun insallah 18i gibi vajinal ultrasonda da gorunebilir kese haberin olsun
Çok teşekkürler doktorum vajinal ultrason ne kadar zararsız da olsa işini garantiye alanlardan garanti olsun sen cuma gel dedi

Yani beta testi düşüp tekrar yükselince gwbelik devammı ediyor benim 84 e kadar düzenli arttı hamilesin denildi 5 gün sonra tekrar test verdim önce 73 tü yanlıslıkmı var diyip tekrar yaprırdım 70 oldu kanamam yok göğüslerimde sertlik uclarında sızı var sol kadıklarımda ağrı vardı ve en son 9 kasımda adet oldum kanamam lekem yok ultrastona girdim aynı zamanda rahim duvarı kalınlığım kalınmıs epey dıs gebelikte incecik oluyomus düşükte kanama olunca değerlendiriliyo dedi doktor korkuyorum bebeğim gitmwsin arastırıyorum tek kapı kimyasal gebeliğe çıkıyo bide sağ kasığımda atık bi yumurta gördü 48 saat sonra tekrar test ver bakalım dedi

Soyle soyleyeyim ben metotreksat igne olmadan once bu beta dalgalanmasiyla alakali iki farkli doktorla konustum. İgneyi yapan doktorum sag tupte odak gordugu icin direkt igne onerdi. Diger doktor iste bazen kanamayla beraber beta degeri dusuyo ama rahim icine kese tutunduysa tekrar yukseliyo hafif dalgalanmalari pek onemsemiyoruz yeter ki rahim ici keseyi gorelim demisti. Yani durumunuzda beta ve ultrason takibi yapmadan ne olacagi bilinmez. Zaten henuz tedavi secenegi konusulmamis heralde. Mecbur bekleyeceksiniz. Allah hakkinizda hayirlisini versin.

Bu kadar bilgiyi öğrenmek bile içimi birazdaha rahatlattı insan bişeyleri bilmeyince daha kötü oluyo gerçekten çok bilgilisiniz çok teşekkür ederim Allah herkezin yüzünü güldürsün bu konu hakkında zor seyler sabır beklemek gerçekten çok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…