9 ay hamile kalamamak

guler162224

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2024
136
168
27
Merhaba kızlar daha önce de konu açmıştım.
Şöyle ki ben hormon testi yaptırdım eşimde sperm testi iyi çıktı sonuçlar gayet iyi ama onun dışında doktor ultrasonla baktı rahmin temiz demişti başka da herhangi bir test vs yaptırmadık bekleyelim kendiliğinden olur diye.
Ama 9 aydır gebelik oluşmadı hani uzunda bir süre ne yapmamız lazım nerden başlamak lazım yardımcı olur musunuz ?

Rahim filmi çektirebilirsiniz zaten 1 seneyi doldurunca sizi rahim filmine yollayacak doktorunuz. Rahim filmi ile yumurtalıklara bakılıyor tüpler açıkmı kapalı mı , perde veya polip varmı bakılıyor ve sonra bir sıvı ile içi yıkanıyor basınç veriliyor görüntülenmek için eğer tüpün kapalıysa o anda açıyorlar 3-4 ay içerisinde hamile kalan çok. Ben çektirdim kalamadım ama en azından tüplerimin açık olduğunu öğrendim hafif arkuat Uterus olduğumu öğrendim yani ufacık da olsa kalp şeklinde bir Rahime sahibim gebeliğe engel olmadığını söylediler ter temiz çıktı. Şükür

Bence siz de çekilin şansınız varsa özel biyerde yaptırın devletlerde son teknoloji olmadığından dolayı canınız yanar. Ben İstanbul Kadıköy de Sonomed de çektirdim mayıs ayındaydı galiba. Eğer şansınız varsa mutlaka orda çektirin korkudan titreyerek gittim hoplaya zıplaya çıktım hiç korkulacak bir şey değilmiş

Sadece ultrason ile muayene olmak maalesef yeterli değil. 9 ay sana göre uzun olsa da inan bana değil herkesin farklı bende 6 sene bu işin içerisindeyim. Herşeyin vakti zamanı var hayırlısı gerçekten

Sperm testi
Ve hormonlar normalse detaylı bir kontrol şart.

Onun dışında doktorlar kilo verildiği zaman bedenin farklı çalıştığını söylüyor haklılar ,pko veya değil farketmeden gerçekten kilo çok fark yaratıyor varsa verin eşinizde kiloluysa versin kilo sigara alkol bırakın , inositol vitamin var kadınlar için yumurtalıkları kaliteleştiriyor ondan al kendine mesela D vitamin , omega 3 ve folik asit bunların hepsini içmeye başlayın

Ovülasyon takip ediyor musunuz gerçi o kadar şey yapmışsınız bunu da yapmışsınızdır sanırım

9 ay çok uzun birmsüre değil bunarada anlıyorlar beklerken size bir ömür gibi geliyor sanki olmayacakmış gibi geliyor ama her şeyim zamanı var bir de çok fazla bunun üzerine düşüp kendinizi yorarak denemeniz de olumsuz etkileyebilir stres her şeye zarar veriyor akışına bırakın kafanız rahat olsun gerçekten çok etki ediyor

O kadar haklısınız ki.

Merhaba , benimde 3 senelik evliliğim var ve 2 buçuk senedir bu işin içerisindeyim . Bende çok şey araştırdım herseyi yaptım bende de eşimde de bir problem yoktu . Geçen sene rahim filmi çektirdim hersey iyiydi . Ama sağlıklı bir gebelik elde edemedim . Çok üzücü bir olay hiçbir problemin olamamasına rağmen elde edememek. Doktorum bana hiçbir sağlık problemi olmayan 10 çift ilişkiye girse sadece 2 çift gebelik elde eder . 2 sinden biri de sağlıksız gebelik elde eder. Sadece 1 çift olumlu sonlanır demişti . Böyle bir istatistiksel bir olay var gerisini sen düşün demişti

Merhabalar yorumunuz için teşekkür ederim ikimizzinde kilosu yok ve sigara kullanmıyoruz d vitamini folik asit su tüketimine varana kadar dikkat ediyorum,bende düşündüm rahim filmi çektirmeyi ondan sonra devam etmek daha garanti gibi

bi yerlerde kaçırılan bi nokta mı var ne var anlayamıyorum bir türlü Allah tez zamanda nasip etsin inşallah

Merhabalar biliyorum farkındayım ama beni ya olmazsa diye korku sarıyo açıkçası dediğiniz gibi şimdiye kadar olmadı hiç olmayacakmış hissi var tabi her ay da ayrı bir umutlanma bu uygulamada yazan tüm belirtileri yaşadım 5 gün gecikmede dahil.
Belki de stresten olmuyordur ben içten içe farkında olmadan çok stres yapabilen biriyim bir de iş ev arası yoruluyorum çalışma saatlerim çok uzun haftadsonları da hiç dinlenemeden geçiyo önümüzdeki ay işi bırakmayı düşünüyorum rahim filmi çektirip ocağa kadar dinlenirim rahatlarım belki 1 yıl dolana kadar bu süreyi böyle geçirsem iyi gelebilir.

henüz erken. 12 ay kendiniz denemeniz gerekiyor. 12 ay dolunca rahim filmi veya genetik testler yapılabilir. ama henüz karamsar olmayın yani. ben 13.ayda hamile kaldım

Bende hamile kaldığım zaman çalışıyordum kafama takıtırdum olmaz falan diye tamamen stresten oluyor sonra hemen oldu

Ya tamam doktorlar bu istatistikleri söylüyor da onca insan nasıl hamile kalıyor kimi ilk denemesinde kimi ikinci denemesinde. Bize ne zaman sıra gelecek ben anlamadım ki

Emin ol onu bende içimden söyledim nedense o on kişiden biri hiç biz olmuyoruz
Hele nasıl siniroluyorum allah günah yazmasın geçen yıl ilk bebek denemeye basladığımızda ablamın bi arkadası'' ayy ben cok kolay hamile kalıyorum eşim ceketini atsa hamileyim'' deyip gülüyordu. Herşey allahtan haberleri yok. Marifet onlardaymıs gibi ulu orta anlatıyor.

İçimdem diyorum bizde sorun herhalde bu kadar kolay bişeyse kaç aydır deniyoruz olmuyor..
E buraya giriyorum yüzlerce binlerce kadın aylardır denşyor bizim gibi her ay birlikte yumurtlama takibi beklenen adet tarihi bekleme birbirine destek olmak...
Bir dünya doktor kontrolü tahlil vs doktorlar diyor yok sizin cocuğunuz olur denemeye devam edin ciddi bir sorun yok.. Valla allak bullak oldum. İstetistikler dualar tahlil sonucları hepsi birbirine girdi

14 ay olmadı yumurtlama testleri, ultrasonla yumurtlama dönemi takibi, takvim takibi neler yapmadık ki. Üstüne düşmeyi bırakınca kendiliğinden oldu.

Kesinlikle katılıyorum ilk istediğimde olsaydı 2 yaşlarında olurdu bebem ama benden sonra evlenenlerin bebeklerinin yaş günlerine gidiyorum

Kesinlikle katılıyorum ilk istediğimde olsaydı 2 yaşlarında olurdu bebem ama benden sonra evlenenlerin bebeklerinin yaş günlerine gidiyorum
Allah herkese kolaylıkla versin insallah kimseye imrenmiyorum ama insan kendi için de üzülmüyor değil. En yakın arkadasım hamile kaldı suan benim için de dua ediyor. Okadar mutluyum ki onun adına yaşı da büyük cok sukur uğrasmadan hamile kaldı uğrassa kızın yaşı geçicek. Allah herkese istediği zamanda versin insallah hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…