Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Ben blue bu hafta 800 gr vermeyi hedeflemiştim ama 500 gr verebildim, en büyük sebep grip nedeniyle spor yapamamam oldu, sporun ne kadar önemli olduğunu gördüm.. önümüzdeki hafta 1 kilo vererek açığı kapatmayı hedefliyorum.. Selamlar sevgiler..

Herkese iyi hafta sonları.

Yine bitkin vaziyette oturdum pc nin başına. ilk burayı açtım. sabah zeytinyağı bağlantıları için telefon trafiği yoğunluğum oldu. öğleden sonra hesap kitap işleri. bi de benim bıcırığın kreşinde anneler günü şenliği vardı. aslında üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyo ama hanımefendiye gezme dedimmi benden önce yola düşüyo. kalktık kreşe gittik. çocuklar bıcır bıcırdı. beren ha bire kaydıraktan kaydı. yoruldu geldi kucak kucak demeye başladı. neyse aldık çiçeklerimizi, balonumuzu... kucak kucak eve kadar geldik. canım çıktı. bu gün son elma sirkemi kurucam. bu arada sirkeler için şişe bağlantısı yapmaya çalışıyorum bi türlü uygun şişeler bulamadım. eşi dostu bu işlerle uğraşan varsa (ki bu piyango gibi olurdu) desin. Bu arada benim diyet her tarafından çatlamaya başladı. dün sabah kahvaltımı her zamanki gibi yaptım. akşam eve ölü gibi düştüm. gelirken söylemesi ayıp somon almıştım. daha önce hiç yememiştim somon balığı. ben hamsici olduğumdan başka balıklara pek yüz vermem. her neyse, balığın yanına bi salata yapar afiyetle yerim diye düşünürken, irem hanım lahmacun ısmarlamış, nerdeyse lahmacuncuyla aynı zamanda geldik eve. o yorgunlukla önümde lahmacunu görünce balık hazırlamak gözümü korkuttu. oturdum 1 tane yedim. iyi dedim böyle bitiririm günü. ama ne mümkün. gecenin 11 inde tutturdular balığı pişir yiyelim diye. mübarek mis gibi koktu. gel de yeme. 12 de kalktım balık ve salata da yedim. bi de gazoz vardı bi güzel 1 bardak içtim. yani gettiiii getti getti gettii diyetim...
neyse bu gün sabah kahvaltımı yine aynı şekilde yaptım ve yaklaşık yarım saat sonra bol salata ve dünden kalan 1 parça balığı yiyeceğim. şu anda irem bana salatamı hazırlıyo... çok yorgunum çokkkkk..... ve de açım. biraz önce sabah kahvaltısı için hazırladığım omletten kalma 4 parçayı lüplettim. sırf atılıcak diye kıyamadığımdan. zaten bu huyum yüzünden kilo alıyorum ya. tabağında yemek bırakanın tabağını sıyırırım, kalan yemeği dökmeye kıyamam günah diye... neyse bundan sonra daha dikkatli olucam inşallah....

Selam hayırlı pazarlar kızlar
Bu gün de işim başımdan aşkın. Sabah 7.30 kalkıp oğlumun gömleğini ütüleyip işe gönderdim. Peşinden kahvaltı, kalan elmaların suyunu sıkıp bu sefer susuz sirke kurdum. posalarıyla da ayrı... Posayla kurduğum sirkenin nasıl olacağını çok merak ediyorum. 9 kilo kadar portakal marmelatı yaptım. eşimi kaldırdım. kahvaltısı, beren, irem... derken şimdi öğle yemeğimi yedim. Birazdan dükkana geçicem. Bu gün yoğun bi şekilde ustalarla görüşmem lazım. Alçıpancı, rafçı filan gelicek. Fiyat alıcam. Akşam üstü dünürüm -adı Beyhan- le buluşup anneler günümüzü çay içerek kutlamaya karar verdik. Yarın Adana'ya gidiyorum. 3. iğne seansım. Adana'dan belki fırsat bulup yazamam diye gider ayak yazayım dedim. Bu sefer diyetimi bozmamaya kararlıyım. Ama nefis bu belli de olmaz. Geldiğimde daha yoğun bi tempo beni bekliyo. Kaç gündür gece 2 den önce yatağa girdiğim yok. Allah yardımcım olsun. Evde çelik korseyi belimden çıkarmıyorum. Dışarıda beni gören sağlam bişey sanır. Gerçi bazen yaptıklarımı 10 adam bi araya gelse yapamaz gibi gelir. Abartıyomuyum ne :26:

Bu saat kadar neler yedim?

