ablam çok mutsuzzz,yardım nolur

ablanız kadar sizde büyütüyorsunuz gibi geliyor
ikiside çalışsa ve yorgun olsa sorun kalmaz

çalışmaktan birbirini aynı evin içinde görmeyen çiftler var şükretsin biraz ablanız bence......

ablanız kadar sizde büyütüyorsunuz demek çok doğru değil ben büyütmüyorumki ablamın fikirlerini pskolojisini anlatmaya çalışıyorum

bi sorunumuzda o zaten eniştem ablamın çalışmasnı istemiyor,

milletin ağız kokusunu çekmesin ,milletle uğraşmasın millete esir kalmasın ben arkek olduğum halde uğraşamıyorum yoruluyorum o rahat yaşaşın diyor.

aslında eniştem ablamı öyle düşünüyorki ablam kaz kafalı

ablanız kadar sizde büyütüyorsunuz demek çok doğru değil ben büyütmüyorumki ablamın fikirlerini pskolojisini anlatmaya çalışıyorum

bi sorunumuzda o zaten eniştem ablamın çalışmasnı istemiyor,

milletin ağız kokusunu çekmesin ,milletle uğraşmasın millete esir kalmasın ben arkek olduğum halde uğraşamıyorum yoruluyorum o rahat yaşaşın diyor.

aslında eniştem ablamı öyle düşünüyorki ablam kaz kafalı

Tamam enişteniz ablanızın çalımasını istemiyor,ablanız da bunu kabul etmiş madem o halde evde kendini oyalayacak bir işler bulmalı...
Mesela çok güzel el işleri yapabilir,takı kurslarına katılır,sizlere, kendine takı yapar,siz de çalışmıyorsunuz,bazı günler beraber gezersiniz.Dil kursları,tiyatro kursları oluyor belediyelerin. Onları araştırsın..:eek:
Eve internet bağlatın,hem KK 'ya takılır hem de başka sitelere girer,bir sürü bilgi sahibi olur..
Bence oturup ağlamak yerine yol yakınken hemen çıksın evden,kendini oyalayacak işler bulsun...
Sonra daha çok üzülür hem de haksız yere.. Çünkü bu konuda eşinin hiç bir kabahati yok bence..:nazar:

Ozaman bir cocuk yapsin, bak bakim ozaman enisteni ariyormu, aman gec gelsinde birde onunla ugrasmiyayim diyecek ozaman:))))

Ya aslinda adam yorgun ise yapilacak birsey yok, nasil yorgunlugunu alacaksin ki, adamin uykuya ihtiyaci var, yapilacak birsey yok.
Ancak kocasina diyecek az calis az para getir oda uyugulayacak.
Ablanda gelen parayla idare edecek.
Ne bilim yaaa, yada ablan biraz anlayis gösterecek.
Adamin calismadigi günler güzel gecirecekler.

canım bu hep böledir heyecanla eş beklenir yemekler hazırlanır heyecanla eş beklenir eş yorgun biraz düşmüş bir yüzle kapıdan içeri girer bütün o heyecan bütün gün ev içerisinde verilen emek bir anda uçup gider ama gün boyu çalışmak ayakta ordan oraya koşturmak zihnende bedenende insanı yoruyor.....şöyle bir eve gideyim açayım televizyonu ayaklarımı uzatayım öle uyuyayım diyor eve daha gelmeden zihnim dinlensin evde kimse ses etmesin bana diyor insan...problem bu ablan da çalışırsa yogunlugu artıp yorulacagı ıcın aksam enısteden farksız bir köşeyee çekilmek isteyecektir.....

benim eniştemi anlatıyorsun aynıısıı...sankı bu konuyu ben açmışım gibi hissettim...kısacası erkek diyorum baska bısey demıyorm...

