Ablanla bir yastıkta kocayın dedi (!)

Böyle konularda yaşlandığımı hissediyorum. Bizim kuşak erkekler kendilerine sorsak ben ne anlarım der ,bana anlatma der en sonunda ablamla seçtim desem göbek atardı:)

Konuya gelirsek ona sormadan hemen alınmış olması da onda baskı oluşturmuş olabilir mi? Nişan tarihi belli mi?

Evlenmeye niyeti yok.

Aklin varsa evlenme. Acilara yuruyor korkmuyorsun.

Sallıyor evlenme niyeti yok oyalıyor erkek birini isterse bahane değil çözüm üretir zaman kaybetme

Siz evleniyorsunuz diye ablası size maddi destekte bulunmak zorunda değil.

Ayrıl bu ne şimdiden böyleyse evlenince napacak

Ablanla bir yastıkta kocayın diyen adam sana zerre saygı duymuyor ve senı sevmıyor daha sen o adama nişan düğün yaptırtma derdındesın. Adam etme derdındesın. Senı sevmıyor. Adam senı manüpüle etmıyor resmen saygı duymuyor bence ayrıl ablanın aldıgı esyalarıda değecek bırınde kullan. Sonra buraya boşanıyorum dıye konu acarsın

Evlenmeyin. Yoksa çok üzülürsünüz

Zaten herkes gerekenleri yazmış. Kesinlikle herseyi gozden geçir, kardesime de dugunune 2 3 gun kala seni aglatan adamla evlenme daha imzayi atmadin dedim beni dinlemedi simdi bin pisman. Iyi düşün bi tane hayatin var.

Tek kelimeyle özetleyeceğim , yakında düğünüm var istisnasız arada nişanlıma diyorum ki ya boşver ne yapacaksın evlenip bekarlık sultanlıktır amaaaaan diyorum tepkisi hep hayır evlilik sultanlık evleneceğiz oluyor
Bu soruyu yöneltin alacağınız cevap önemli …
Ama erkeğin fedakarlık yapmadığı her ilişki maalesef bitiyor .

Roller değişmiş. kadının atacağı tribi bu beyfendi atıyor. Düzelteceğim diye uğraşmayın bence çünkü düzelmeyecek. Evlenince o küçük sorunlar dağa dönüşüyor.

İyi de her ailenin parası pulu olmayabilir buna hazır olmayabilirler.
Ailedeki öncelik bu olmayabilir.
Belli ki henüz hazır değilsiniz niye bu ısrar ?
Akışına bırakın biraz.
Ayrıca 50 bin düğün salonu için iyi bir rakam karışmayın her şeye

Ne kadar acıyıp destek çıkmaya çalışırsam beni böyle manipüle ediyor ne yapacağım ben? Nasıl çıkacağım bu işin içinden nasıl adam olur bu adam?

Beni yanlış anlamayın lütfen, ama daha sevgiliyken, şu yukardakileri yazıyorsanız, geri çekilip herşeyi yeniden gözden geçirmek, bazı şeyleri - en azından- biraz daha zamana bırakmak, daha doğru olmaz mı ?

Adam bu. Eğrisiyle, doğrusuyla bu. Olayların nasıl geliştiğine değil de bu gelişen olaylar vesilesiyle ortaya çıkan özelliklerine odaklansanız, gördüğünüz bu adam sizi gelecekte gerçekten mutlu edebilecek mi bunu değerlendirseniz daha doğru olmaz mı ?

Sizin 'adam etme' gayretiniz, sadece iki taraf için de mutsuzluğa yol açar, başka da bir şey olmaz.

Son düzenleme:
Ne kadar acıyıp destek çıkmaya çalışırsam beni böyle manipüle ediyor ne yapacağım ben? Nasıl çıkacağım bu işin içinden nasıl adam olur bu adam?
Mayası tutmayan hamurdan hâlâ nasıl hamur yaparım derdindesiniz. Bundan adam olmaz. Yarın öbür gün çocuğunuzun mama ihtiyacı olur der ki neden acıkmış ki fazla fedakarlık iyi değildir.
Ayrılın. Sizi manipüle etmeyen, yalvartmayan biri ile yolunuza gidin.

Son düzenleme:
Evet maddiyat... Ters yaptı mı şutlayacaktın.
Zaten normal bir adamın her daim maddi olarak B planı vardır ya da asgaride mutlaka buluşur. Bu işi yokuşa sürmüş

boşver ne yapacaksın evlenip bekarlık sultanlıktır amaaaaan diyorum tepkisi hep hayır evlilik sultanlık evleneceğiz oluyor
Bak buna katiliyorum. Evlenmek isteyen, evliliği,evini ,eşini seven adam için bunlar çok basit şeyler. Yaparız , ederiz der yapar. Yani böyle basit işler de naz niyaz yapan ciddi işler de düşünmek istemiyorum yaa. Cidden üzücü. Hem niye kadınlar erkekleri adam etmek zorunda hissediyor kendini. Bazen tiki kizlara kızıyorlar her şeyi maddiyata bağladıkları için. Fedakar tipler şunlardan feyiz alsın yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…