Aç karna 2 bardak sirkeli su,
Kahvaltı: 3 kaşık tahin pekmez, 1 büyük tabak yeşil salata (zeytinyağlı, bol limonlu, deniz tuzlu)
Öğleye kadar 2 bardak sirkeli su
Öğle yemeğim: 1 kase ev yapımı tarhana çorbası, 1 büyük kase ton balıklı yeşil salata (zeytinyağlı, bu sefer havuç rendeledim)
Hasretle su içme saatimi bekliyorum. Sanırım bi yeşil çay içicem. Başka türlü bu hararet geçmez...

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Kaç gün aradan sonra yine buralardayım :122: :122: :122:

İki gündür ömrümden ömür gitti :26:
Geçen gün eşimin sabahtan tansiyonu bir fırladı öyle böyle değil Tansiyon hapına rağmen tansiyonu 16 / 11 di ve adamcağızın eli ayağı tutmaz oldu. Önce hastaneye gitmek istemedi ama ben ısrar edince en yakın özel hastaneye götürdüm :26:
Hemen acile gittik ama oradada nasıl bir hemşire varsa tansiyonu yüksek olduğu halde yok birşey çok hafif yükselmiş dinlensin geçer dediler bizde bu sefer en yakın devlet hastanesine gitmek üzere yola çıktık
Allahtan ben arabayı kullanmışım :26: adamcağız yolda panik yapma ama galiba kusacağım dedi hayır adam biliyor ben felaket tiksinirim öyle şeylerden
Demeye kalmadı nasıl kötü olduysa arabayı maf etti
Neyse hastaneye gider gitmez iki dakikada önce biraz arabayı temizledi sonrada acile attık kendimizi :26: doktor anında iki tane dil altı hapı verdi ne olur ne olmaz diye hem o tansiyonuda düzenliyormuş
Bir saat kadar hastanede kaldık tekrar baktıklarında eskiye nazaran biraz daha düşüktü ama doktor yine fena olursan hemen gel dedi :26:

Eve geldikten sonrada gece 2ye kadar yine yüksekti tansiyonu hatta kusması evde de devam etti
Adam dibinde kovayla oturdu bütün gece ama şükür sonra düştü tansiyonuda rahat bir oh çektim

Aklım gitti adamcağızı öyle görünce İlk kez bu kadar kötü oldu ve inanın kolay kolay hastaneye gidelim demezdi :26:
Çok şükür şu anda çok daha iyi ama yinede ben tedirginim ve devamlı adamın yüzüne bakıyorum ( tansiyonu fırladığı an yüzü bembeyaz oluyor ) en ufak reng değişikliğinde ( bukalemun gibi adam ) ölç bakalım tansiyonunu diyorum

