acaba hamilemiyim.. sizcee ??

angelsky

Ümmü Eymen olcam inş.
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
1.763
33
slm arkadaşlar
benim enson adetimin ilk günü 28 nisann
yumurtlama dönemim 05/05/2009-15/05/2009 tarihleri arası
görünüyor 05/05/2009 tarihinde eşimle birlikte olduk sizce hamile kalma olasılığım nedir??
bana yardımcı olurmusunuzz...

ben bekarım ama bildiğim kadarıyla adetinin bittiği günden sonra rahim açık olduğu için hamile kalmanız yüksek bi ihtimal tabi bi sağlık sorunu yoksa...:ecrin_bebek:

bukonuda sağlık sorunum varmı yok mu bilmiyorum
offfff ilk kez böle bişi yaptıkk
yaa belli olursa kaç gün sonra belli olur bilen biri yazza yaaa mirmirmirmir

canım yumurtlama döneminde hamile kalma riskin var ama yumurtanın tam hangi gün çatlayacağı belli olmaz o yüzden hesapladığın tarihin tamamında gün aşırı denemen gerekiyor..eğer adet siklusun düzenliyse yani 27 gündebir yada 28 gündebir adet başalangıç tarihinden itibaren 14 gün say ve 3 gün öncesi ve sonraki ilişki...yani kısacası gün aşırı devam şekerim eğer bebiş istiyosan

angelim yerimseniben
mayıs sonuna doğru kan testi yaptır o zaman belli olur
hadi hayırlısı insallah olur yerimseniben

bukonuda sağlık sorunum varmı yok mu bilmiyorum
offfff ilk kez böle bişi yaptıkk
yaa belli olursa kaç gün sonra belli olur bilen biri yazza yaaa mirmirmirmir

canım ilk denemeniz sanırım, bunu bilemeyiz çünkü, internette yapılan yumurtlama testlerinde tarih verir ancak yumurtlama o gün olmayabilir bu senin yumurtlarına bağlı ne zaman yumurtlayacağını ancak dr takibi ile öğrenirsin, sana tavsiyem eğer yeni bebek için uğraşıyorsan 6 ay korunmadan devam et adetinin 13. günü başla adete bir kaç gün kalaya kadar gün aşırı devam et ve ilişkiden sonra en az 20 dk hareketsiz uzan, baktın olmadı sonrasında bir dr gözük, şöyleki bazıları adet bitiminde bazıları adete yakın yumurtlar bunu kestiremeyiz.. sen 28 günde bir regl<oluyorsan yumurtlama günlerin 14. günden başlıyor ve yumurta sadece 24 saat canlı kalıyor o günü yakalamak lazım yani :)))

eğer idrar testi yaptıracaksan adetin en az 3 gün geçmesini bekle
ama kan testi yaptıracaksan adetin gelmesinden 5 gün öncesi belli oluyor

aslında ben tam anlamıyla yaz sonuna doğru düşünüyordumm
bunun için 6ay önceden mi korunmayı bırakmak gerekiyor CADIARZU

julimm inann meraktan çatlıcamm biyandan kendimi hazır hissetmiyorumm daha
var diyorumm biyandanda içim içimi yiyor inşallah yaaa süprizzzzz

nezihem cnmm evet 27-28 günde bir düzenlii a.suklacım

Son düzenleme:

tatlım şöyleki bu işler hiç belli olmuyıor inanki ben 2 yıllık evliyim ve 20 aydır deniyoruz
olmuyor bir problem yok üstelik, vakti saati gelmemiş demekki
yani korunmayı bıraktığın anda da olmayabiliyor ama tabii kısmet ilk korunmayı bıraktığın ayda hamile kalabilirsin eğer yaz sonu düşünüyorsan bence en azından eşin korunsun canım. çünkü d.kontrol haplarıda etkisini kaybetmesi 3-4 ay sürüyormuş ama bazısısnda da hemen kalabiliyor..

uklacım biz de zaten eşim korunuyor şimdiye kadar hiç doğum kontrol hapı kullanmadım ben
bu konulardanada hiç anlamıyorumm
25 yaşındayımm geç anne olmak istemiyorumm
nedenini bilmiyorum ama ya olmazsalar beynimi kemiriyor
biyandanda korkuyorumm 9 aylık evliyim
eşimin askerliği var bebek olursa 2 yıldaha gitmeyecek ama

anladım canım ama şimdiden kafana takma çünkü psikoloji çok önemli bu işe kafayı taktınmı hiç olmuyor şekil a :))) eğer yaz sonu düşünüyorsan biraz daha bekle ve bir kontrol için dr a git en azından şöyle rutin bir kontrol yaptırırsın...
eşinin askerliğide varmış üstelik nden o gelince düşünmüyorsunuz?? yaşında genç miş üstelik,
sana tavsiyem tatlım hiiççç düşünme Allah ne zaman isterse o zaman oluyor zaten ...

hakslısın cnm yaa ama elimde değil işte
inşallah seninde gönlüne göre olurr cnmm benimm

Saol tatlım Allah herkesin gönlüne göre versin. Bebişinde dilediğin zaman gelsin inşallah...

canım daha yumurtlama dönemim bitmemiş çalışmaları hızlandır 15 ine kadar ya bi belirtisi yok mu hamileliğin bence biraz daha çalışmalısınız.:uhm:

inşallah cnmm uklacım ben bir dahaki reglimden daha önce
öğrenebilirmiyim hamile olup olmadığımı acaba
birde aklıma şimdi bi fikir geldi ben bi kadın doğumcuya gidipp
muayene olayımm hormonlarım falan normal mi
mantıklı mı sence

reglim 03/05 te bitti cnmm
daha diğerine çok var ama
ben çok merak ediyorum gecikme yok yani -tatlicadiarzu-

ben 9 aylık evliyim 1,5 2 yıldır da kk üyesiyim ama
nebilim bu konulara biraz yabancıyım kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…