Acaba ben mi abartıyorum?

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
canımya uzulme incim....
annen sana kıyamıyor...bır kuş gıbı ucmandan korkuyor..elınde tutmak ıstıyor...
belkı sıkı tutmaya calısıyor...canını acıtıyor...ama annen senın canım canından bır parca..
ellerın olucak psıkolojısıne gırmişte olabılır...
annende kabullenecektır kısa zaman içerisinde...bıraz zaman ve sabırlı ol canım...
mutluluklar..incim

kıyamaaammm...
anacığım geldi aklımaa..onun gibi yar yok gerçekten, seviyor seni,paylaşmak zoruna gidiyor belli ki

Annen evleniyorsun diye,nişanlandın diye üzülüyor belli ki,içine sindiremiyor,bütün anne-babalar böledir,kızları evlenirken çok zorlanırlar,kimselere vermek istemezler,kesinlikle o yüzden,anneniz bu fikre daha alışamamış,kabullenememiş,alışacaktır Şeniz

Canım annenin yaşı kaç? Menapoza giriyor olabilir mi?*
Ya da seni onlarla paylaşma fikrine alışamadığı için böyle davranıyor. Anlayışlı olmaya çalış, kimbilir neler vardır onun aklında. Ona da güzelce anlatmaya çalış zor olsada. Ne de olsa anne:)

Selam bayanlar..Beni tanıyanlar bilirler derdim var köşesine kolay kolay konu açmam.Hatta toplasak 2 yada 3 mesajım vardır dertle ilgili..
Ama sanırım bu sefer fikilerinize ihtiyacım var..
Tanıyanlar bilir yaklaşık 6 yıllık bir ilişkiden sonra ağustosta nişan yaptık.
Çoğu kişinin olduğu gibi sorun nişanlım veya ailesi değil.Tam aksine her şey tam istediğim gibi gidiyor.Ailesi de nişanlım da her şeyi benim istediğim gibi yapıyorlar.
Ama buna rağmen nişanlandığım günden beri annemde sürekli bir eksik arama,hata arama kusur bulma gibi tavırlar olmaya başladı.Bazen açıklıyorum anne bak bundan dolayı böyle yaptılar can sıkıcak bir durum yok diyorum bu sefer de sanki ben onları koruyormuşum gibi algılayıp suratı değişiyor.Üzülmesini de istemiyorum annemin.
Ama hep "bak ne zaman oldu aramadılar".Yok "aradım sanki isteksiz konuştu kayınvaliden"..."Bak gördün mü onu böyle yaptılar bunu şöyle yaptılar."..vb.
Az önce aradım annemi konuşurken birden konu geldi nasıl geldiyse "en son ben aramıştım komşudaydı da zaten pek konuşmadık.O zamandan beri hiç beni geri aramadı.Nasıl dünür anlamadım gitti"dedi.Moralim bozulmadı değil.Sadece bunlar değil şimdi sıcak olayı anlattım ama çok dikkat ettim o kadar küçük şeylere takılıyor ki annem sanki gerçekten kusur bulmak için çabalıyor gibi.Belki de beklentileri fazla ama anne olarak daha idareci olması gerekmiyor mu daha çok kızıştırmak yerine.Onu ve kendimi üzmeden nasıl düzeltirim ne olur bana yardım edin..

aslında annenin senin için onların ufak tefek hatalarını kapatması gerekir.
ama kız annesi ve sanırım senin gitmene üzülüyo. hatta aklımdan seni kayınvalidenden kıkandığı da geçti :KK66:

Annen sana çok mu düşkün?
Sanırım kimseyle paylaşmak istemiyor.
Madem savundun sanıp sana kırılıyor boşver desin.
Zamanla alışır bu duruma.
İnsan ailesinden ayrı kalınca çok koyuyor söylenenler.
Alttan al boşver.

Canım annen seni yavas yavas elinden uçtugunun farkına varmaya basladı...benneyaptımki

benim düğünüme daha çok uzun zaman varken benim annem de böyleydi :çok üzgünüm:

kıyamıyorlar kızlarına...ama haklılar da zarar görmeni istemiyor bu yüzden sürekli savunma halinde..

Annen seni kaybetmekten korkuyor daha doğrusu ewliliğe daha da yakınlaştıgını anladı ..:a015::a015::a015:

aslında annenin senin için onların ufak tefek hatalarını kapatması gerekir.
ama kız annesi ve sanırım senin gitmene üzülüyo. hatta aklımdan seni kayınvalidenden kıkandığı da geçti :KK66:

evet annem gerçekten çok üzgün..Ama ben zaten onun yanında değilim yıllardır.Şehir dışında yalnız yaşıyorum.Yanından gidecek değilim ama tabi ki anne işte biliyorum ne kadar üzüldüğünü.Belki de bu yüzden bu tavırları..:nazar:

Annen sana çok mu düşkün?
Sanırım kimseyle paylaşmak istemiyor.
Madem savundun sanıp sana kırılıyor boşver desin.
Zamanla alışır bu duruma.
İnsan ailesinden ayrı kalınca çok koyuyor söylenenler.
Alttan al boşver.

ben yıllardır dışarda yalnız yaşıyorum o yüzden bana karşı hep özlem içinde.Sanırım düşkünlüğü ordan geliyor bana..Zaten artık konuyu değiştirmeye bakıyorum.Kırılmasını asla istemem çünkü annemin..