Maalesef büyümek böyle bir şey işte.. Bir de evliliğin ağır sorumluluğu binince daha zorlaşıyor hayat.. Bence ablanız asla evliliğini flört dönemi ile kıyaslamasın...:nazar:
Bence kendine iyi kötü bir iş bulup çalışsın,kendini oyalasın,eşinin halini daha iyi anlar bence o zaman..Ama seviyormuş,ilgileniyormuş ama ablanız yalnızlıktan,can sıkıntısından sarıyor eşine bence...benneyaptımki
Flört dönemimizdeki gibi herşey toz pembe değil maalesef.. Hayat zor,çok zor..:nazar:

bu yoruma katılıyorum.ama eniştenin sadece iyi olması ilgisiz bir insan olması gerçeğinide değiştirmez.ablan çalışsın bi meşguliyeti olsun eniştenle ortak ilgi alanları yaratmaya çalışsın .dahada enişten ot gibi davranıyosa başka iyi ve ilgili bir partner bulsunhihoyyyt

teşekkürler kızlar ya bunları ablama okutucam vallahi,

bende tek başıma çözüm bulamıyorum ki sonuçta yorgunum diyor,tek sebebi bu diyor napılabilir bilmiyorumki bende,

ama sizden işe yarayacak ,denemeye değer fikirler edindim.umarım ablamda bişeyler yaparda işe yarar ya ,

gerçekten kötü bişey ,tek başına evde bütün gün ,bütün hayatı eniştem resmen ,oda bunalıyor ,

bebek düşünüyorlar inşallah olunca herşey daha güzel olur.

canım hiç kimse dört dörtlük değildirki ,bak ablanı seviyormuş iyi bir evliliği varmış,işte yoruluyordur,o da eve gelince huzur bulmak sakin bir ortamda bulunmak istiyordur,ablan biraz abartıyormu acaba seninde dediğin gibi takıntı haline mi getiriyor.O evde yanlız olduğu için kendi açısından haklı ama eşininde yorulabileceğini düşünsün.daha az yorgun olduğu akşamlar ilgisini çekebilecek eşinin hoşlanacağı şeyler yapabilir. Açıkcası çok takıntı yapmasın canım,anlattıklarına bakılırsa ablan takıntı yapmış, cicim aylarını özlüyor ama evlilik hep cicim ayları ile sürmüyorki canım, bu kadar büyütmesin mutlu evliliğini kendine işkence ederek mutsuz hale getirmesin.Mutluluklar dilerim canım.

kimin hayatı böyle değilki ..evliliklerin birçoğu böyle şimdi..tabi tv , internet yerine ne bilim maç yerine erkeklerin birazda eşleri ile ilgilenmeleri gerekir..ablan ne bekliyor esasında pek anlamadım. gerekeni yapıyor diyorsun umursamaz değil ilgili diyorsun eeee o zaman birazda aslında kendinde aramalı sebebi..
mesela bak canım ben de 2 yıllık evliyim , eşim gelince kapıda güleryüzle karşılarım , yemeğimizi yeriz..ee sonra tv karşısına ortak bişeyler bulur izleriz ..tabi bu arada sohbet ederiz günlük ordan burdan ..iki üç akşamda bir arkadaşlara gideriz onlar gelir ..gezmeye çıkarız ..en azından bir cafeye bile gitsek maksat beraber olmak ..yani hayatımız böyle sürüp gidiyor..farklı bişeyler bekleyemem ..ne bilim tepemde uçak uçursun güller yağdırsın filan ,bunu kimse yapmıyor kimsede beklemesin..benim eşim bana özel günler dışında çiçek almaz , beklemiyorum da , beni sevdiğini bilmek ve bunu bana söylemesi yetiyor bana..bence ablanda bazı şeylerle yetinmeyi bilmeli ...tabi eğer enişte çok hımbıl hergün böyle davranan ve kişiliği bu olan biri değilse ..

canim ablanin acilen bir kursa ya da ise girmesi kafasini dagitmasi lazim aksam olunca bisi konusmuyoruz diyor da ablan bisi konusuyor mu yokda devamli enistenden mi bekliyor? monotonluk insanlari hissizlestirir alsin bir hafta sonu bi yere tatile gotursun bi kursa baslasin ne bileyim evde esyalarin yerini degistirsin felan kocasinin ilgisini cekmeye calissin. birbirlerini seven insanlarin cabalari asla bosa gitmez..

