Gebeliğe Hazırlık Acil yardım!gebelik var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

omrum94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2022
786
443
29
Merhaba resmî atıyorum testin ama adetliyken yapıldı test

Ya kızlar biliyorum iyi makara konusu oldu ama annem de regl görmüştü bir de ben değerlere odaklanmam gerektiğini ne yalan söyleyim bilmiyordum belli bir aralıkta olup daha sonra yükselir dedim tabi benim dememle olmadı

Son düzenleyen: Moderatör:
0.1 diyor ya o 1 bebeğe hamilesin demek.
0.2 deseydi ikiz olur du
Tebrikler
Yapma yapma Yazcaktım aynı şeyi ama Mune süprizi bozdum diye üzülür dedim. Cemoos şakacı seni :) 0.1 3 tane sayı var ama Adet var ya kuzum belirtileri unutma lütfen. Bana şuan ne verdiler hiç bilmiyorum. Toplum yararına özür diliyorum.

Neyse sonuca gelelim gebelik istiyor veya istemiyorsunuz. Belki de uzun zamandır bebek bekliyorsunuz. Ama adet olmuşsunuz . Belki yerleşme kanaması gibi düşündünüz. 0.1 hamile yazan yanında kısım . Hamile olduğunuzu söylemiyor. Belki oraya takıldınız. Hamile (hamile testi) (hamilelik testi ) (gebelik testi) denmiş. Referans aralığına göre hormon değerleriniz 1'in üzerinde olsaydı evet gebelik şüphesi olabilir bekle denirdi. Ama 0.1 değeri 1'den küçüktür. Yani gebelik olacaksa veya oluyorsa ki adetmişssin tekrar hatırlatıyorum. Şuan yok . Eğer şüpheleriyorsan belirtiler var diyorsan ilişkiye girdiğin tarih adetime çok yakındı diyorsan . Hani bütün ihtimaller fırtınası yapıyorum. Bir dahaki adetinin gecikmesine bekle. Her zaman belirtilen he olursa olsun adet gecikmesi ve test ile doğrudur. Çocuk isteyen olmayan insanlar var. O sebeple yazdım. Yoksa inanki gerçekten fake olduğunu düşünüyorum konunun. Hani belki bir ihtimal. Lütfen fake ise de bize söyle veya söyleme ama yapmayın ya dalga geçilecek bir şey değil adettir bebektir gebelikten ilişkidir. Yani bir çok problem yaşayan insanlar var bu konuda. Ve cesaretleri kırılıyor böyle. Yani bu kadar diyebilirim .

Hayır böyle bir konuyu fake asla yapmam benim kendi annem de regl görmüştü kardeşim döneminde referans aralığına buraya yazdıktan sonra baktım internete belki tecrübe eden olmustur diye

Olabilir canım yani ama adet aslında- çok seyrekte olsa yerleşme ile karıştırılabiliyor. Ama yine de test için kan testi için çok erken. Yani idrar testi kullanabilirsin 5 liralıkdan şüphe duyduğunda adetin geçince. Onunda dakika yazan neyse o başka bir alternatifi yok. Dakikası geçtikten sonra bakarsan test geçersiz. Adet 7ila 10 gün geçmesi ile testi denersin. Zira yani gebelik HCG ile yükselsede o dönem çok erken olduğu için kese görünene hatta embriyo kalp atışı olana kadar da yine sıkıntı yani . Stres yapma diye ondan dedim oluruna bırak . Ama bir bakmışın adet 6 gün geçmiş başlıycak sende de heycan. 1 üzeri yazdım gebelik diye ama yanlış bilgi vermeyeyim . Hastanenin ya da test yaptırdığın referans değeri o olduğu için yazdım. Yoksa 1 -2-3 yeni ; şüphe olabilir ama atıladabilir. O yüzden erken test yapmayın. Yani normal bir biyolojik süreçtir erken düşük elbette sağlıksız olabilir. Araştırması gerekebilir doktorun ama , erken kan testi yaparsınız tesadüfen biraz oynaklık görür adet olursunuz hemen ardından ; üzücü bir durum yorucu bir süreç yaşarsınız o yüzden. Geçmesini beklemek daha sağlıklı. Hayırlısıyla inşallah hayırlı zamanda sevinirsin.

Teşekkür ederim canım diyorum ya direk hamile yazısını görünce şaşırdım 21 nde test yaptılar o da gebelik için değildi kontrol amaçlı gitmiştim tüm değerlerime baktı doktor ben de hepsi normal olarak baktım bir bakim dedim uyku tutmadı şaşırdım bana da pek mantıklı gelmedi ama fakirin ekmeği umuttur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…