anneciğin seni veriyor ya canım ister istemez tetikte.herşeye hazırlıklı..:sm_confused:
çok eşinin ailesini korumacı bir tavır takınma sende.
paylaşamıyor olabilir anne yüreği..:1hug:
senin o tarafa düşkün olmana da içlenmiş olabilir.
belkide elektrik alamadı dünür olarak..:çok üzgünüm:

Ayrı yaşamak aradaki hasret acısının daha da yoğun olmasına sebep oluyor.Ben de ayrıydım hep.Ne ben onlara doyabildim ne onlar bana.

anneciğin seni veriyor ya canım ister istemez tetikte.herşeye hazırlıklı..:sm_confused:
çok eşinin ailesini korumacı bir tavır takınma sende.
paylaşamıyor olabilir anne yüreği..:1hug:
senin o tarafa düşkün olmana da içlenmiş olabilir.
belkide elektrik alamadı dünür olarak..:çok üzgünüm:

canım böcüğüm ben zaten korumacı bir tavır sergilemeden hani canımızı sıkmaya değmez gibisinden konuşmalar yapıyorum ama o sanırım öyle algılıyor.Evet elektirik alamamış olabilir ama sürekli bana hata gösterir tavır sergilemesi de beni üzüyor ve endişelendiriyor.Biliyorsun hepimiz aileler konusunda çok titiz davranırız.Aman sorun çıkmasın diye çok uğraşırız.Bu korku daha çok sarıyor beni..Ben kesinlikle annemden başkasına düşkün olamam.O benim her şeyim hani karşı tarafa düşkünlük gibi bir şey sözkonusu bile olamaz.Ben sadece ufak şeylere takılmamaya bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
yazını okudukca aynı benım durumu yazmıssın aynı sorunları bende yasıorum.bende ne yapacagımı bılmıorum.:KK43:

anneciğin çok üzülmüş anlaşılan canım ..
belkide bırakmak istemiyor seni gitmemen için yapıyor içten içe..
ona onu cok sevdigini hakkını asla ödeyemeyecegini ve asla onu sensiz bırakmayacagını söyle..
belki kayınvalideni bir gün ondan cok sevmender korkuyodur ..
belki unutulmaktan..
öp ona sarıl ondan baskasını okadar cok sevemeyecegini söyle sık sık..
yavaş yavaş düzelicek inan..

cnm annende mutlaka kızını vermenin yarattığı hüzün vardır.ama bazen yaşları bizlerden büyükde olsa pek o paralelde gidemiyorlar.bence sorunsuzluk senin erkek tarafıyla iyi olman tuhaf ama herşeyin mükemmel olmasını hazmedemiyor.kıskançlık var.normalde nasıl biridir.sakinmi kavgacımı.benimki acayip kavgacıdır.onun adına alttan almak zorunda olduğum birçok olay yaşadım.ama yapı meselesi birazd değişmiyorlar..arada sende minik dedikodular yap bence içi ferahlasınkaydirigubbakcemile3

İncicim; anneler evlatları için hep en iyisini isterler..:1hug:
Hele kız evlat pırlanta gibidir,kimseleri yanına yakıştıramaz annen de baban da..
Çok normal bunlar..
Belki biraz daha ilgi alaka bekliyor annen onlardan belki de cidden biraz soğuk duruyorlar o da zaten sana hasret neye üzüleceğini bilmeden bunlara sarıyor olabilir..:nazar:
Şu anda her zamankinden daha çok ihtiyacı var annenin sana. Uzaksın belki bir şey yapamazsın ama en azından ters konuşma,gönlünü al hep..:teselli:

benim kardeşimde düğünüme yakın kayınvalideme ne zaman gitsem surat asardı.
aynı psikoloji işte.
arkadaşa katılıyorum.onu çok sevdiğini söyle sürekli:asigim:

İncicim; anneler evlatları için hep en iyisini isterler..:1hug:
Hele kız evlat pırlanta gibidir,kimseleri yanına yakıştıramaz annen de baban da..
Çok normal bunlar..
Belki biraz daha ilgi alaka bekliyor annen onlardan belki de cidden biraz soğuk duruyorlar o da zaten sana hasret neye üzüleceğini bilmeden bunlara sarıyor olabilir..:nazar:
Şu anda her zamankinden daha çok ihtiyacı var annenin sana. Uzaksın belki bir şey yapamazsın ama en azından ters konuşma,gönlünü al hep..:teselli:

benim kardeşimde düğünüme yakın kayınvalideme ne zaman gitsem surat asardı.
aynı psikoloji işte.
arkadaşa katılıyorum.onu çok sevdiğini söyle sürekli:asigim:
zaten ben her zaman anneme sevgimi söyleyen biriyim.Onu asla üzmek kırmak istemem.O yüzden hep alttan alarak yaklaşıyorum ama ben de üzülüyorum.O yüzden fikir sormak istedim.Bugüne kadar hiç terslemedim annemi asla da yapmam..Ama işte hep iyi olsun istiyorum her şey..

zaten ben her zaman anneme sevgimi söyleyen biriyim.Onu asla üzmek kırmak istemem.O yüzden hep alttan alarak yaklaşıyorum ama ben de üzülüyorum.O yüzden fikir sormak istedim.Bugüne kadar hiç terslemedim annemi asla da yapmam..Ama işte hep iyi olsun istiyorum her şey..

Yok yok hiç üzülme..
Çok normal bunlar bana inan..:teselli:

X