kimin hayatı böyle değilki ..evliliklerin birçoğu böyle şimdi..tabi tv , internet yerine ne bilim maç yerine erkeklerin birazda eşleri ile ilgilenmeleri gerekir..ablan ne bekliyor esasında pek anlamadım. gerekeni yapıyor diyorsun umursamaz değil ilgili diyorsun eeee o zaman birazda aslında kendinde aramalı sebebi..
mesela bak canım ben de 2 yıllık evliyim , eşim gelince kapıda güleryüzle karşılarım , yemeğimizi yeriz..ee sonra tv karşısına ortak bişeyler bulur izleriz ..tabi bu arada sohbet ederiz günlük ordan burdan ..iki üç akşamda bir arkadaşlara gideriz onlar gelir ..gezmeye çıkarız ..en azından bir cafeye bile gitsek maksat beraber olmak ..yani hayatımız böyle sürüp gidiyor..farklı bişeyler bekleyemem ..ne bilim tepemde uçak uçursun güller yağdırsın filan ,bunu kimse yapmıyor kimsede beklemesin..benim eşim bana özel günler dışında çiçek almaz , beklemiyorum da , beni sevdiğini bilmek ve bunu bana söylemesi yetiyor bana..bence ablanda bazı şeylerle yetinmeyi bilmeli ...tabi eğer enişte çok hımbıl hergün böyle davranan ve kişiliği bu olan biri değilse ..

ya bide eniştem aklına esince yada denk gelince çiçekte alır hediyede alır,

ama ablam diyorki ben sadece aşk aramıyorum diyor arkadaşta olmak istiyorum diyor. mesela sahile iniyoruz çay içmek için oturuyoruz ama tek kelime konuşacak konu bulamıyoruz diyor,muhabbet edeceğimiz konu yok hiç bişey anlatmıyor ben bikonu açıyorum 2dk sonra bitiyorrmuş konu aramaktan bıktım diyor,

yada tek başına bunalıma girdi bide 5aydır bebeği olmuyor onu takıyor galiba

galiba ablamın psikoljisi iyice bozulmuş

kursa başlayacak bakalım bide bebek olursa iyi gelir,

canım hiç kimse dört dörtlük değildirki ,bak ablanı seviyormuş iyi bir evliliği varmış,işte yoruluyordur,o da eve gelince huzur bulmak sakin bir ortamda bulunmak istiyordur,ablan biraz abartıyormu acaba seninde dediğin gibi takıntı haline mi getiriyor.O evde yanlız olduğu için kendi açısından haklı ama eşininde yorulabileceğini düşünsün.daha az yorgun olduğu akşamlar ilgisini çekebilecek eşinin hoşlanacağı şeyler yapabilir. Açıkcası çok takıntı yapmasın canım,anlattıklarına bakılırsa ablan takıntı yapmış, cicim aylarını özlüyor ama evlilik hep cicim ayları ile sürmüyorki canım, bu kadar büyütmesin mutlu evliliğini kendine işkence ederek mutsuz hale getirmesin.Mutluluklar dilerim canım.

evet aynen öyle cicim aylarını özlüyor ,çok takıyor kendini yedi bitirdi çok değişti diyo ortak hiç bişey kalmadı ... diyor ağlayıp duruyor

onu tanıyamıyorum çok güçlü biriydi

ben evli değilim ancak bu yaz yaklaşık 3 yıldır beraber olduğum erkek arkadaşımla bu konuyu hatırlatan nedenlerle ayrıldık. 15 gün sonra o tekrar başlamak istedi, çok oldu ayrılık diye, benim diretmem ve daha iyi olacağını düşünmemle 1,5 ay kalabildik ayrı.

Ben de diyordum, ahh hiç o ilk zamanlarki halimiz kalmadı, her şey monotonlaştı, olmaz ki böyle. paylaşımlarımız azalıyor. sağlığına özen göstermiyor (ki bir çok insandan daha fazla gösterir) sonra rahatsızlanıyor yine bir yere çıkıp gidemiyoruz vb.

biz henüz evlenmedik(benim başımdan yılalr önce bir evlilik geçti, sütten ağzı yanan misali) ancak gördüğün gibi benzer sorunlar çıkarken de yaşanabiliyor. aslında bunun nedeni karşındakine duyduğun güven, garanti olduğu düşüncesi. Tabii ki oturup da, nasıl olsa beni seviyor, bırakmaz, etmez, çabalamama gerek yok demiyoruz. Ancak uzun sürede aynı ilgi alakayı sürdürmek çok zor. Çünkü hayat o kadar toz pembe değil. Para kazanmak için beynimiz, bünyemiz eski insanlara göre çok daha fazla yıpranıyor artık bu işsizlik dünyasında.

bizim de çalışma saatlerimiz farklıydı. ben part-time çalışıyorum. ama işlerim yoğun olduğunda buluşmaya benim de halim olmuyor. ancak o zaman onu anlıyordum. ikimizde de ortak hastalıklar var ve yaşam hızımızı, enerjimizi etkileyen hastalıklar. ama ben bunu bile unutuyormuşum zaman zaman. o da benim aslında sadece onunla paylaşıma ihtiyaç duyduğumu, onu kaybetmekten korktuğum için sağlığına kafayı taktığımı, özel bir şey beklemediğimi sadece onu yanımda hissetmenin,elini tutmanın beni mutlu ettiğini bir kez daha hatırladı.

