7aylık bebeğim her yönetimi deniyorum gündüz uyumuyor

svmozlm

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
35
6
30
Merhaba kızım 7aylık oldu neredeyse son 1,5 aydır gündüz uykusuna yatıramıyorum. Uyuduğunda yarım saat sonra sanki saatlerce uyumuş gibi uyanıyo sonrada gözünü ovuşturup duruyor uykusunu alamadığı için. Uyku eğitimi vermek istiyorum. Yenidoğan döneminde dizime yatırıp pış pış yaparak uyuttum çok rahat uyuyordu şimdi diş döneminden midir nedendir bilmiyorum gündüz kucakta,ayakta, memede, kundakta, ayakta pış pış yaparak her yolu deniyosamda yok uyumuyo taaki artık yorgun düşene kadar. Uyku düzeni saatleri uyku süreleri alt üst oldu çok yoruldum gerçekten deneyimleriniz var mı çözüm bulduğunuz

Konuyu takipte kalayım.
5 aylık bebeğime uyku eğitimi vermek istiyorum, olmuyor.
Memede uyuyor, asla memesiz uyutamadım. Bakıcıya bırakıp işe dönmem gerek, bensiz uymuyor.

Ben kızıma uyku eğitimi verdirmiştim. Hiç faydasını görmedim. Sonra anladım ki uyumayan çocuk uyumuyor. Benimkide erkenden öğlen uykusunu kesti.

Konuyu takipte kalayım.
5 aylık bebeğime uyku eğitimi vermek istiyorum, olmuyor.
Memede uyuyor, asla memesiz uyutamadım. Bakıcıya bırakıp işe dönmem gerek, bensiz uymuyor.
Buda çok zor bir durum sizin için.. eşimin kuzeninin bebeğide öyleymis ama işe dönünce annesi bakıyordu uyutma konusunda sorun yaşamadılar bildiğim kadarıyla sizinde kolay aşılır umarım

Ben kızıma uyku eğitimi verdirmiştim. Hiç faydasını görmedim. Sonra anladım ki uyumayan çocuk uyumuyor. Benimkide erkenden öğlen uykusunu kesti.
Ya o kadar perişan oluyoruz ki ikimizde o uykusuzluktan ben yorgunluktan.. siz uyku eğitimi birebir mi aldınız yoksa online olarak mı yoksa kendi yönteminiz mi

Benim bebek doğduğundan beri öyleydi sabah uykusu asla yoktu gece de sabaha kadar uyurdu. Başlarda uyutamadım tabi 7 aylıkken falan dediğiniz gibi ayakta sallanarak uyudu. Öyle uyumayı da bıraktı 1 yaşında ilk bir ay uyuyacaksın diyip beşiğine yatırdım 10 dakika bekledim geldiğimde uyuyordu çok ağlamaması şartı ile ne kadar doğru bilmiyorum ama mecburdum . Son 3-4 aydır yanında uzanıyorum uyuyor taklidi yapıyorum beni izleye izleye uyuya kalıyor. Yani her dönem farklı birşey oluyor sizin de bunları bulmanız lazım. Tabi banyo yaptırmak çok güzel bir artı uykusunu getirir

Ya o kadar perişan oluyoruz ki ikimizde o uykusuzluktan ben yorgunluktan.. siz uyku eğitimi birebir mi aldınız yoksa online olarak mı yoksa kendi yönteminiz mi
Online aldık. Tamam yatıyordu ama 5 dk sonra gözleri tekrar faldır faldırdı sonra anladım uykuyu sevmiyor. Olan anne babanın yorgunluğuna oluyor.

İşte beni en çok yoran kısım bu sürekli güncelleme geliyor çocuğa bi kucakta uyumak istiyor tamam diyorum yeterki uyusun bir hafta on gün sonra başa dönüyor battaniyede salla ayakta asla sallamayacagim derdim büyük laf etmişim şimdi keşke uyusa ayağımda uyutsam diyorum ayağa alır almaz kendini yere atıyor

Büyüdükçe etrafa merakı arttı bizde.. ilk zamanlar anne yaa bu çocuk ne kadar çok uyuyo gece gündüz uyuyo diye dert ederdim kendime uykuya direniyor ağlıyor belli ki pek çok çocukta böyle uyku öncesi ağlama durumları oluyor

Bizimki hep uyumazdı işte değişiyor Allah sabır versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…