Rabbim bir daha göstermesin ama gerçekten ödümü kopardı

Bu arada kendim için para kazanabileceğim bir iş düşündüm Şu bilgisayarlı dikiş makinelerinden daha evvel istiyorum demiştim ya kardeşimin eşi sağ olsun bana kendi çalıştığı yerden indirimli alma imkanı olduğunu söyledi ve benim beğendiğim makinenin bir üst modelini tavsiye etti
Normalde makine 5 500 TLye satılıyormuş piyasada ama kendi şirketinde çalıştığı için 3 350 TLye alabiliyormuş aynı makineyi
Tabi parayı nakit istiyorlar ve bende para ne gezerrrrrrrrrrr mütahitmiyim moduna girdim onu ilk duyduğumda
Bugün anneler günü münasebetiyle anneme kahvaltıya gidince işi yüzsüzlüğe vurdum konusu açılınca ve anneme Allahın emri Peygamberin kavliyle senden 3 350 TL borç istiyorum Anneciğim dedim
Tabi masadaki herkes koptu
Kiloyla havlu alıp üzerine yazı ve değişik işlemeler yapıp satmayı düşündüğümü söyleyince baştan bir aman ne gerek var ya elinde patlarsa falan yaptı ama hem burada Komşu ablamın yeğeninin Pierre Lotide dükkanına verebileceğimi ( Komşu ablam orada herşey satılır veririz satsın oda çok az eklerse eklesin kazançın kesin olur demişti ) birde tabi yazın eşimin halalarının yazlıkta satabileceklerini duyunca yumuşar gibi oldu
Eşimde Anne zaten hemen şimdi değil 4 ay sonra falan düşünüyoruz biz bu işi sonuçta kışın istanbulda yazında akçayda satılacak hem satmaya başlamadan biraz yapıp hazırlık yapmak lazım diyince ; hadi bakalım Tamam madem öyle borç veririm dedi tabi ben 20 ay taksitle öderim diyince yine koptu hatun okadar taksitmi olur diye dedim az olsun öz olsun daha başlamadan beni batıracakmısın daha malzemede almam lazım diyince iyi hadi öyle olsun dedi ama ben annemi tanıyorsam kesin almaz benden parasını yada alsa bile sonra nasılsa yine bir açığımı kapatır hatun

Anam şimdiden sevindirik oldum hem sevdiğim birşey yapacağım hemde Allahın izniyle az da olsa paramı kazanacağım evden
Kız kardeşim artık bizede birşeyler yaparsın diyincede makul bir fiyat karşılığı yaparız birşeyler diyince anaaa bu iyice iş kadınına bağladı diye dalga geçiyorlar benle tabi biliyor yeğenlerim için canım feda olacağını
Hayırlısı bakalım

Hayatım. İlk önce çok geçmiş olsun. Allah bi daha göstermesin. Tansiyon zor iştir. Bende sürekli düşer. Ki düşmesi yükselmesine göre bişey sayılmaz, yinede beni allak bullak eder. Tansiyonunun neden yükseldiği bellimi, yani stresemi bağlı, başka bi sıkıntısımı var. Aslında nedeni bilinse ona göre tedavi yapılır.
Bu arada müstakbel makinen şimdiden hayırlı olsun canım. İnşallah çok güzel şeyler üretip, bol şatışlar yaparsın. Emin ol işin iyi giderse makinenin parasını 2-3 ayda çıkarırsın. Adana saatim yaklaşıyor. Birazdan havaalanına gidicem. Sana bişeyler yazmadan gitmeye gönlüm razı olmadı.

Canım benim bozma moralini ne olduğu anlaşılmadan.. Önce bu doktordan takibini al bi.. Hormon testi istemesi güzel.. Sonuçlara bakar ona göre tedavi sunar.. Kalbini ferah tut ki..hayırlı olsun herşey

Sent from my ST27i using Kadınlar Kulübü mobile app

İyi yolculuklar canım..:)

Canım benim hayırlı olsun.. Çok mutlu bi durum.. ALlahm hayırlı etsin..
Eşine de çok geçmiş olsun.. Sanırım eşinin bi tansiyon diyeti yapması gerek..

günaydın kızlar nasılsınız bakalım
annemlerden döndüm kilo almadım çok şükür tabii vermedimde
artık azimli bie şekilde başlayabilirim inşallah
bugünlük iyi gidiyor şu saate kadar öğle yemeği getirmedim yanımda
öğle dışardan yiyebilirim ama az hafif yiyeceğim ve spor yapacağım

Hadi bakalım gitsin kilolar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr

Anam bütün gece saçma sapan rüyalar gördüm durdum ve sabah o yüzden çok zor kalktım yataktan
Sersem gibiyim ama kendime gelirim inşallah birazdan

Bugün gidip gözlüklerimi alacağım
Ay inşallah bu sefer takabilirim yoksa adam beni öldürecek alıp alıp takmıyorsun diye
Bu arada sol gözüm baya bir bozukmuş hatta eve gelincede resmen dalga geçtim kendimle gözümün biri kalk gidelim diğeride çok yeme otur diyor diye görünürde tabi birşey yok ama içten işte
Bari bu sefer düzenli olarak takayımda daha beter olmasın

