Aile Planlaması Acil arkadaslar yazz kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Neslmsah

GözLerini BeNiM içiN öLdürür MüsüN??❤
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2016
281
221
Slm arkadaslar... Nasılsınız ?gecen gün sesli sessiz harfler felan cok eleştirirdim dün dr gittm yazz die doğum kontrol hap verdi ikinci günüm kaygı endişe ishal abuk sabuk rüyalar görüyorum yeni başladığım içinmi böyle oluyor yoksa hap bana gelmiyormu dr arıyacam soracam suan geç oldu tecrübeli arkadslar paylaşmak istedim sizlerle bu durumu yaşayan oldumu aranızda en az yan etkili hap diye aldım ama bilemiyorum

Doğum kontrol hapı isal yapmıyor o başka sebeptendir. Birde isal olduğu xaman hapın koruyuculuğu azalıyor tam emilemediği için. Konunun geri kalanını pek anlamadım.

Yazz kullanıyorum 3 yıldır falan sanırım. Başladığımda en ufak yan etkisi olmamıştı. En sevdiğim doğum kontrol hapı..

Bende kullanıyorum ve dediğiniz yan etkileri yaşamadım. Sadece iki ay ara kanama yaptı onun haricinde hiç bir rahatsızlığı yok. Piyasanın en düşük hormon içeren ilacı diye biliyorum ben ve çok memnunum açıkçası

Acaba bana mı gelmedi carpıntı endişeli hissediyorum kendimi oysaki ne ümitlerle aldım ya anlatamam sivilcemde vardıgeçirir diye düşünüyorum

Yazz kullanıyorum 3 yıldır falan sanırım. Başladığımda en ufak yan etkisi olmamıştı. En sevdiğim doğum kontrol hapı..
Tşk ederim cvp için inşllah geçer bu sıkıntım ölümle sonuçlanan vakalr bile vr korktum ackcası

allah allah doğum kontrol haplarının böyle yan etkisi olduğunu hiçççççççç ama hiç duymadım (ishal ,abuk sabuk rüta, endi,şe gibi)

başka bir şeyin yan etkisi olduğunu düşünüyorum

Ama cnm başka bir şey kullanmıyorum bilemiyorum dr soracam

Acaba bana mı gelmedi carpıntı endişeli hissediyorum kendimi oysaki ne ümitlerle aldım ya anlatamam sivilcemde vardıgeçirir diye düşünüyorum

Ailenizde kalple ilgili damarla ilgili vakalar var mı? Risk grubunda mısınz?
Çarpıntınız varsa ve risk grubundaysanız bence de bırakın hapla korunmayın bence.
Bana hiç çarpıntı yapmadı çok şükür. Ama ilk hafta acaba çarpıyo mu diye panikledim. Çünkü ben iki sene önce tiroit hastasıydım ve kalp çarpıntım oluyordu ama şu an tiroitim olmadığından ilacın kötü etkisi olmadı.
Ama çarpıntı ciddi bir belirti. İlacı okuduysanız yazıyor zaten bence doktorunuzla yarın mutlaka görüşün. Benim ara kanama hariç yan etkim olsa başka yönteme geçerdim

Cnm bn zaten siprl ile korunıyordum asorı kanama yapınca cıkrttırmak zorunda kaldım hemde yapışmıştı kanamam durmuodu narkoz bile yedim başıma gelmeyen kalmadı kürtaj gbi de içimide temzledi öle cıkartabildi dertliym bn dertli sansm yok

Ha bide annemin damarları tıkalıydı ya 3 kz amelyt oldu

o ilaç öyle değişik etkiler yapmaz
çok hafif bir ilaçtır
emin misin ilaçtan olduğuna?

Ay bnde cok istiyorum hem korunmak hmde civilce dertlilerndenim
Ben adet düzenleyici olarak kullanıyorum, memnunum. Bir ara Qlairista kullanmıştım, ilk 1-2 hapı içtim, depresyona soktu resmen, o kadar sıktı ki ruhumu devam edemedim attım tüm paketi çöpe.. Yaz daha hafif, bu tür yan etkileri olacağını sanmıyorum. Bırakmayın bence..

Tşk ederm cnm inşllah gecer bnde devam edebilirim

E ama risk grubundasınız siz. Bence ihmal etmeyin ve doktorla görüşün, bu durumda size tek bir korunma yöntemi kalıyor zaten. Riske girmeyin derim. Ben de bu ilaç hiç yan etki yapmadı ve doktorumda piyasanın en hafif ilacı dedi.

İnşllşh banada gelir

Hangisi cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…