Açıklanamayan İnfertilite tanısı konanlarrrr...

asyacan7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2008
794
2
41
:teytey:Merhaba Arkadaslar...Tahmın ettiğiniz gibi ben de açıklanamayan infertilite grubuna dahıl olanlardanım ve bazen beklemek çokk yorucu..
Aranızda bole olnlar var mı?Ya da bu tanıyla hamıle kalabılenler..Tecrübelerimizi paylaşalım...:teytey:

6 senelik evliyim bizimde olmuyo nedeni bilinmeyen kısırlık.Bana bu ay çatlatma iğnesi+aşılama yapılacak.Doktorumu ısrar ettiğim için bu aşılaman tutmasa ikinciyi deneriz sonrada tüp bebege geçeriz dedi....

arkadaşlar aslında açıklanamayan infertilite diye bir şey yok.tıp hala bazı konulara yanıt veremiyor.mutlaka bir neden var ama bunu ne dr lar bulabiliyor ne de bizler bulabiliyoruz.altında bir şy var ama bilemiyoruz nedenini.bu üreme sistemi öyle ki çok enterasan.sözgelimi o tüplerdeki saçaklar folükülü yakalayacak güce sahip olmadığında herşey mükemmel gelişse dahi gebelik gerçekleşmiyor.bunu tespit edecek tıbbi bir sistem yok oysa ki.işte böyle durumlara açıklanamayan infertilite tanısı konuyor.

evet belki iki ay sonra nedeni bulunacak ama su an sebeb yok.Dengemiz bozuk bizim ama o denge nasil saglanacak bi bilen yok.Beni bu uzuyo aslinda,belirsizlik canimi cok acitio.Rutin hap igne tedavileri sanki ise yaramayacak....Sanki baska bisey var ve ben bilmiorum ona ulasmayi gibi gelio..
Umarim kuzucuklarimiz bize gelecek yakinda....

evet belki iki ay sonra nedeni bulunacak ama su an sebeb yok.Dengemiz bozuk bizim ama o denge nasil saglanacak bi bilen yok.Beni bu uzuyo aslinda,belirsizlik canimi cok acitio.Rutin hap igne tedavileri sanki ise yaramayacak....Sanki baska bisey var ve ben bilmiorum ona ulasmayi gibi gelio..
Umarim kuzucuklarimiz bize gelecek yakinda....

çoğu insan aynı durumdayız.güçlü olup ayaklarımızı sağlam basmalıyız yere ki.zorluklara göğüs geren güçlü bir toplum ve yeni nesiller oluşturalım.

arkadaslar ben sebebsizdim 13 ay bekledim bir sürü dr gittim catlatma iğnesi oldum yumurta takibi oldum olmadı en son rahim filmi çekindim oda tüplerim açık çktı dr asılama yapalım dedi ama ben beklemek istedim.sonuç:filmi çekindiğim ay hamiş kaldım:sm_cool:
su an 5 haftalık.bu muayene sıralarında hiç ilaç kullanmamıştım yani dr vermiyordu.herseyim normaldi ama 13 ay olmadı şimdi kendi kendime diyorumki ya çok hafif tıkanıklık vardı ilaç o esnada actı yada bu bebişim için vesile oldu yada kendiliğinden oldu...inş sizlerinde en kısa zamanda olacak :lepi:

arkadaslar ben sebebsizdim 13 ay bekledim bir sürü dr gittim catlatma iğnesi oldum yumurta takibi oldum olmadı en son rahim filmi çekindim oda tüplerim açık çktı dr asılama yapalım dedi ama ben beklemek istedim.sonuç:filmi çekindiğim ay hamiş kaldım:sm_cool:
su an 5 haftalık.bu muayene sıralarında hiç ilaç kullanmamıştım yani dr vermiyordu.herseyim normaldi ama 13 ay olmadı şimdi kendi kendime diyorumki ya çok hafif tıkanıklık vardı ilaç o esnada actı yada bu bebişim için vesile oldu yada kendiliğinden oldu...inş sizlerinde en kısa zamanda olacak :lepi:

senin gibi hsg sonrasi hamile kalanlar var,canim hayirli olsun.Ne guzel ki mutlu sonla sonuclanmis bu is.Darisi basimiza.Ben de nisan ayinda cektirdim ama tik yok.Allah'in ol demesini beklioruz.Allah saglikli bi bebis versin sana ve hayirlisiyla al kucagina.Sevgiler...:teytey:

benimde nedeni bilinmiyor ama ben hamiyle kalabiliyorum ama bebek ölüyor herşey temiz çıktıı dr lar zamanı değil diyorr o zaman ne zamansa gelse artıkk

inşallah canımmm bir labiretteyim sanki elimizden bişey gelmiyorr neden yok sonuçta yokk allah yardımcımız olsunn

inşallah canımmm bir labiretteyim sanki elimizden bişey gelmiyorr neden yok sonuçta yokk allah yardımcımız olsunn

