🌼70.000 LA İLAHE İLLALLAH🌼

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
19
Çoğunlukla hacetlerimizin gerçekleşmesi niyetiyle zikirler çekiyoruz İmanını tazelemek bol bol sevap kazanmak ve Allah rızasını kazanmak için LA İLAHE İLLALLAH (Kelime-i tevhid) zikredelim

FAZİLETİ
Peygamber efendimiz; (Zikrin en kıymetlisi, Lâ ilâhe illallah demektir) buyurdu. Bir hadis-i şerifte; (Yedi kat göklerin ve bunlarda bulunanların ve yedi kat yerin hepsi, Lâ ilâhe illallah kelimesi ile ölçülse, bu kelimenin sevabı daha çok olur) buyuruldu.

Müslümanın her fırsatta söylediği Kelime-i tevhidin fazileti çoktur. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Zikrin [Allah’ı anmanın] en faziletlisi La ilahe illallah demektir.) [Nesai]

(La ilahe illallah demek 99 belayı önler. Bunun en aşağısı sıkıntıdır.) [Deylemi]

(Benim ve diğer Peygamberlerin dediği en üstün şey, La ilahe illallah sözüdür.) [Tirmizi]

(La ilahe illallah diyenin günahları silinir, yerine o kadar sevap yazılır.) [E.Ya’la]

(La ilahe illallah Cennetin anahtarıdır.) [İ.Ahmed]

(La ilahe illallah diyen, sözünde sadık ise, bütün günahları affedilir.) [İ.Gazali]

(Ölüm halindekilere La ilahe illallah söylemesini telkin edin, onları Cennetle de müjdeleyin. Şeytanın insana en yakın olduğu an bu vakittir.) [Ebu Nuaym]

(Ağır hastayı, La ilahe illallah demeye zorlamayın, sadece telkinde bulunun.) [Dare Kutni]

(Son sözü La ilahe illallah olanın, ruhu kolay çıkar ve o söz kıyamette ona nur olur.) [Hakim]

(Ahiret, dünyaya tercih edilince, La ilahe illallah sözü, Allah’ın gazabından korur. Dünya kârını, ahirete tercih eden, La ilahe illallah dediği zaman, Allahü teâlâ, "Yalan söylüyorsun, sözünde sadık değilsin" buyurur.) [Beyheki]

(La ilahe illallah diyene, işlediği günahlardan dolayı kâfir demeyiniz! Buna kâfir diyenin kendisi kâfir olur.) [Buhari]

(Günde yüz defa La ilahe illallah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar.) [Taberani]
[Yüzüncüyü söylerken "Muhammedün resulullah" ilave etmek iyi olur. Tecvide göre okununca "Muhammedür-resulullah" denir.]

(İhlasla La ilahe illallah diyen Cennete girer. İhlasla söylemek, söyleyeni haramlardan alıkoymasıdır.) [Taberani]

Olur normalde devamlı çektiğim bir tesbihtir. Sayıdan düşerek mi yoksa kişi niyetine mi canım?
Bilemedim ki kuzum sayıdan düşerek gitmek daha mantıklı sanki sayı çok fazla çünkü ama kişi niyetine okunmasını da çok isterim sizin fikriniz nedir ne yapalım

Nasil okunucak? Duruma göre bende katılırım cnm

Bilemedim ki kuzum sayıdan düşerek gitmek daha mantıklı sanki sayı çok fazla çünkü ama kişi niyetine okunmasını da çok isterim sizin fikriniz nedir ne yapalım
Ben de kişi niyetinden yanayım, 25,30 kişilik bir grupla yapılsa aslında güzel olur. Yine de her şekilde varım canım ❤😘

Kızlar bence kişinin niyetine sayıdan düşerek okualım her kişi biytiğinde diğerine geçeriz kim ne kadar okuyabilirse okur hepimizin müsaitlik durumu aynı olmuyor maalesef bu şekilde de birbirimizin eksiklerini tamamlamış gibi oluruz ben bildirim yaparım sırası gelen kişi için

Kızlar bence kişinin niyetine sayıdan düşerek okualım her kişi biytiğinde diğerine geçeriz kim ne kadar okuyabilirse okur hepimizin müsaitlik durumu aynı olmuyor maalesef bu şekilde de birbirimizin eksiklerini tamamlamış gibi oluruz ben bildirim yaparım sırası gelen kişi için
Olur kuzum

Aslında farklı dua gruplarında da yer alıyorum fakat kendimi bunalıma girmiş gibi hissediyorum ve imanımı bu şekilde tazelemek istedim . Sizlerle de paylaşmak geçti içimden

Morrmeneksee Morrmeneksee A arkadasimes burcusami burcusami SoLeiL12 SoLeiL12 M Morlale8 Life light Life light ohbb ohbb HejaR12 HejaR12 H HaklisinHocam kızlar bu zikrin faziletinden beraber yararlanalım mı
Hayırlı akşamlar şu an okumalarım var 1000 i geçmeyecek bşr sayı olursa katılabilirim yA da azalarak giden bir durum olursa katılabilirim 🤷🏻‍♀️

Morrmeneksee Morrmeneksee canım senin listenden ekleyebilir misin belki katılmak isteyenler olur
Canım az cok katılanlar bellı kısıler zaten. Onlarda yazmıslar 🌺grup davetlerınde etıket yapmıyorum cunku belli baslı kısıler katılıyor. Dedıgım gıbı onlarda yazmıslar zaten😘en basta Allah rızası ıcın nıyetlenmıssın bence ılk etap o sekılde ılerleyın derım. Oyle olursa bende alırım. 💕

Canım az cok katılanlar bellı kısıler zaten. Onlarda yazmıslar 🌺grup davetlerınde etıket yapmıyorum cunku belli baslı kısıler katılıyor. Dedıgım gıbı onlarda yazmıslar zaten😘en basta Allah rızası ıcın nıyetlenmıssın bence ılk etap o sekılde ılerleyın derım. Oyle olursa bende alırım. 💕
Tamam kuzumm. Yok Allah rızası için olucak zaten ama hepimiz için ayrı ayrı yapalım istedim bittikçe diğer kişiye geçerix diye düşünmüştüm

X