Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 9. Ay aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Minimidimaksi

Guru
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
359
158
Arkadaşlar merhaba. 9,5 aylık bir kuzum var hamdolsun. 9. Ay aşısını dr siz bilirsiniz yapıp yapmamakta dedi. Kararsız kaldım yaptırıp yaptırmamakta. Aranızda yaptırmayan ve sorun yaşamayan var mı

Aslinda tum asilar icin karar sizin,yaptirmak istemezseniz kimse sizi zorlamaz. 9. Ayda hangi asi vardi su an hatirlamiyorum ama hepsini yaptirdim cocuguma. Ulkede saglik konusunda agir sorunlar var,gocmenler nedeniyle. Ben bu nedenle risk almak istemedim. Parali asi ise eczaneden 35-40 lira daha ucuza alip saglik ocaginda yaptirabilirsiniz aklinizda olsun.

Arkadaşlar merhaba. 9,5 aylık bir kuzum var hamdolsun. 9. Ay aşısını dr siz bilirsiniz yapıp yapmamakta dedi. Kararsız kaldım yaptırıp yaptırmamakta. Aranızda yaptırmayan ve sorun yaşamayan var mı
9. Ayda ne aşısı varmış bana ne doktor nede sağlık ocağı birşey söylemedi sadece rota açısının son dozu var diye biliyordum onuda bir ay sonra yaptıracağız benim kızım 10 aylık

9.ay sonradan eklendi.. suriyelilerden dolayi dedi benim doktorum.. Karma asi yapildi.. yani kizamik kaba kulak ve kizamikcik.. ilk doz..
yanlis hatirlamiyorsam istege bagliydi..

Ben bütün aşıları yaptırdım. Ülkede az hastalık varmış gibi bir de suriyelilerden bulaşan hastalıklarla uğraşıyoruz...

İlk bir yaşta anneden geçen antikorlar bebeği bağışık yapıyor. Onun icin siz kızamık antikoru olan bebeğe bir daha antikor yüklemiş oluyorsunuz. İlk dozu 1 yaş dolunca ikincisi de 1. Sınıfta yapiliyor. Risk olsa ister yaptır ister yaptırma denilmez diye düşünüyorum.

Çocuk doktorumuz önermedi. Sağlık ocağı da cagirmadi gerek yok dediler. Sonuçta yaptirmadim.

9 ay aşısı hangisi idi acaba

örneğin Bursa'nın en mutena semtlerinden birinde ilkokulda su çiçeği salgını varmış bu aralar ileri derecede bir salgın

zira kızamık, su çiçeği hatta çocuk felci hastalıkları azalmışken sınırlardan girdi yıllar önce ve tüm ülkeye dağılıyor hızla

Doktorumuz ben önermiyorum aşıyı suriyelilerden dolyı çıkmış bir aşı siz bilirsiniz dedi.Bizde düşündük taşındık yaptıralım nolur nolmaz dedik.Sağlık ocağı saat randevusı vermediği için geç kalmışız.Hemşire üzgünüm aşı kapandı yapamam dedi.Vardır bi hayır dedik,kısmet olmadı yani :)

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Evet 9. Ay kızamık aşısı. Suriyelilerden sonra eklenmiş. Öyle kararı bize bıraktılar.

X