ablamı hiç sevemiyorum

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
kızlar nekadar uğraşsamda ablamı hiç sevemiyorum..çok dik kafalı bir insan hep onun istediği olsun istiyor özellikle şu son günlerde 2 saat geçmeden kavgaya tekrar başlıoduk busene birimizin illaki gitmesi gerekiodu ewden allahtan üniversiteyi kazandı da gitti hiç özlemiyoru onu..ama en son gitmesinde yine konuşmuoduk düşman gibiydik sonra arabaya binince sarıldık ağladı bende ağladım...bir hafta oldu gideli az önce beni aradı yine kavga ettik...ya aslında ikimizinde çıktığı var ondan bibirimize gıcık olmaya başladık off yaa ne zormuş bu işler...bu ay 4 kere 100 kontor aldırmıştır babama babam alıo o çocuğu arıo bigecede bitirio oysa ben babamdan 1 milyon bile almıom o da lazıjm olur die ama hanfendi elinçocuğuna feda edio okadar köntörü butraz şeyler genelde kavga konularımız gözü dönüyo sanki biriyle çııkınca bende buyüzden nefret ediyorum ondan gıcık şey hiç gelmesin daha ewe uyuzzkötükedihüsokötükedihüso

• Konu Sahibi EU1
ya bunlar çok basit şeyler canım yani seninde kontörün bittimi babandan para alıp yülleyebilirsin hem allah başka sıkınbtı vermesin bunlar gelir geçer

• Konu Sahibi EU1
sonra birbirinizi çoook arasınız....o yüzden daha dikkatli davran derim ben....

• Konu Sahibi EU1
ya bunlar çok basit şeyler canım yani seninde kontörün bittimi babandan para alıp yülleyebilirsin hem allah başka sıkınbtı vermesin bunlar gelir geçer

amin amin allah başka sıkıntı vermesinde sevmiom işte uyuz oluom artık bi yabancı gibiyiz son bir yıldır hep kavga hep kavga ama genelde özel hayatıyla ilgili geçende çocuğun ailesiyle tanışmaya gitmiş teeee ansı..nınkine mesela bunu gibi şeyler

• Konu Sahibi EU1
elimizdekinin kıymetini onu tamamen yitirince anlarız
huyumuz kurusun geç basar bizim kafamız

• Konu Sahibi EU1
kardesler arasinda olur böyle seyler takma kafana

ıyy yine bitirmiş kontörü babası köntörcü sanki bide sakın söleme babama dio oralarda sabaha kadar konuşuo telde nolcak

ciddilerse tanışmaya gitmiştir kız sen kıskanıyonmu azcık ablanı :)

Bunlar ufacık şeyler büyütmeyin bence.
Şu günler sizin en güzel zamanlarınız. Yarın öbür gün araya el girince ne demek istediğimi anlarsın.

artık ona gıcık olduğum için sözlümle de görüşmesini istemiom aklıma saçma sapan şeyler getirio şeytan haraketleri çok batıo gözüme resmen sözlümle msn de bile konuşmasını istemiorum kıskanıorum insan ablasını kıskanırmı yaa işte bu kavgalar bı gıcık gitmeler buraya kadar sürükledi yarın bigün ewlenirsem aynı ewde olcaz ablam falan napcam ben ya kafayı mı yedim yoksa ablamdan sözlümü kıskanıorum inanamıorum kendime

ciddilerse tanışmaya gitmiştir kız sen kıskanıyonmu azcık ablanı :)

yok yok kıskanmıomda gıcık oluom bende tanışmaya gittim gitmedim değil o da kavga etmişti benle senden korkulur demişti saf

Bunlar ufacık şeyler büyütmeyin bence.
Şu günler sizin en güzel zamanlarınız. Yarın öbür gün araya el girince ne demek istediğimi anlarsın.

hiç sanmam çünkü şuan arada gurbet var ama hiç özlemiorum onu gelcek die üzülüyorum böyle bişey yaniiikötükedihüso

yok yok kıskanmıomda gıcık oluom bende tanışmaya gittim gitmedim değil o da kavga etmişti benle senden korkulur demişti saf

tamam ablanı sevmeyebilirsin bi yere kadar anlarım
ama bunlar nası laflar böyle?
küçüklüğünü bil biraz
bence problem senden kaynaklanıyo ablanda bi terslik yok
büyük konusmiim ama kardeşim arkamdan bunları dicek...
elimden ne annem alabilir onu ne de babam şakkıdı