Labirent ki ne labirent.Cikmalar doldu icime.Hayatimda kendimi hic bu kadar yalniz ve caresiz hissetmemistim.Sonu ne olacak bilmem ama omrumuzu yiyecegi kesin bu surecin...Hayirlisi arkadasimm

Kızlar biraz pozitif düşünün yaaa,böyle karamsarlık yapmayın,vardır bundada bi hayır.O bebişlerin geleceği günde olacaktır bununda bi zamanı vardır,allah büyüktür ümitsizliğe düşmeyin,hayırlısını dileyin...Aaaa böyle karamsar olmayın:))

karamsarlıktan değil canımmm içimizdekii durumu anlatıyoruz
sebep yok tedavi yok hamilelik var bebek yok
hayırlısı artık hepimiz içinn

gozek canim sen kendinden biraz bahsetsene yani kac yillik evlisin,hamile kalabiliodun sanirim sen.En son hangi asamaya geldin en son tedavinde.

gozek canim sen kendinden biraz bahsetsene yani kac yillik evlisin,hamile kalabiliodun sanirim sen.En son hangi asamaya geldin en son tedavinde.

selam canımm 27 yaşındayım 7 yıllık evliyimmm 4 kez hamile kaldım ama karnımda öldü bebeklerr hertürlü test aklına gelebilecek herşey yapıldı hiçbir sorun çıkmadıı şimdide 4 yıldır bebek aspirini ve folik asit kullanıyorum :roflol:

merhaba kızlar bende sebepsiz gruptayım evleneli 3 yıl 7 ay oldu
3 yıldır bebiş için çırpınıyoruz yumurtlama takiplerim ve 3 aşılamam negatif
ben tüm tetkiklerden geçtim sorun yok
eşimde aynı şekilde tüm tetkiklerden Geçti şimdiye kadar hemen hemen 5 ürolog Dolaştı
1 ürolog kafamızı karıştırdı hareket yavaş dedi bizde dedik he bundan olmuyor bebiş ama diğer 4 üroloğun hepside herşeyin normal tahlillerin temiz Sorunun yok harekette sayıda morfoloide hepside Normal dediler..
en son bugun yine Gitti başka bir Üroloğa gitti oda aynı Şekilde tüm tahlillerine bakmış Muane etmiş hiç bişeyin yok meraklanma herşey çok iyi Temiz demiş..
Şuan zaten bizim tüpbebek heyet raporumuz hazırlanıyor..eşim son kez bi gidip bi ürologla daha konuşayım dedi ama sonuç aynı SEBEPSİZ İNFERTİLİTE işte ...sebepsizlik çok kötü ama dua edelim ki kötü bi sağlık sorunumuz yok bizim tek ilacımız BOLBOL DUA... coksekeriremsu
ALLAH HEPİMİZİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRSÜN BU MÜBAREK GÜNÜN HATRINA... coksekeriremsu

:lepi: AMA BİGUN İANŞALLAH BAŞARACAĞIZ KIZLAR

selam canımm 27 yaşındayım 7 yıllık evliyimmm 4 kez hamile kaldım ama karnımda öldü bebeklerr hertürlü test aklına gelebilecek herşey yapıldı hiçbir sorun çıkmadıı şimdide 4 yıldır bebek aspirini ve folik asit kullanıyorum :roflol:

Allah Allah habire yeni bi durumla karşılasıom ya deli olcam.Herkesin hikayesi farklı farklı.Kimsenin aynı değil.Bu sebepsizlik berbat bişey.Allh büyük canım inşallahhh biz de anne olacağız ama senin bebeklerinin ölmesinin hiç mi bi sebebi yokmuş ya tuhaf yaaa...
Ne bileyim anlamadım.Allah sabır versin canım.Şifa hernerdeyse bizi bulsun bi an önce inşallahh..:teytey:

Zenancığım Vallahi canım bu yaşadıklarımızla ne denli güçlü lduğumuzu görüyorum ve ne olursa olsun,hayatta böylesine güçlü olmamız beni sevindirio.Umarım ilk tüp bebeğin başarılı olur haberlerini bekleyeceğim.sevgilr

X