Bu arada kızlar yeni bir karar aldım hatta işleme koymaya başladım
Hani ben tüp mide ameliyatı olup olmamakta tereddütteydim ya bir kaç gündür yine olsammı olmasam mı modundaydım ve eksi yönlerini ( ömür boyu dikkat etmek zorunda olmam, karın fıtığı olasılığın yüksek olması, az fazla kaçırınca kusma olayı, ömür boyu soda da olsa asitli içememe olayı ve daha sayamıyacağım bir sürü eksi yön.... ) beni bu ameliyattan uzaklaştırıyor. En önemliside narkoz alıp ameliyat olmak zaten :26:
Kendi kendime de ya ama öbür türlüde nasıl gidecek kilolar derken TVde bu tip ameliyatları yapan bir doktora deng geldim. Adam ameliyatı anlatırken aslında ameliyatın sadece mideyi ufalttığını ve asıl kilonun ameliyat sonraki beslenme yüzünden gittiğini acıkladığı bir programa deng geldim.
Bazı insanların ameliyat sonraki beslenmeye biraz dikkat etmedikleri için ya az kilo verdiklerini yada abartanların kilo bile alabildiklerini söyledi
Yani neticede hem riske gireceksin hemde yine iş senin beslenmende bitecek
O zaman ne gerek var o riske girmeye dedim kendi kendime ve internetten tüp mide amliyatı amliyatı sonrası için beslenme planını buldum
Madem iş bende bitiyor ve madem beslenme zayıflamaya neden oluyor ( doktorun demesi beslenme listesine uyduğu için yağlı bir şey tüketilmediğinden vucut biriken yağlardan tüketmek zorunda kalacaktır ve zayıflamamak elde değil )

Bakalım bu sabahtan itibaren bende ameliyat olmuş gibi onların beslenmesini uygulamaya çalışacağım en azından dayanabileceğim kadar
İlk 2 hafta sırf sıvı tüketilecek ( ayran, su, berrak çorbalar, süt, sulandırılmış meyve suyu vs gibi şeyler... )
Sonra yavaş yavaş pürelerden katılara geçiş dönemi

Hani bir nevi bebeklerin beslenme düzeni gibi Bu arada günde 6 kere besleniliyormuş suyu bile pipetle yudum yudum içmeye karar verdim hem devamlı birşeyler tüketmiş olacağım hemde inşallah şu lanet kilolardan kurtulacağım
Artık eşimde sağlığın için şu kilolardan kurtulmak için birşeyler yap be aşkım diyince bende böyle bir karar aldım hem ameliyat riskine girmemiş olacağım hemde elimden geldiğince beslenmelerine uyup kilo vermeye çalışacağım

Çok teşekkür ederim canım
Sanada şimdiden hayırlı yolculuklar Rabbim sağ sağlim gidip gelmeyi nasip etsin...Aminnnnnnnnnnnn

Eşimin tansiyonu biraz sinirsel hatta uzun zamandır her gün tansiyon hapı kullanması gerekiyordu fakat kendi iyi hissettiği için 1 aydır içmiyormuş meğer bende adam iş yerinde içiyor diye rahattım ama o günün akşamı benden temiz bir fırça yedi
İçme içme genç yaşta bir gün tansiyondan gidersin dedim. Kusura bakma ama o zaman 3 gün peşinden ağlarım sonra hayat devam ediyor diye ikinci kocayı ararım ona göre dedim hatta bizim semtin hafiften şerbetli bir amcamız var adamcağız 3 tekerlekli motorla geziyor sokaklarda, fötür şapkalı, güler yüzlü, sakallı ama tabi hafiften safcana bir amca heh işte onu alırım ikinci koca olarak dedimde nasıl gülüyor bende sana birşey olursa deli naimeyi alırım diyor ( oda bir öte mahalleden )
Allah korusun tabi işin gırgırı o ama artık her gün elli kere tembihliyorum ilaçını iç diye Rabbim bir daha göstermesin...Aminnnnnnnnnn

