Ablam mı düşman mı?

Kızını bakkala göndermiyor 2 yıllık üniversiteye yolluyor babanız hem de özel üniversite.Ablanıza yaradı mı üniversite bari? Evden dışarı bile çıkamıyormuş ki zaten.Bazı aileler böyle.Anne babalardan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Çocuklar anne babanın aynası oluyor zaten.Anne baba neyse aynısı oluyorlar.Bir de çocukluk hatası denmiş , 16 yaşında neyin iyi neyin kötü olduğunu ayırt edecek yaştadır bir insan.Konu sevişmesi , hamile kalması değil ipe sapa gelmez bir adamla yaşamış olması bunları.

Sizin de orda kalmanız çok saçma.Evlenip gitmişsiniz sürekli baba evine dönüyorsunuz.Bu olayda bir tek küçük kardeşe üzüldüm.

Yine tam anlamıyla anlayarak okumayan bir hanımefendi daha. Ben sürekli baba evime gelmiyorum nereden çıkarıyorsunuz bunu. Sürekli diye bir cümle kurmadım bile.

sen değil ailen yapmış yapacağını. sırf boşandığı için hapis hayatı yaşattıkları için sana bileniyor çünkü sana karışmıyorlar.evliliği kadının mertebesi gibi gören annenin sonucu ablan.
dertleşmiyor musun ablanla hiç?

Pardon nerden çıkıyor hapis hayatı yaşadığı. O da gidiyor dışarıya fakat bana nazaran ablama karışıyorlar.

Yine tam anlamıyla anlayarak okumayan bir hanımefendi daha. Ben sürekli baba evime gelmiyorum nereden çıkarıyorsunuz bunu. Sürekli diye bir cümle kurmadım bile.
Tamam da siz de ablanız da evden kaçıp gidip sonra geri gelmiyor musunuz? Eşiniz var ama kursa gitmiş 4 ay yalnız kalamıyor musunuz? Evlenmek için evden kaçarken yeterince büyümüş hissetmiyor muydunuz kendinizi? Pekala kendi evinizde de kalabilirsiniz.Baba evine dönmeniz çok saçma.

Peki , konuyu neden açtınız? Ablanız kötü size iyi dememiz için mi?

yaşadığımız yer de bir ilçe ve çok laf oluyor diye ablamı pek çarşıya pazara göndermiyor. Fa
kendisi biryere gideceğinde hemen kızıyormuş annem. İşte
Pardon nerden çıkıyor hapis hayatı yaşadığı. O da gidiyor dışarıya fakat bana nazaran ablama karışıyorlar.

kadın istediği zaman istediği yere gidecek özgürlüğe sahip değil. sürekli baskı var. ne bu sizce? birilerinin izin vermesiyle dışarı çıkabiliyor üni okumuş çocuklu kadın birde bu.
size normal mi geliyor bu?

Anneniz cok hakli ablanizi carsi pazara gondermemekle , cunku bosanmis kadinlarin tek dusuncesi seks , evli bekar fark etmeksizin erkeklerin ustlerine atliyorlar , carsida yanliz yakaladiklari esnafi sıkıştırıp tecavuz ediyorlar !!?!!

Bu zihniyetteki kadin erkek herkes insallah birgun kinadigini yasar , bosanir , mutsuzluktan geberir !!!!

Konuda buna o kadar takildim ki , mevzu ne onu bile anlamadim

Kurs nedir ya eğitim diyorum askeri eğitim. Ayrıca evimde neden durayım bayramdan bayrama geliyorum ailemin yanına buraya gelmemi neden sorun ediyor ablam diyorum. Bana iyi deyin diyr bir şey demiyorum. Ben yaşadıklarımı yazıp dertleşmek akıl almak istiyorum.

