Menopoz Acil yardim edin cok zor durumdayim

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Busraeylul

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
32
54
25
Ben 23 yaşındayım 3 yıllık evliyim pko hastasıyım kendimi bildim bileli adet dongum düzensiz 6/7 ayda bir oluyorm hatta en son ramazan ayının ilk haftası oldum birsuru adet için bitkiler kullandım ilaçlar kullandım ama yok normalde ilac kullanır kullanmaz adet olurum ama oda bu defa etki yapmadı doktor erken menopoz olabilirsin dedi cok korkuyorum benim gibi olup hamile kalan varmi?? Ne olur bana yardımcı olun akil verin yoksa kafayı yiyecek

Ben 23 yaşındayım 3 yıllık evliyim pko hastasıyım kendimi bildim bileli adet dongum düzensiz 6/7 ayda bir oluyorm hatta en son ramazan ayının ilk haftası oldum birsuru adet için bitkiler kullandım ilaçlar kullandım ama yok normalde ilac kullanır kullanmaz adet olurum ama oda bu defa etki yapmadı doktor erken menopoz olabilirsin dedi cok korkuyorum benim gibi olup hamile kalan varmi?? Ne olur bana yardımcı olun akil verin yoksa kafayı yiyecek
Saraçoğlunun kürlerini denediniz mi?

Soğan kürü falan denedin mi? Prolaktin ve tsh hormonların yükseldiyse adete engel olur en son ne durumdaydı bu hormonlar

merhaba
en kısa sürede kadın doğum uzmanına gitmelisiniz . ve tedavi olmalısınız kürler ile vakit kaybetmeyin . ciddi ve önemli bir durum , geçmiş olsun

Soğan kürü falan denedin mi? Prolaktin ve tsh hormonların yükseldiyse adete engel olur en son ne durumdaydı bu hormonlar
Soğan Kuru denedim halada kullaniyirm 15 gun aralıklarla hormonların zaten almis basini gidiyor eminim ki vücudumda tuy olmayan ben yüzümde bile tüyler çıkmış cildiricam gittikçe kilk aliyorm diyetteyim ama kilom gittikçe artıyor en son dün aksam baktim 75 olmusum

Soğan Kuru denedim halada kullaniyirm 15 gun aralıklarla hormonların zaten almis basini gidiyor eminim ki vücudumda tuy olmayan ben yüzümde bile tüyler çıkmış cildiricam gittikçe kilk aliyorm diyetteyim ama kilom gittikçe artıyor en son dün aksam baktim 75 olmusum
İnsülin direnci var herhalde genelde pko da çok oluyor onun içinde ilaçlar var ama çözümsüz değil bunlar iyi bir doktor bulup tedavi olun

En kısa zamanda Kadın doğum ve Endokrine görünmelisiniz. Şimdiden çok geçmiş olsun

sürekli terliyorum ayaklarımın alti yanıyor ne bileyim menepozdan korkuyorum en çokta esim (29) için anne olmak isyorum her türlü yanimda hjc konuyu bile açmıyor ben uzulmuyim die ama o benden daha çok atıyor icine canim aciyor 😔 tup bebege yonelelim dedik ama istanbul gibi bir yerdeyiz maddi durumlarda el vermiyor bana bir akil verin patlıycam

Bende de pko var , son düzensizlikten sonra gittiğim doktor rahmimde incelme olduğunu ve ilacı değiştirmemi tavsiye etmişti .

İlacını değiştirmeyi denedin mi ?
Regl olamadığını söylediğinde sana söktürücü vermesi lazımdı normalde ?

Hormonlarına vs bakıldı mı ?

Bende de pko var , son düzensizlikten sonra gittiğim doktor rahmimde incelme olduğunu ve ilacı değiştirmemi tavsiye etmişti .

İlacını değiştirmeyi denedin mi ?
Regl olamadığını söylediğinde sana söktürücü vermesi lazımdı normalde ?

Hormonlarına vs bakıldı mı ?
Bendede cok incelme vardi ilaçlarla 20 oldu tarlusal kullanıyordum 3 gun hep adet olurdum ilaçtan sonra ama 3 aydır kullanmama rağmen olmadım

Bendede cok incelme vardi ilaçlarla 20 oldu tarlusal kullanıyordum 3 gun hep adet olurdum ilaçtan sonra ama 3 aydır kullanmama rağmen olmadım

Ay umarım ciddi bir şey çıkmaz canım ya , git görün muhakkak . Neymiş ne değilmiş iyice bir baksınlar .

Doğal yollarla olmazsa eğer tüp bebek yaptırma şansınız var mı ? O da nasıl oluyor yapılıyor bilmiyorm ama o konudaki bir uzmana da görün eğer sonuç kötü çıkarsa :KK43:
Çok geçmiş olsun .

Ay umarım ciddi bir şey çıkmaz canım ya , git görün muhakkak . Neymiş ne değilmiş iyice bir baksınlar .

Doğal yollarla olmazsa eğer tüp bebek yaptırma şansınız var mı ? O da nasıl oluyor yapılıyor bilmiyorm ama o konudaki bir uzmana da görün eğer sonuç kötü çıkarsa :KK43:
Çok geçmiş olsun .
Valla hem doğal yoldan hem ilac tedavisi gordum asilama yaptim olmadi rahim filmi çektim son care tup bebek sanirim Allah insallah tüm isteyenlere nasip etsin ama içimde 1 aydir korku var uyuyamıyorum huzursuzum hani doktorlar olmaz hamile kalamazsın deseler umut etmem ama hangi doktora gidersem gideyim çocuğun olur diyorlar ilk 2 bucuk yıl hic takmadım ama son bir kaç aydır aklimdan çıkaramıyorum

Canım bende 23 yaşındayım pkoluyum ilk önce psikolojimizi ayakta tutmak gerekiyor birde ben mesela pko olduğumu ogreneli 5 ay falan oldu düzenli doktora gidip geliyorum ama sen 3 senedir evliyim ve 6-7 ayda bir oluyordum yazmışsın 3 sene içinde keşke daha ayrıntılı bir doktora görünüp ilaç kullansaydın bende doktorunun verdiği ilaçla düzenli adet görmeye başladım çok şükür

Farkli doktorlara muayene oldunuz mu peki?
Evet herhalde 10 doktor olduda geçti bile sanirim kim hangi doktoru öner gidiyorm hep ayni şeyleri duyuyorm su ilaçları kullan hamile kalırsın diyolar kilon cok diyorlar ee adet olamıyorm ödem birikiyor diyette olmamam rağmen kiloları aliyorm ne yapayim ki

X