Selam kızlar,
Nasılsınız, uzun zamandır uğrayamadım.
hem işler hem hastalık hem dayımı kaybettik onun acısı derken kötü günler geçirdim.
Dayım aniden kalp krizinden vefat etti yıkıldık tabi rabbim rahmet etsin inşallah.
Hastalığıma gelince aniden başlayan boyun ve kol ağrısı diye gittiğim nöroloji doktorundan beklemediğim sonuçlar çıktı.
Mr, röntgen EMG derken polinöropati diye bi rahatsızlık teşhisi kondu bunun kesin olduğunu anlamak için Belimden sıvı almak için hastaneye yatırdılar acılı zor bir işlem sonrası çok çok şiddetli baş ağrısı 10 gun evde hiç kalkmadan yattım.
Sonuç doğruydu polinoropati bu da bağışıklık sistemimin yanlış çalıştıgını gösterıyor bu rahatsızlıgın en belırgın özellıgı kişinin normalden daha çabuk yorulması bu bende vardı ama nomral zannediyordum. tabi durum iyice kötüye gidince ağrılarımda çoğaldı kortizonlu ilaç tedavisi verdi henüz başladım tedaviye kortizon gözümü korkutuyor ama bu ağrılarlada yaşanmıyor. Başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum dualarınızı eksik etmeyin Rabbim bütün hastalara şifa versin. Bu arada tabi kg da aldım şuan 62.8 oldum ama çok hastalık için diyet ve spor da yapmam gerekiyor bugün itibariyle herşeye dikkat etmeye karar verdim çünkü kol çantamı taşıyamaz hale geldim hemde bu yaşta

canım hem çok geçmiş olsun hemde başın sağolsun allah rahmet etsin
canım bazı şikayetlerimizi normal sanıyoruz aslında muayene edilince altından neler çıkıyor işte
kendine iyi bak bundan sonrası için umarım şifa bulursun
kilo dert değil zaten senin kilo sorunun çok yoktu maşallahın vardı canım iyileşte kilolar gider bir şekülde
tekrar geçmiş olsun acil şifalar

Teşekkür ederim Allah razı olsun canım.
evet bazı rahatsızlıkları önemsemiyoruz ama dediğin gibi bir sürü rahatsızlık çıkabiliyor boynumda 3 tanede fıtık çıktı belime baksalar ondada çıkar kesin.
Rahatsızlıgımın düzelmesi için egzersizde yapmam gerekiyor tam bir tedaviside yok açıkçası kortizon kullanmaya başladığımda tuza ve kalsiyuma dikkat etmem gerekiyor sonuçta kortizon hem faydalı hemde zararlı.
kilomda fazla yok ama vermem gerekiyorki kortizonda fazla kg almayayım dimi rabbim yardımcımız olsun

Selam kizlar ilk once butun annelerin vee anne adaylarinin anneler gunu kutlu olsun allah hepimize nasip etsin insallah
Kac gundur ugrayamiyorum yeme duzenim de iyice sasti persembe aksami okulda konser vardi arkadaslarim icki getimis normalde icmem zaten pek de sevmem bi iki yudum almisligim vardir toplasan ayip olmasin diye ictim ve 3-4 gun burnumdan geldi aksamdan kalma olmak neymis onu ogrendim hatice abla banu abla yaslari gelince cocuklarin birakin denesinler sora zaten illallah dicekler yasamadan anlamiyo insan bugun dee simsi geldim okuldan yarin tarkan konseri var yediklerimi yaziyim:
Sabah bi bardak sekersiz az sutlu kahve
Oglen: kremali donates corbasi biraz yogurt biraz nohut biraz pilav
O kadaar aksam da ne yersem yazarim

sevgili kaptanım bu aralar pek giremiyorum çünkü taşınmak gibi bir mesele var . haziran gibi herhalde rahat edecem uygun zman a kadar beni izinli sayabilir misin size vakit ayıramıyorumm fakat kopmak da istemiyorumm anlayışınız için şimdiden tesekkürlerrr