Tam babanıza acıdım normal bi tane düğün yapamamış evden kaçan kaçana diyecektim ki oda pek tekin değilmiş annenizi aldatıyormuş bu hikâyede sadece annenize üzüldüm yazık kadına. Ha sizde ablanızın başına gelenlerden ders almayıp aynı kaçma yöntemini uygulamışsınız.

resmen film gibi.. bence ablani idare er piskolojisi bozuk duydugu isittigi laflardan ne yapdigini ne dediigni bilmiyordur o bence herkeson onu görünce laf ettigini zanediyordur ..benim ailede de öyle bi sahis vardi kendi bosandi ama bacisi evlenince isteme gününde odaya kitledi kendisini yani hepsi cekememzlik ama hepde idare edildi taaki yeni bi aile kurana kadar sonra düzeldi.. idare et baban ve annen icin. sevgilerle

coook dogru !!!

İnanın destek olmaya çalışıyordum. İki yıllık evliyim hep ben aradım bir kez aramadı beni.Her duamda bulundururm ablamı ama o çok yanlış yapıyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Uzman çavuş demediniz mi işte? Askeri eğitimde olunca ne oluyor? Karısı evde yalnız kalamıyor mu askeri eğitimde olanların? O da bi' çeşit kurs işte.Ne aklı istiyorsunuz? Ablanızı haksız çıkarmak için bekarken hamile kaldı lisede diye en başta onu yazmışsınız.Hayır siz de kaçarak evlenmişsiniz , ablanıza yükleniyorsunuz.Tencere dibin kara seninki benden kara durumu.Ayrıca hapis hayatı yaşayan birinden normal psikoloji bekliyorsunuz.Bence siz orda geçici kaldığınızı unutmayın ve ablanızı da biraz idare edin.Ölmezsiniz.

Allah yardımcınız olsun kuma getirmek ne ya hangi devirde yaşıyoruz valla her geçen gün kkda daha çok şaşıyorum

Babanız yaptıklarından sonra hiçbir çocuğunu yargılamasın. Yaptıklarınızın çoğu böyle bir babanız olduğu için. Ablanızın da belli ki psikolojisi bozuk. Onca şey yaşamış. Bence ablanizdan önce daha büyük sorunlarınız var.

Evde tek kalmamak benim tercihim. Ayrıca eşim de yalnız başına seni merak ederim deyince kayınpederim kızım git hem ailende kal özlem gider sonra istersen bizde kal dedi. ailemi özlediğim için uzak şehirden geldim. Ben olanları yaşananları detaylı anlatayım diye ayrıntılı anlattım.Ablam bakın bakın şunu şunu yaşadı kötü amaçla demedim. Bence sizin zihniyetinizdeki birine ne anlatsam boş. Siz anlamak istediğiniz gibi anlayacaksınız.

Kimseyi yargılamam ama 3kardeş başınıza herşey gelmiş dencek bişi yok çok zor sen onu bunu bırak bnce kendi ailene bak allah yardımcın olsun

Evde tek kalmamak sizin tercihinizse ablanızı da biraz idare edin.O sürekli orda kalıyor siz gideceksiniz kendi evinize bir süre sonra.Benim zihniyetimde bir şey yok , sorun sizin bencilliğiniz.Ablanızla sohbet edin , bi' kahve yapın , iki lafın belini kırın ne biliyim abla yani böyle kavga falan.Ablanız normal değil evet , yaşadıklarını kaldıramıyor olabilir.Siz biraz yaren olun ona.

Ay yazık kadıncağıza. Hepiniz el birliğiyle zindan etmişsiniz hayatı. Bari oğlundan yana yüzü gülse. Hadi ablanız çocukmuş bir cahillik etmiş. Sonrasında da belli ki hayatini bit düzene koyamamış. Üstelik baskı altında. Siz aileniz bu travmayı yaşamışken bir darbe de ben indireyim demiş evden kaçmışsınız. Babanız zaten allahindan bulsun. Zavallı ananız çile çekmeye gelmiş sanki bu dünyaya.

Daha bugün kahve yaptım içelim diye geldiğimden beri sürekli marketten abur cubur alıyorum.Bunları ve daha nicesini buraya yazmıyorum diyemi kötü kardeş ilan ettiniz beni.Zaten bende aynı şeyi söylüyorum ben misafirim kalıcı değilim fakat o neden bana bu kadar kinli. Neden evde birisiyle kavga edince dönüp dolaşıp evden gidecek o diye bağırıyor.Neyse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…