Acil yardım lütfen....

D

didemce

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi didemce
arkadaşlar ben arada sırada işyerimde anoslarım oluyor ve diksiyonum bozuk bazı kelimelerde dilim takılıyor ve kelime yiyorum cok sinir oluyorum harika bir işim var ama ben bu yüzden kendime çok kızıyorum kitap okuyarak demeyin okumaya vaktim yok başka türlü nasıl düzelte bilirim...lütfen yardımkafamçokkarıştı-tatlicadiarzu-a.s.

• Konu Sahibi didemce
sakin olmaya açlış ve kelimeleri doğru söyliyeceğim diye kafanı konuşmana takma daha kötü olur ve iyice zorlanırsın... önüne yaz ne söyliyeceksen önce oku çalış sonradan anonsyap artık işyerin nasıl çalışıyorsa...

• Konu Sahibi didemce
Doğru ve etkili konuşma kurslarına gidin dicem fakat kitap okumaya vaktim yok diyorsunuz doğal olarak kursa gitmek içinde vaktiniz olmaz....
Ama kursa gitmeden yada kitap okumadanda bu sorundan kurtulamazsınız ki...

• Konu Sahibi didemce
Çeşitli tekerlemeleri hızlı ve doğru şekilde okuyarak ve ezberleyerek alıştırma yapabilirsin.

• Konu Sahibi didemce
canim okumadan bu işi zor halledersin..hem nasil vaktin yok anlamiyorum? uykundan yarimsaat fedakarlik etsen kardir..işe neyle gidiyorsan otobüs,servis,minibüs vs orda okusan kardir..yemek yerken okusan kardir..

tekerlemelerinde yarari coktur..bikaç tane yazayim sana..

1- Bir berber bir berbere bre berber beri gel diye bar bar bağırmış.

2-Bizde bize biz derler, sizde bize ne derler?

3-Gül dibi bülbül dili gibi,gül dibi bülbül dili.

4-Pireli peyniri perhizli pireler tepelerse pireli peynirler de pır pır pervaz ederler.

5-Ocak kıvılcımlandırıcılardan mısın,kapı gıcırdatıcılardan mısın?Ne ocak kıvılcımlandırıcılardanım, ne kapı gıcırdatıcılardanım.

6-Çatalca’da topal çoban çatal yapıp çatal satar,nesi için çatalca da topal çoban çatal yapıp çatal satar?Kârı için çatalca da topal çoban çatal yapıp çatal satar.

7-Üç tunç tas kayısı hoşafı.

8-Dört deryanın deresini dört dergahın derbendine devrederlerse,dört deryadan dört dert,dört dergahtan dört dev çıkar.

9-Paşa tası ile beş has tas kayısı hoşafı.

10-Zaman saman satar, saman zaman satar.

11-Al bu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür.Takatukacı takatukaları takatukalamam derse takatukacıdan takatukaları takatukalatmadan al da gel.

12-Nankör nalbant nalları nallamalı mı,nallamamalı mı?

13-Az kaz, uz kaz, boyunca kaz.

14-İşlek işlemeci,işlemeli işleri işlikte işleyerek işletmeciye işyerinde izletti.

15-Ilgarcı ılgar,ılgıngillerin ılgancırı ılgalayarak,ılgıt ılgıt ılgılardı.

16-Pısırık pırlak pırnallıklarda pırnallanırken pılı pırtısını pısırık pıtraklara pıtır pıtır pırtlattı.

17-Üçüncü üçkağıtçı,üçetek üçleşerek üç teker arabayla süzüm süzüm süzülen süzgeçleri süzdü.

18-Kırk kırık küp, kırkının da kulpu kırık kara küp.

19-A be kuru dayı ne kuru sarı darı bu darı ,a be kuru dayı.

20-Şu odayı badanalamalı mı,yoksa badanalamamalı mı?

• Konu Sahibi didemce

valla helal olsun okumakta bıle zorlanıyorum..bunları aklındanmı yazdın canım:enbuyukkk:

• Konu Sahibi didemce
bir de yavaş konuşursan teklemezsin.. ben çok hızlı konuurum normalde evde filan ama bi sunum yaparken mümkün mertebe tane tane konuşuyorum, böylece hem bir sonraki lafım ne olacak onu düşünme zamanım oluyo hem de diksiyonum güzel oluyo.. tavsiye ederim..

• Konu Sahibi didemce

anons etmen gereken şeyi bir kağıda yaz ve bir kaç kez tekrarlayarak oku. etrafında kimse yok ise sesli oku. faydasını göreceksin. ayrıca heyecandanda olabilir bu durum.şutarafagitti

• Konu Sahibi didemce
belki düzgün diksiyonlu kişileri dinleyerek sonra da onların söylediklerini tekrar ederek düzeltebilirsin..mesela trtde duyma engelliler için haber bülteni var orda tane tane sunuyorlar haberleri..

• Konu Sahibi didemce
çok teşekürler kızlar ben markette calışıyorum halkla ilişlilerdeyim arada benim yarındaki kızların işi oluyor yogun oluyorlar bende işim olmayınca anonsu ben yapıyorum ve cok zorlanıyorum sinir oldum normalde tane tane konuşurum bazen kelimeleri yerim hızlı konuştumda bilmiyorum ama yenmem gerek bunu çünkü hayatta herşeyin üstesinden geldim bundanda gelmeliyim...şimdiden kitap okumaya başladım ama çok yorgun oluyorum hesaplardan filan dolayı bide eve gec geliyorum saat 12 de bugun çok yorgundum ilkkez bu saatte evdeyim..ve yatmak için can atıyoırum..sabah 8,30 akşam 12--1 de evde oluyorum vardiya olayımda yok benimçünkü işlerin çogunlugu bende insankaynaklıgı müdürlügü baya bir zor:S:S:S:Sniye istediysem keşke olmasaydım aslında zevk alarak yapıyorum işimide ama anosyaptıgım günden bu yana kendime çok kzıdım

• Konu Sahibi didemce
aaaaaaaaa evet kurs nasıl gelmedi aklıma iyiki hatırlattınız bol bolda zamanım var:)yardımınız için tşkler...

• Konu Sahibi didemce
valla helal olsun okumakta bıle zorlanıyorum..bunları aklındanmı yazdın canım:enbuyukkk:

yok canim..universitede secmeli ders vardi..güzel konusma teknikleri diye..ona katilmiştim..pc de hala duruyordu bu tekerlemeler..ordan yazdim

• Konu Sahibi didemce
söyleyeceğiniz kelimeleri önce içinizden bir kere söyleyip konuşmak bu sorunu çözüyor diye duymuştum.

• Konu Sahibi didemce
bir metin okuyup kendi sesinizi kaydedip dinlemenizi öneriririmm .ve özellikle sabah çok erken vakitlerde yüksek sesle yarım paragraf bir yazı okumanızı ama nasıl konuşmak istiyorsanız o şekilde...ayrıca trt haberlerini de dinlemek çok faydalıymış demişti okulda hocam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…