Yıllar önce hastanede
çalışırken, ağır hasta bir
>>>>>> >> > kız getirdiler.
>>>>>> >> > > >Tek yaşam şansı, beş
yaşındaki kardeşinden acil
>>>>>> >> > kan nakli idi.
>>>>>> >> > > >Küçük oğlan aynı
hastalıktan mucizevi bir şekilde
>>>>>> >> > kurtulmuş
>>>>>>ve
>>>>>> >> > > >kanında o hastalığın
mikroplarını yok eden
>>>>>> >> > antikorlar oluşmuştu.
>>>>>> >> > > >Doktor durumu beş
yaşındaki oğlana anlattı ve
>>>>>> >> > ablasına kan verip
>>>>>> >> > > >vermeyeceğini sordu. Küçük
çocuk bir an
>>>>>> >> > duraksadı.
>>>>>> >> > > >Sonra derin bir nefes aldı
ve "Eğer kurtulacaksa,
>>>>>> >> > veririm kanımı"
>>>>>> >> > > >dedi.
>>>>>> >> > > > Kan nakli yapılırken,
ablasının gözlerinin
>>>>>> >> > içcine bakıyor ve
>>>>>> >> > > >gülümsüyordu. Kızın
yanaklarına yeniden renk
>>>>>> >> > gelmeye başlamıştı,
>>>>>> >> > > >ama küçük çocuğun yüzü de
giderek soluyordu...
>>>>>> >> > > >Gülümsemesi de yok oldu.
Titreyen bir sesle
>>>>>> >> > doktora sordu :
>>>>>> >> > > >"Hemen mi öleceğim
>>>>>>?"
>>>>>> >> > > > Ufaklık, doktoru yanlış
anlamıştı, ablasına
>>>>>> >> > vücudundaki
>>>>>> >> > > >bütün kanı verip,
öleceğini düşünüyordu.

bunu okumanı istedim..
ve bu dünyada her ne olursa olsun,insanlar kardeşleri için bunu göze alabilecek kadar sevgi dolu ve yürekli...
kardeş olmak dünya da insanlara verilmiş en güzel hediyelerden biridir canım...
Aynı anneden ve babadan dünyaya geliyorsunuz.Aynı korunaklı ve güvenli karnı paylaşıyorsunuz.

az önce telde kavga ettik çok sinirliyim ondan ikide yanyana değiliz işte yanyana olunca kötü oluo annmde üzülüo çok afedersiniz ama saçbaş girişioz

Sanırım ailede bir iletişim bozukluğu var..Nasıl olur da bir kardeş kardeşi için bunları söyler.. Hani derler çocukluğuna dönmek lazım diye bu olayda sanırım bu gerçekten uygulanmalı..Küçüklükten gelen bir iletişimsizlik bu hale getirmiş sanırım...

Sana tek bir şey söyleyeceğim biz evde 5 kız kardeştik ve ablam evlenip gittiğinde daha 14 yaşındaydım (ablam akşam bulaşıklarını bana yıkatır,ütüleri bana yaptırı,tozları,temizliği bana yaptırırdı son zamanlarında)ve hep sinir olurdum ablama.Evlenip bir an evvel gitsin diye dua ederdim.Ablam evlenip gittiğindede iki gözüm iki çeşme ağlamıştım.Hem okuyor hemde okula gitmeden evvel evin bütün işlerini yapar öyle giderdim (annemi yormamak için) okula çoğu kez geç kaldığım bile olurdu ama söz konusu olan annem idi.
Bir gün babamın ütüsünü yaptım bir yere gidecekler babama ütülediğim pantolonu verdiğimde bunun bana ütüsünü göster dediğinde hiç bir şey anlamamıştım sonrasında babam bağırmaya başlayıp sinirlenmişti ablanız size ütü yapmayı öğretmedimi diye.Sonrasında anlamıştımki babam ablamı tembihlemişti evin büyüğü olarak senden sonra Ayşe olacak ona bütün bildiklerini öğretmeden bu evden çıkma diye.
Sonrasında sıra bana gelmişti tabi bizler büyümüştük evdeki bütün herşeyi ortaklaşa yapıyorduk.Şimdi ne oldu biliyormusun? Evde bir tek bekar kardeşim kalacak çünkü son 4.numara kardeşimin haftaya Pazar günü evleniyor ve ben evlenip gitsemde içim acıyor o eski günlerimiz geliyor aklıma ve gözyaşlarımı tutamıyorum.
Her ne olursa olsun kavgada etsek,birbirimizle tartışsakta,birbirimize hırlasakta biz kardeştik ve aynı kanı aynı canı taşıyorduk.Biz 5 kardeştik ve bir elin 5 parmağı gibiyiz.
Sana tavsiyem ileride bu düşüncelerinden dolayı kendinden çok utanacak ve çok üzüleceksin.İşte bu yüzden birbirinizin kıymetini bilin derim.
Sevgiler a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…