Acaba millet mi hai yoksa benmi cok vicdan yaptım

hicranhayal

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
58
5
30
Selam kızlar nasılsınız bu biraz dertleşme akıl alma gibi olacak ben 6.5 bebegim varken tekrar 2 aylik hamile olduğumu öğrendim bebegim 5. Ayına kadar kilosu güzeldi ebemiz kilosu iyi anne sutu yeterli dedi hiç mama vermedim doktor da öyle söyleyince ama 5. Ve 6 ayında kilosu olması gerekenden az almış mama verebilirsin dedi bende ek gıda ýa yoğurda başlıyacağım zaten diye vermek istemedim sonrasında tabi hamile olduğumu öğrenince sutumun vitamini olmadığını düşündüm ve 2 haftadır anne sutune ek mama veriyorum biraz toparladı 7. Ay kontrolunda 7600 oldu kv bunu duyunca ben sana dedim ac bu çocuk mama ver diye bu arada 2 3 aylıkken başlamıştı böyle demeye doktor iyi deyince sütüme mamadan daha çok güvendim ama bugünde daha önceden mama vermediğim için azar karışık sitem yedim çok gücüme gitti zaten 1 aydır vicdan yapıyorum çocuğumu ac mi bıraktım diye ama ben doktora sütüme güvendim yetiyo diye su an da çok mutsuzum akıl yada tavsiye verirmisiniz çok uzun yazdım k bakmayın ne olur ilk kez bu kadar uzun bi konu açtım

Herkes kendi doğurduğu ile ilgilense keşke… aç üşüyor yandı tok ver verme kime neeee kime neeee

Annesi bilir ya hu.. aç olsa nasıl uyuyacak bez sayısı düşer vs fark edilir. Duyma kimseyi vicdanda yapma… ara ara kilo alımları duruyor bebişlerin atak zamanlarında ya da diş çıkarmalarda…

Su an 2. Disi çıkıyor canı açıyo geceleri kaç kere uyaniyo kv sadece lohusayken 2 gün kaldı yanimda 8. Gunumdenitibaren tek başıma baktım ama onların yanında huzurlaninca direk bana verip mama ver ac bu çocuk dediler bi ara o kadar tiksinmiştim ki mama lafindan kendi yaptıklarıma bile mama diyemez oldum muhallebi yoğurt falan dedim kv Normal de çok iyi çok neşeli falan hergn cagirirdi birsey yaptirmaya hem yapalim hem yiyelim diye cok bunalmistim artik birsey de diyemedim3 yıl boyunca ama hamileligimdede kötü oldum anneliktede kötü oldum sonrada ben bebeğin iyiliğini düşünüyorum diyo ben hep kötüsünü düşündüm hep zevk aldım sağlamasından da o öyle dedikce allah var ne gidesim geliyo artık nede eskisi gibi sevesim sadece kocamin hatırı icin saygısızlık etmiyorum alttan alıyorum ama eskisi gibi sevgim kalmadi

Bebeğin doyup doymadığını, sütün olup olmadığını anneden başkası bilemez. Millet ilk annelikte anneyi tecrübesiz diye her şeye karışmaya akıl vermeye çalışıyor. Benim ilk doğumumda oğlum tombik bir bebekti sütüm de taşıyordu kendi öz annem mama ver doymuyor diye başımın etini yedi. O yüzden kayınvalideye bilenmeyin, kafaya da takmayın.

Yok bilenmiyirum ama kalbim çok kırık ona karşı 8 Aylik hamileyken mesajda beni eşime kötülemiş işten kaçıyor tembellik yapıyor diye bu lafindan 10 gün sonra 5 kilo mantı yapmaya çağırdı hiçbirşey olmamış gibi yaptım mantının evvelsiki günü hastaneye yattım 2 hafta acil sezeryana alindim eve geldim berbattı kocam tekti kaynanam birgün bile evi gelip bi makine calistirmamis o kadar kötü olmuştum ki o manzarada

O zaman kayınvalideniz iş yaptırmaya iyi, hamilelik hastalık değil ben de iş yaptım hamileyken son gününe kadar ama vicdansız kadın 8 aylık hamile geline de mantı yaptırmazsın. Merhamet yok bunlarda. Sınırınızı çizin yapmayın bir daha dediğini. Siz ona yaptırın hatta.

O biraz zor be gezme olunca benden de canli oluyo ama is konusunda artik ben yaslandim benim yaşımdakiler suyu bile ayağına istiyo deyip kenara cekiliyo dışardan herşey çok iyide daha neler neler var kendi kızları ile bile 1 ay kalınca evlerine gitsinler biz parayı kolay mı kazanıyoruz diyen biri

Kızları gurbetçi yıl da 1 kez gelebiliyorlar ve gelirken allah var bir sürü hediye getirirler

İlla bir mama sever denk geliyor

Aç olan çocuk sürekli ağlar , mızıklanır . Doğru dürüst uyku uyumaz
Aç olmak ve kilo almamak arasında dünya kadar fark var .
Zaten anne sütü 4. Aydan sonra mama gibi kilo aldırmıyor. Olması gereken de bu. Anne sütüyle beslenenlere bak genelde zayıf oluyorlar . Mama çok şisiriyor.

Gelde bunu büyüklere anlat kuzum

Aman salla canım kilolu olunca da obez mi diye dalga geçerler . Az yedir derler . Kimseye yaranamazsın . Sen kendi bildiğin doğrularla ilerle
Kahvaltıda peynir le yumurta sarısı verdim emzirdim mama sini verdim şimdide meyveli yoğurt yapicam onu vericem sürekli araştırıyorum ne yapabilirim diye kaynanam hep cici bebe yi suyla karıştırıp vermiş hep şimdi eşimin dişlerinin hepsi çürük sorunlu o kadar süt ve yoğurt yediği halde

Bana da öyle çok akıl verenler oluyor . Ben tamam deyip bildiğimi okuyorum kilolu olmak bi sağlık göstergesi değil ki .

ah şu eskilerin biz büyüttük ne oldu bak ne güzel büyüdünüz demesi yok mu. Siz hiç kafanıza takmayın annesi sizsiniz o çocuğun en iyisini siz bilirsiniz sizden daha çok onu babası dahil kimse düşünemez. Yarın öbür gün yedirdiğiniz şeylere de laf edecek birileri çıkacak illa ki devir değişti şunu bir fark etseler onların zamanında öyleymiş şimdi böyle. Bizim çocuklarımızın zamanında bambaşka olacak en güzeli hiç duymamak bir şey söylediğinde tamam diyip geçmek siz sinir olacağınıza onlar olsun hem hamileymişsiniz de canınızı sıkmayın boş yere

Sagol canim benim de oyle huyum var takintiliyim zaten geçmişi düşünüp neden öyle demedim ki diyip kendimi yiyen biriydim hep şimdi hem bebegimin huysuzluğu sürekli yanında istemesi bak 2 saattir oynuyorum şimdi tuvalete gittim içerde ağlıyo yanlız kaldım diye birde hamileliğin verdiği halsizlik oturup ağlayasın geliyo artık üstün körükarnımı doyuruyorum

Bebekler açlığa dayanamaz ağlamaya başlarlar, bebeğiniz aç kalsa belli ederdi. Vicdan yapmayın. O sizin çocuğunuz ve en iyisini siz düşünürsünüz. Kv sırf maydonoz olmak için konuşuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…