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Kocacığım annemin Anneler günü hediyesi ( ufak bir portmanto ) bitirmek için devrettiğimiz marangoz dükkanına gitti
Aslında geçen gün tansiyon sorunsalımız olmasaydı bitirip Anneler gününde süpriz yapacaktık ama neyse kısmet değilmiş dedik ve Anneme hiç bir şey demedik
Eşimde gidip onu bitireyimde yarın akşam annenlere götürürüz dedi tabi benimde canıma minnet hazır o yokken bende biraz rahat rahat sizlerle sohbet ederim dedim

Bu arada benim beslenme şekli bugün gayet keyifli geçti
Suyumu dahil herşeyi pipetle içtim çocukluğuma geri döndüm diyebilirim
Gün içinde bol bol su, ayran ve süt içtim birazdanda çorba içeceğim Aslında öğlende de içecektim ama dışardaydım gelincede onu yapayım bunu yapayım derkende hemen bir koca bardak ayran içtim ve tıkandım
Kendimi hafif hissediyorum çok az mide bulantısı var ama oda hafiften açlık olduğundan olsun yeterki kilocuklar gitsin o mide nasılsa bir kaç gün sonra ufalacak

Canım başınız sağ olsun
Rabbim sabırlar versin dayıcığınıda cennetine kabul eylesin...aminnnnnn
Gerçekten çok zor günler geçirmişsin İnşallah en kısa zamanda sende şifa bulur çok daha dinç ve sağlıklı bir hale gelir aramıza dönersin

Ohhhhh ne güzel eğlenmişsin
Ne güzel tadını çıkarmışsın gençliğinin
Valla ben kızıma hep diyorum ne yaşamak istiyorsa bekarken yaşasın sonuçta ileride evleneceği insan izin vermeyebilir
Biliyormusun ben o konuda anneme çok kızıyorum bekarken bir kere bile konsere gidememiştim ( halada gitmedim o ayrı )
Yalvarırdım arkadaşlar gidecek bende gideyim diye yoooook o kalabalığa sokmam ben seni, yok efendim ne gerek var TVden izle, yok efendim dinleye dinleye ezberledin ve en büyük bahane kız kısmı öyle gece geç saate kadar sokakta olmazmış ya başıma birşey gelirseymiş
O zamanlar hep kendi kendime ben ileride kızım olursa asla öyle yapmayacağım demiştim gerçektende yapma niyetim yok
Bara mı gitmek istiyor götürürüm yada belli bir yaştan sonra bana o güveni verdikten sonra yanındaki insanlarda güvenilir olduktan sonra eğlenceye gitmesine müsaade ederim
İnan elimden geldiğimce dilediklerini yerine getirmeye çalışıyorum ki arkamdan iş çevirmesin atıyorum ayşede kalıcağım diyipte başka yerlere gizli gitmesin Hee şimdi daha erken ama ileride olursa inan karşı çıkmam hatta eşime bile hep diyorum çok fazla kısıtlamıyacaksın ama çokta başı boş kalmayacak diye tabi oda bilir bana verdiği sözünü ( atıyorum şu saatte gelirim derse ) tutmazsa bir kere uyarırım eğer ikincide de aynı şey olursa o zaman bir 3.cü şans tanımıyacağım bilir o yüzden hep arkadaşlarıyla gezmeye bile gittiğinde zamanında gelir ve söylediği yerden başka yere geçeceklerse haber verir çünkü bilir eğer başkasından duyarsam ona olan güvenim sarsılır
Ben güvendikten sonra kesinlikle fizana bile gidebilir yeterki kendini bilsin

Bakarlığın ve gençliğin tadını sonuna kadar çıkar canım inan evlendikten sonra bazı şeyleri kendin ikinci plana itiyorsun ve sonradan hep keşke diyorsun ben geçmişte öyleydim ama Allahtan eşim kafa dengide artık arada da olsa hadi dediğimde oda bana uyuyor birtek konsere gitmekten hoşlanmıyor neymiş o kalabalıkta ne işi varmış al kızını git işte diyor artık hanımda ille Rihanna olsun yok bilmem kim olsun diyor yabancılardan onlarda ya gelmiyor yada gelince maaşı istiyor o yüzden şimdilik beklemedeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…