şimdi geçen gün pastanede bir şeye uzanırken elimi bıraktı, sanki kaçıyormuşum gibi ani bir hareketle hemen tuttu, sanki düşecekmişim gibi. sonra ikimiz de güldük halimize. Bize bu ara verme, dışarıdan bakma çok yaradı. tabii evli ablan ara verme uygun düşmez sanırım, ama ne bileyim biraz dışarıdan bakmaya çalışsın hayatına, nelere sahip olduğunu da görsün. silkelensin, hayata tutunsun!

Maalesef büyümek böyle bir şey işte.. Bir de evliliğin ağır sorumluluğu binince daha zorlaşıyor hayat.. Bence ablanız asla evliliğini flört dönemi ile kıyaslamasın...:nazar:
Bence kendine iyi kötü bir iş bulup çalışsın,kendini oyalasın,eşinin halini daha iyi anlar bence o zaman..Ama seviyormuş,ilgileniyormuş ama ablanız yalnızlıktan,can sıkıntısından sarıyor eşine bence...benneyaptımki
Flört dönemimizdeki gibi herşey toz pembe değil maalesef.. Hayat zor,çok zor..:nazar:

süper bir yorum.başka söz bulamıyorum bende.:eek:

benim ablam aynı durumdaydı boşandı
herşey daha da kötüye gitti şimdi çocuğunu hastayken bile aramaz oldu bunların bir derdi varmı çocuğa birşey lazım mı hiç sormaz oldu herşeyi ailemden bekliyor ablam ise hayata sil baştan başlıyor mücadele veriyor
ablana tavsiyem ortada dayak yok içki yok başka bir kadın yok ilgisizlikse karşısına alıp bu durumun hoşuna gitmediği çok üzüldüğünü sölesin canım
ama erkeklerin çoğu aynı maalesef imzayı atınca tamam

bak güzelim bazı dönemler böyle şeyler olur.ablan kafasında büyütmesin.eniştenin yanında ağlayıpta iyice ortamı gerip eşini kendinden uzaklaştırmasın.erkekler kadınlar kadar ince düşünemez.madem çok yorulan bir insan ablanda onun yorgunluğunu giderecek şeyler yapsın. ne bileyim güzel kokulu yağlarla eşine masajlar yapsın.ama mutlaka yağ kullansın çünkü yağsız masaj yaparsa enişten anında sızar ama yağ olunca mecbur duş almak zorunda kalıcak ve buda onun uykusunun kaçmasına neden olucak.hem dinlenmiş olur hemde uyuya kalmaz.aklıma bu fikir geldi bir denesin derim.ayrıca laale arkadaşında dediği gibi ablan boş kaldığı için eniştenle uğraşıyor.zamanla geçer.ağladığıyla kalır ablanda.inş en yakın zamanda ablan düzelir..

annem calistigi halde ben dogmadan once bu duruma dusmus
aksam geliyorlarmis isten babam hep yorgun tv karsisinda sonra uyku...
sonra ben olmusum annemin dunyasi biranda degismis, artik babamin ilgisizligini o kadar da kafaya takmaz olmus
2.5 seneden sonra evliligin rutinlesmesi normal bi renk lazim :)

Ablan kendine baksın,mutlaka bakıyordur ama daha fazla baksın bağzen eşi gelmeden çok güzel giyinsin süüslensin saçını falan yapsın,enfes bir sofra hazırlasın,mumlar falan romantik bir ortam hazırlasın..Kendini sürekli geliştirsin,genel kültürünü artırsın,hoş sohpet olsun,o arkadaşlarına gitiiklerinede oda sohpete karışsın ne bileyim erkekler evlenince kendilerini yormuyolar nasıl olsa benim artık deyip başka birşeylerele ilgileniyolar...Bol şans,ablana söyle kafasına fazla takmasın,her evlilikte böyle dönemler olur.

X