Saç Uzatma Yöntemleri 8 ayda saçımı uzatabilir miyim? Yardım lütfen.

MinnakPanda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2015
18
5
Merhaba. Direkt konuya gireceğim. Ben geçen yıl saçlarıma önce kına yakıp daha sonra açma işlemi uyguladım sonra boyadımda boyadım bayağı yıpranmıştı yani. Daha sonra baktım saçım iyice yıprandı mayıs ayının ortalarına doğru kısacık kestirdim -kulak memesinin biraz üzerinde- o zamandan beri de hiç kestirmedim. İlk başlarda sürekli düzleştiriyordum, maşa yapıyordum, saç kurutma makinası kullanıyordum son 2-3 aydır 2 haftada bir falan maşalıyorum ya da düzleştiriyorum, saç kurutma makinasını da ayda bir kullanıyorum bir de uyguladığım tek bakım Elseve Mucizevi Yağ. Azar azar uzuyor o kadar yıpranmışlığa rağmen yine hiç uzamıyor değil şuan omuzlarımın çok azıcık altında ve 18 yaşıma geldim ve 18 yıldır hiç saçım belime inemedi hep dayanamayıp kestirttim. Neyse çok yazdım şimdi asıl meseleye gelelim. Mesele şu ki benim eylülde ablam evlenecek ve saçımı belime kadar uzatmak istiyorum bu mümkün müdür? Mümkünse ne gibi bakımlar uygulayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Not: Ha bir de sürekli saçımı boyuyorum açma işleminden sonra bakırlıklar kaldı onları kapatma amaçlı.

SaçınI o kadar boyama.. ısı aletlerden ise mutlaka kurtul ne geliyorsa onlardan geliyor. . BadeM yağı iyi onu kullanabilirsn.. ben de kısacık kestrdm ama 1 ayda hemencecik uzadı. . Suan omzumda.. Soğan Kürü var onu da tavsiye ederim.. duzenli kullanirsan mutlaka ise yaradigini gorursun..internetten araştır aklına girerse yaparsn ayda haftada bi kere..

Ben de tam kulak memesi hizasında kestirmiştim. 3 yıldır bakımlara, ısı uygulamama rağmen hala belime kadar uzatamadım. 8 ay çok kısa bir süre. Ayrıca kesinlikle fön maşa düzleştirici vs kullanmamalı, boya yapmamalısın. Kırık, yıpranmış yerler varsa mutlaka kestir yoksa uzama hızı yarıya iner nerdeyse.

Konu Sahibi kınadan sonra saçını ne renge boyamıştın? Benim de saçımda şuan kına var kahve boya falan tutar mı bilgin var mı?

Sinemaki bakımını uygulamanı tavsiye edebilirim baya işe yarıyor. Uzatmak için sarmaşık özlü bioblas şampuan kullanabilirsin. Bir de maşa düzleştici zorda kalmadıkça kurutma makinesi kullanma. Böylece 8 ayda bayağı uzar bence ama nereye gelir tam tahmin edemiyorum

Yaşadığım yere yeni taşındım kuaför kırık alayım derken göz çıkarır diye korkuyorum ondan kestirmiyorum hiç.

Ben kızıla boyamıştım kınayı her yerine yediremedim saçın üstelik siyahtı. Ona rağmen kınasız yerler kızıl gerisi kızıllı siyahlı bir renk oldu. Teşekkür ederim.

Soğan kürünün saçı kuruttuğunu söylediler benim saçımın ön kısımları bayağı kuru yanık gibi iyice kurur diye korkuyorum. Çok teşekkürler.

Bende erkek gibi yaptım acil uzatmam lazım şayet eşim hergün bir kulp takmaya başladı

Saçınız şuan hızlı uzar zaten ama uzadıkça uzama hızı yavaşlıyor. Konuyu takip edin, başka konulara da göz gezdirin, saçınıza ve kendinize uygun bakımları uygulayın ben de öyle yapacağım umarım çabucak uzar saçınız. Üzmeyin kendinizi.

İnşallah çok Rabat'ım aslında ama uzun halini de özledim

İnşallah çok Rabat'ım aslında ama uzun halini de özledim

Genelde öyle oluyor ama benim saçımın en uzun hali kürek kemiğimin biraz aşağısıydı hep kestirdim şimdiye kadar. Bir de hep düzleştirici, maşa, açıcı falan kullandım saçlarım kıvır kıvırdı küçükken 3-4 yıldır dalgalı-düz arası bir şey oldu ama birkaç aydır dikkat ediyorum saçımı boyamama rağmen eski haline dönmeye başladı. Yani demem o ki kestirmek biraz yararına oldu ama tabi uzun saçın yerini kısa saç tutmuyor. Belki sizin de bakımlarla ve özenle öncesinden daha sağlıklı uzar saçlarınız. Her şerde bir hayır vardır derler hem soğuk havada uzun saç zor olur.

İnşallah sağlıkla uzar benim saçım da dalgalı kıvırcık Arası düz olmasını istiyorum sürekli tarıyorum o yüzden belki uzadıktan sonra Keratin bakımı yaptırtırım

Canım şampuan a karışm yapabilirsin bemiks ampul badem yağı zeytin yağı hint yağı haftada iki defa uygula düzlstrci falan bırak özel günlerde yap kırıkları aldır boya yi en azından 2ayda falan yap

O bakır parlamaları yok etmenin bi yolu olsa boya yapmıycamda çok kötü duruyor.

Yaşadığım yere yeni taşındım kuaför kırık alayım derken göz çıkarır diye korkuyorum ondan kestirmiyorum hiç.
Kendin de kesebilirsin canım bi de eğer yapamam diyorsan kuaförün gözünü korkut ben öyle yapıyorum. Bi ara hatta şakayla karışık biraz daha keselim istersen dediğinde kaşına ağda yapıştırır çekerim demiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…